R.Giedraičio vedama ALBA nusileido „Barcelona“ krepšininkams © „Imago sport“ nuotr.

Šį tarpsezonį į Eurolygą sugrįžęs Berlyno ALBA (1/2) klubas turėjo pripažinti dar vieną nesėkmę. Roko Giedraičio vedamas Vokietijos klubas išvykoje 84:103 (25:19, 19:27, 17:26, 23:31) nusileido Barselonos „Barceloną“ (3/0) ekipai.

Rungtynių pradžioje šešis taškus be atsako pelniusi „Barcelona“ nesugebėjo išlaikyti šio pranašumo ir po Roko Giedraičio tritaškio skirtumas tarp komandų sumenko iki 2 taškų – 8:6. Netrukus dar aukštesnę pavarą įjungęs Berlyno klubas persvėrė rezultatą ir pirmojo kėlinio finiše turėjo jau 6 taškų persvarą – 25:19.

Antrajame kėlinyje apsukų nesumažinusi ALBA po Nielso Giffey dvitaškio susikrovė ir rekordinį dviženklį pranašumą – 30:19. Visgi turtingasis Barselonos klubas netruko sugrįžti ir iki pirmosios rungtynių dalies pabaigos likus 3 minutėms po Ante Tomičiaus taškų persvėrė rezultatą – 36:35.

Po ilgosios pertraukos šeimininkų žaidimas dar labiau pagerėjo. Puikiai krepšį atakavę katalonai įpusėjus trečiojo kėlinio laikui jau turėjo 13 taškų atsargą, o ketvirtojo kėlinio viduryje po Brandono Davieso dvitaškio „Barcelona“ pranašumas išaugo iki triuškinamo – 86:66.

Per likusį laiką sugrįžti nebepajėgę svečiai turėjo pripažinti antrąjį pralaimėjimą naujajame Eurolygos sezone – 84:103.

ALBA gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Rokas Giedraitis. Lietuvis per 25 žaidimo minutes varžovams atseikėjo 17 taškų (2/3 dvitaškiai, 3/7 tritaškiai, 4/4 baudos), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius ir surinko 18 naudingumo balų.

„Barceloną“ į priekį vedė beveik be klaidų krepšį atakavęs Cory Higginsas, kuris per 20 aikštelėje praleistų minučių pelnė 22 taškus (3/6 dvitaškiai, 4/4 tritaškiai, 4/4 baudos), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius ir surinko 27 efektyvumo balus.

„Barcelona“: Cory Higginsas 22 tšk., Nikola Mirotičius 18 tšk., Ante Tomičius (6 atk. kam.) 15 tšk., Rolands Šmits, Pierre'as Oriola ir Alexas Abrinesas po 8 tšk.

ALBA: Rokas Giedraitis 17 tšk., Peytonas Siva (8 rez. perd.) 12 tšk., Tyleris Cavanaugh 11 tšk., Nielsas Giffey 10 tšk., Nnoko Landry (7 atk. kam.) ir Timas Schneideris po 8 tšk.