Puolime strigęs „Žalgiris“ buvo sutriuškintas Tel Avive © zalgiris.lt nuotr.

Ketvirtadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Tel Avive rezultatu 57:85 (14:24, 9:29, 21:19, 13:13) nusileido vietos „Maccabi“ komandai ir patyrė trečią nesėkmę Eurolygoje.

Susitikimo pradžioje keturis taškus pelnė Joffrey Lauvergne, o šešis surinko Thomasas Walkupas – 10:10. Dvitaškius viena ranka pataikė Marius Grigonis ir Lukas Lekavičius, tačiau Tel Avivo ekipa spurtavo ir nutolo – 14:24. Pirmojo ketvirčio metu varžovai pataikė keturis tolimus metimus, o žalgiriečiai išmetė tik vieną ir jį prametė.

Antrojo kėlinio pradžioje kauniečiai pralaimėjo atkarpą 0:8 ir leido dar labiau nutolti Izraelio komandai – 14:32. Po minutės pertraukėlės varžovai savo spurtą pratęsė dar labiau, o pirmuosius „Žalgirio“ taškus kėlinyje dvitaškiu pelnė L.Lekavičius – 16:41. Penkis taškus surinko J.Lauvergne, dvitaškį pataikė L.Lekavičius, tačiau uraganiniu savo puolimu „Maccabi“ krepšininkai dar labiau nutolo – 23:53.

Iš po krepšio po pertraukos pataikė M.Grigonis, iš vidutinio nuotolio taikliai atakavo J.Lauvergne, savo taškų sąskaitą atsidarė Steve‘as Vasturia, bet skirtumas nemažėjo – 29:59. Septynis taškus iš eilės surinko pirmą komandos tritaškį pataikęs M.Grigonis, L.Lekavičius sumetė du baudų metimus, o iš vidutinio nuotolio pataikė Augustine‘as Rubitas ir T.Walkupas – 42:69. Dar kartą iš vidutinio nuotolio kėlinio pabaigoje pataikė T.Walkupas – 44:72.

Paskutinę dešimties minučių atkarpą taikliu dvitaškiu pradėjo T.Walkupas, du baudų metimus sumetė Martinas Gebenas, vieną pridėjo A.Rubitas – 49:81. Penkis taškus iš eilės pelnė komandos kapitonas Paulius Jankūnas, baudų metimais savo pirmuosius taškus surinko Eurolygoje debiutavęs Marekas Blaževičius, o rungtynių pabaigoje baudos metimą pataikė L.Lekavičius – 57:85.

„Žalgiris“: T.Walkupas 12 (6 atk. kam.), M.Grigonis 11, J.Lauvergne 11, L.Lekavičius 9, P.Jankūnas 5 (6 atk. kam.), A.Rubitas 3, M.Gebenas 2, S.Vasturia 2, M.Blaževičius 2, A.Milaknis 0, K.Lukošiūnas 0, N.Hayesas 0.

„Maccabi“: T.Dorsey 16, C.Jonesas 15, D.Benderis 11, E.Bryantas 10, S.Wilbekinas 10.