Puikiai mačą pradėjęs „Ežerūnas“ įveikė „Delikatesą“ © A.Čižos nuotr.

Pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (VIKINGLOTTO-NKL) iškovojo Molėtų „Ežerūnas“ (9-8), kuris savo aikštėje 95:84 (32:20, 27:25, 18:16, 18:23) įveikė Joniškio „Delikatesą“ (8-9).

Molėtiškiai į priekį šovė jau pirmajame kėlinyje, kuomet įgijo 12 taškų pranašumą (32:20).

Po trijų ketvirčių „Ežerūnas“ užtikrintai pirmavo 16 taškų persvara, o per paskutines 10 minučių „Delikatesas“ intrigos neatkūrė.

Molėtų ekipai Ignas Lukošius surinko dvigubą dublį – pelnė 10 taškų ir atkovojo tiek pat kamuolių.

„Ežerūnas“: Tautvydas Vyšniauskas 19 (5/10 trit.), Mantas Šerkšnas 14 (4/5 dvit.), Justas Šukelis (6/6 metimai) ir Dominykas Bučas (7 atk. kam.) po 13, Dominykas Zupkauskas 12 (7 rez. perd.), Ignas Lukošius 10 (10 atk. kam.).

„Delikatesas“: Rokas Ulvydas 24 (11/19 dvit.,11 atk. kam.), Giedrius Stankevičius 21 (7 atk. kam.), Eimantas Stankevičius 13 (8 rez. perd.), Aistis Pilauskas 10.

Pagrindinius žaidėjus patausojusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ iškovojo pergalę VIKINGLOTTO-NKL ir Baltarusijos draugiškame turnyre.

Povilo Šakinio auklėtiniai namuose 79:75 (21:17, 17:22, 22:8, 19:28) pranoko Minsko „Cmoki-2“ krepšininkus iš Baltarusijos ir pasiekė ketvirtąją pergalę paeiliui.

Marijampoliečiai atitrūko trečiojo kėlinio pabaigoje. Matas Dabulevičius surinko 4 taškus paeiliui, dvitaškį pridėjo Julius Liesis, o šeimininkai ketvirtį baigė spurtu 9:2 bei įgijo 13 taškų persvarą – 60:47.

Tiesa, svečiai kaip mat atsigriebė ketvirtajame kėlinyje, kurį pradėjo laimėdami atkarpą 14:4 bei sumažino deficitą iki 3 taškų (61:64).

Iki mačo pabaigos likus 3 minutėms, ekipas skyrė 2 taškai, tačiau tuomet Aurimas Majauskas realizavo baudos metimą, dar tris pridėjo Julius Liesis ir, likus kiek mažiau nei 2 minutėms, „Sūduva-Mantinga“ savo persvarą padidino iki 6 taškų – 79:73.

Svečiai per paskutinę minutę spėjo pelnyti du taškus, tačiau rimtesnis pavojus marijampoliečių persvarai nebegresė ir finalinė sirena paskelbė šeimininkų pergalę.

Nugalėtojų ekipoje puikias rungtynes sužaidė „Sūduva-Mantinga“ treniruočių procese dalyvaujantis A. Majauskas. Puolėjas pelnė 27 taškus (9/16 dvit., 1/2 trit., 6/11 baudos), atkovojo 11 ir perėmė 1 kamuolį, išprovokavo 9 pražangas ir nepaisant 4 klaidų, surinko

„Sūduva-Mantinga“ šiame mače vertėsi be Martyno Zigmantavičiaus, Jono Zako, Aurimo Kiežos, Tomo Galecko, Justino Jogmino, Aurimo Kiežos, Gintauto Matulio bei Edvino Jezukevičiaus. Visiems jiems buvo suteiktas papildomas poilsis.

Šiame mače galimybę pasireikšti gavo jaunieji krepšininkai. Matas Dabulevičius pelnė 8 taškus, Mantvydas Kalinauskas ir Aleksas Mackevičius – po 5. Būtent jaunųjų žaidėjų pastangas po rungtynių išskyrė ir vyriausiasis treneris Povilas Šakinis.

„Rungtynės buvo sėkmingos, pasiekėme pergalę. Žaidėme su žaidėjais, kurie mažiau rungtyniauja NKL, plius prisijungė jaunimas. Tikrai pavykęs mačas. Esu labai patenkintas Marijampolės sporto mokyklos auklėtiniais, kurie tikrai rodė labai didelį norą bei pastangas žaidžiant.

Pasisekė (rungtynės) ir iš tos pusės, jog išvengėme duobių, kas būna būdinga žaidžiant su jaunesniais krepšininkais. Tas ir lėmė pergalę. Apskritai, kova, pastangos buvo labai geros“, – po susitikimo sakė strategas.

„Sūduva-Mantinga“: Aurimas Majauskas 27 (9/16 dvit., 11 atk. kam.), Julius Liesis 22 (3/6 dvit., 10/12 baudos, 7 atk. kam.), Matas Dabulevičius 8.

„Cmoki-2“: Uladzislau Blizniukas 23 (6/10 dvit., 2/6 trit.), Danilas Barysevičius 16 (7/13 dvit.), Aliaksejus Navoičykas 15 (3/7 dvit., 2/6 trit.).

Septintąją pergalę VIKINGLOTTO-NKL pasiekė Eriko Kučiausko treniruojamas Šakių „Vytis“ (7-10), kuris išvykoje 97:88 (17:24, 14:32, 23:17, 27:31) patiesė Šilalės „Lūšies“ (4-13) ekipą.

„Lūšis“ puikiai pradėjo mačą ir sužaidus 6 minutes jau buvo įgijusi 13 taškų pranašumą (21:8). Visgi antrąjį kėlinį „Vytis“ laimėjo 32:14 ir po dviejų kėlinių buvo priekyje 11 taškų persvara.

Įpusėjus lemiamam ketvirčiui „Lūšis“ prisivijo iki 2 taškų deficito (70:72), bet Šakių klubas spurtavo 14:6 ir atitrūko 10 taškų persvara (86:76). Per likusį laiką „Lūšis“ savo atsilikimo nesumažino.

Kovoje su gimtojo miesto komanda puikiai pasirodė Aurelijus Pukelis. „Vyčio“ centras per 28 minutes įmetė 25 taškus (6/7 dvit., 2/3 trit., 7/8 baudos) ir atkovojo 11 kamuolių.

„Lūšis“: Valdas Undraitis 27 (10/13 dvit., 10 atk. kam.), Martynas Šeputis 19 (4/6 trit.), Mindaugas Čepauskas 16 (8 rez. perd.), Justas Košys 11 (9 atk. kam., 5 rez. perd.).

„Vytis“: Aurelijus Pukelis 25 (8/10 metimai, 11 atk. kam.), Paulius Semaška 20 (9/10 baudos, 8 rez. perd.), Marijus Užupis 19 (7 atk. kam.), Šarūnas Vingelis 14 (4/8 trit.), Karolis Kokoška 9.