M. Jameso metimas su sirena pasiuntė „Žalgirį“ į dar didesnę duobę © TASS nuotr.

Kauno „Žalgiris“ (3-9) pačiu skaudžiausiu būdu patyrė nesėkmę 12-ajame Eurolygos ture.

Maskvoje iki pat pratęsimo kovoję žalgiriečiai krito po Mike'o Jameso metimo su sirena – jo taiklus šūvis iš toli nulėmė CSKA (8-4) komandos pergalę 85:82 (9:17, 23:14, 19:19, 18:19, 16:13)..

„Žalgiriui“ tai buvo šeštoji nesėkmė paeiliui. Tai – prasčiausia serija Šarūno Jasikevičiaus eroje.

Rungtynių startas buvo gana slogus – abi komandos neblizgėjo puolime. Visgi „Žalgiris“ spurtavo antroje kėlinio pusėje – Martino Gebeno įkvėpti žalgiriečiai užfiksavo atkarpą 15:0. CSKA komandai prieš pat kėlinio pabaigą pavyko sumažinti atsilikimą, tačiau „Žalgiris“ vis dar išlaikė 8 taškų persvarą.

Antrajame ketvirtyje „Žalgiris“ demonstravo panašų krepšinį – visus taškus bandė rinkti iš po krepšio, tačiau vėliau pajuto laisvės prie tritaškio linijos ir pradėjo mėtyti iš toli. Taiklumas ir šiose rungtynėse buvo nepavydėtinas – per du pirmuosius kėlinius pramesti visi aštuoni tolimi metimai.

CSKA po kelių sėkmingų atakų ir „Žalgirio“ klaidų priartėjo. Lyg būtų to negana, aidint sirenai iš toli pataikė Ronas Bakeris, persvėręs rezultatą rusų naudai – 32:31.

Trečiasis kėlinys Kauno komandai prasidėjo gana slogiai, tačiau puolimą kiek vėliau atgaivino Artūras Milaknis. Jis nutraukė košmariškų žalgiriečių tritaškių seriją ir per likusias kėlinio dvi minutes smeigė du tolimus metimus.

Ketvirtajame kėlinyje vaizdas buvo ganėtinai panašus. Ketvirčio viduryje „Žalgirį“ į priekį patraukė Thomasas Walkupas, įsūdęs du tritaškius iš eilės. Po šios atkarpos rezultatas tapo lygus – 58:58. Paskutinių ketvirtojo kėlinio sekundžių metu žalgiriečiai galėjo išplėšti pergalę, tačiau tas pats T. Walkupas sužingsniavo ir paskutines kelias sekundes „Žalgiriui“ teko gintis.

Sėkmingai apsigynus, komandos stojo į pratęsimą, kurio pabaiga buvo negailestinga „Žalgirio“ komandai. Rezultatui esant 82:82 ir iki pratęsimo pabaigos likus žaisti mažiau nei 5 sekundėms, Mike'as Jamesas smeigė tritaškį per rankas ir tokiu būdu padovanojo pergalę Rusijos komandai.

CSKA: Janis Strelniekas 20, Mike’as Jamesas 19, Ronas Bakeris 13, Joelis Bolomboy’us 12, Danielis Hackettas 11.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas 19, Lukas Lekavičius 15, Jockas Landale’as 12 (11 atk. kam.), Zachas LeDay’us 11 (9 atk. kam.), Artūras Milaknis ir Martinas Gebenas – po 8.