Pristatytas Kauno „Žalgirio“ naujojo sezono biudžetas ir planai

Pristatytas Kauno „Žalgirio“ naujojo sezono biudžetas ir planai 1 0 2020-09-23 12:51 © Stop kadras

Artėjant Kauno „Žalgirio“ startui Eurolygoje, buvo surengta kasmetinė spaudos konferencija, kurioje klubo direktorius Paulius Motiejūnas tradiciškai apžvelgė praėjusio sezono rezultatus, pristatė 2020–2021 m. sezono planus bei biudžetą.

Kalbant apie praėjusį sezoną, didžiulę įtaką klubo veiklai padarė ir kitus Europos klubus paveikusi COVID-19 pandemija, dėl kurios anksčiau laiko buvo sustabdytas krepšinio sezonas. Toks sezono likimas gerokai pakoregavo ir skaičius finansinėje klubo ataskaitoje.

Anksčiau laiko nutrauktame krepšinio sezone Lietuvos čempionai planavo surinkti 10,6 mln. eurų biudžetą, tačiau dėl pandemijos ženkliai sumažėjus lėšoms, gautoms iš rėmėjų ir reklamos paslaugų, biudžetas siekė 8,8 mln. eurų. Taip pat, dėl COVID-19 klubas prarado 0,8 mln. eurų dėl pinigų grąžinimo ir kompensacijų klientams už neįvykusias 2019–2020 m. sezono rungtynes.

Atšaukus sezoną, praėjusių metų „Žalgirio“ abonementų savininkai turėjo galimybę gauti 25 proc. jų sumokėtos abonemento sumos kompensaciją, arba pasilikti ją kaip kreditą 2020–2021 metų sezonui. 19 proc. abonementų savininkų pinigus susigrąžino, 57 proc. sumą pasiliko kaip kreditą naujam sezonui, o 24 proc. tuo nepasinaudodami prisidėjo prie komandos biudžeto.

Tiesa, nors klubui ir nepavyko surinkti planuoto biudžeto, dėl netrūkusio sezono sumažėjo ir komandos išlaidos. Vietoje planuotų 11,9 mln. eurų išlaidų, jos siekė 9,6 mln. eurų. 1,6 mln. eurų mažiau buvo išleista žaidėjų ir trenerių atlyginimams, o komandos ir administracijos išlaidoms pavyko sutaupyti 0,7 mln. eurų.

Jau prasidėjusiame 2020–2021 metų sezone Kauno komandos biudžetas sieks 9,7 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, didžiausia dalis 7,2 mln. eurų teks žaidėjų ir trenerių atlyginimams.

Konferencijoje klubo direktorius P.Motiejūnas išliko pozityvus ir patikino, kad „Žalgirio“ organizacijos tikslu rungtynių metu ir toliau išlieka nepamirštamos sirgalių emocijos ir „Žalgirio“ arenoje gerai praleistas laikas, tačiau šalia šių dalykų didžiulis dėmesys bus skiriamas ir sveikatos saugumui.

Praėjusiame sezone Lietuvos čempionams pavyko pritraukti naujų partnerių, su kuriais išsiplėtė „Žalgirio“ licencinių produktų krepšelis. Šiame sezone yra planuojamas šių pajamų augimas.

Sportiniai kauniečių tikslai ir vėl bus patys aukščiausi: Lietuvoje bus siekiama čempionų titulo „Betsafe–LKL“ pirmenybėse ir Karaliaus Mindaugo taurės, o Eurolygoje pergalių, leisiančių patekti į atkrintamąsias varžybas.

Už aikštės ribų „Žalgirio“ krepšinio klubas taip pat nesnaudžia. Šiuo metu yra parengta dvejų metų „Žalgirio“ inovacijų strategija ir pradėta „Žalgirio Inovacijų studijos“ veikla, o iš Eurolygos buvo gautas maksimalus finansavimas iniciatyvai „Digital Transformation Fund“.

P.Motiejūnas konferencijos metu taip pat pasidžiaugė ryškiu „Kauno Žalgirio“ futbolo sistemos progresu bei Kauno „Žalgirio“ krepšinio ir futbolo akademijų veikla.

1 0

Komentarai (0)

Kitos naujienos