P.Šakinis išskyrė grėsmingiausius „Ežerūno“ žaidėjus © V.Kuralavičiaus nuotr.

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ jau rytoj sužais paskutiniąsias namų rungtynes 2019-aisiais metais, kuomet savų žiūrovų akivaizdoje priims Molėtų „Ežerūno“ komanda.

Tinklalapis „suduva-mantinga.lt“ pakalbino vyriausiąjį trenerį Povilą Šakinį, kuris aptarė svarbiausius akcentus prieš rytojaus dvikovą bei treniruočių grafiką šventiniu laikotarpiu.

Praėjusią savaitę po pralaimėjimo „Palangos Kuršių“ krepšininkams, P. Šakinis liko nusivylęs savo auklėtinių nusiteikimu ir paklaustas apie tai, teigė, jog šis aspektas yra tikrai taisytinas.

„Nusiteikimas yra ne kiek problema, bet taisytinas dalykas. Nusiteikimas prieš rungtynes, pastangos, suvokimas, kad reikia dirbti tą darbą.

Žiūrėjome video ir pastebėjome, kad žaidėme daugiau po vieną, trūko komandinių veiksmų tiek su mače su „Perlu“, tiek su Palanga. Manau, čia didžiausia buvo problema, bet galvoju, kad viską sutvarkysime ir grįšime į kelią, kuriame norime būti“, – teigė strategas.

Kalbėdamas apie „Ežerūno“ komandą, P. Šakinis neslėpė, jog pagrindiniai akcentai – dėmesys Ignui Lukošiui bei Dominykui Zupkauskui.

Būtent šie krepšininkai yra pagrindiniai Molėtų ekipos lyderiai. I. Lukošius yra vienas naudingiausių VIKINGLOTTO-NKL krepšininkų ir per rungtynes vidutiniškai pelno po 15 taškų, atkovoja po 10,9 kamuolio, blokuoja po 3,3 metimo bei renka po 25,6 naudingumo balo.

Tuo metu D. Zupkauskas fiksuoja 12,1 taško, 5,8 rezultatyvaus perdavimo, 3,5 atkovoto kamuolio bei 14,7 naudingumo balo statistiką. Tiesa, jis pastarosiose dvejose rungtynėse nežaidė.

„Pagrindinis akcentas yra toks, kad jie turi naudingiausią žaidėją lygoje, taigi reikės skirti nemažai dėmesio I. Lukošiui. Kai jie turėjo D. Zupkauską, „Ežerūnas“ pasiekė 8 pergales per 10 rungtynių, tačiau kuomet jo nebuvo, jie patyrė dvi nesėkmes iš eilės. Tai yra vienas iš pagrindinių žaidėjų. Apskritai, „Ežerūnas“ yra rimta komanda, turinti žaidėjų tiek ties perimetru, tiek po krepšiu.

Viskas priklausys nuo mūsų, kaip duosime jiems žaisti. Jeigu išeisime su maksimaliomis pastangomis, problemų, manau, neturėsime, bet jei būsime atsipalaidavę ir nenusiteikę, teks vėl sunkiai dirbti“, – prieš artėjantį susitikimą sakė P. Šakinis.

Pirmąsias tarpusavio rungtynes šį sezoną marijampoliečiai išvykoje laimėjo 88:80. Paklaustas, ar įžvelgė pakitimų varžovų žaidime, P. Šakinis pastebėjo pagerėjusį komandinį žaidimą.

„Žaidimo braižas pasikeitė gan nežymiai. Jie yra labiau susižaidę, pagerėjo komandinis žaidimas. Pats braižas išliko panašus, bet pilnų sudėčių (pirmajame mače) neturėjome nei mes, nei jie. Pas mus šiai dienai atrodo visi sveiki, visi gali rungtyniauti. Jų forma buvo gera, bet tris paskutines rungtynes pralaimėjo, tačiau tai susiję su vieno iš lyderio netektimi. Vis tik mače su „Telšiais“ trečiajame kėlinyje rezultatas dar buvo apylygis, kas parodo, kad jie yra kovinga komanda.

D. Zupkauskas yra pirmas numeris, kuris geba reguliuoti žaidimą. Tuo metu I. Lukošius pats progų daug nesusikuria, taigi jo žaidimas nemažai priklauso nuo D. Zupkausko. Tiesa, reikės kontroliuoti I. Lukošiaus kovą dėl kamuolių, kur jis taip pat susirenka nemažą dalį savo taškų“, – komentavo P. Šakinis.

Po šio savaitgalio rungtynių VIKINGLOTTO-NKL čempionate bus dviejų savaičių pertrauka, per kurią, kaip teigė P. Šakinis, marijampoliečiai dėmesį skirs ir fiziniam pasirengimui.

„Su fizinio rengimo treneriu Aurimu Bikulčiu turime grafiką pagal kurį dirbsime. Po rungtynių Gargžduose turėsime kelias laisvas dienas. Paskui rinksimės po švenčių, kur turėsime fizinio pasirengimo treniruotes, nes reikia užkrauti baterijas. Po to grįšime į salę, kur dirbsime ties krepšinio elementais.

Planas yra toks, kad laikas po Kalėdų bus skirtas vien fiziniam pasirengimui, išeiti iš salės į lauką, maniežą. O po Naujųjų turėsime treniruotes krepšinio salėje, kur dirbsime ties taktiniu pasiruošimu“, – apibendrino P. Šakinis.

Rungtynės su „Ežerūno“ komanda vyks jau rytoj 18 val. Marijampolės žaidimų sporto mokyklos salėje.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos