Lietuvos skriaudikų dvikovoje – dramatiška australų pergalė © FIBA nuotr.

Australija po dramatiškos kovos įveikė Lietuvos skriaudikę Prancūziją ir pateko į pasaulio čempionato ketvirtfinalį kaip L grupės nugalėtoja.

Andrejaus Lemanio diriguojama australų komanda po taškas į tašką kovos 100:98 (23:24, 23:22, 25:29, 29:23) iškovojo penktąją pergalę šiame turnyre.

Australai kitame etape kausis su antrą vietą K grupėje užėmusiais čekais, o prancūzams atiteks galingosios JAV rinktinės išbandymas.

Neįtikėtinas trileris vyko nuo pat rungtynių pradžios iki jų pabaigos. Didžiausias komandos pranašumas šiose rungtynėse buvo penki taškai.

Praktiškai visuose kėliniuose vyko apylygė kova, tačiau rungtynių pabaigoje sėkmingiau sužaidė australai. Po netaiklaus antrojo Matthew Dellavedova baudos metimo prancūzai greitai pasinaudojo minutės pertraukėle ir turėjo dar 4,6 sekundes panaikinti taško deficitą.

Varžovams išsimetant kamuolį jį perėmė Patty Millsas, o viltį praradę prancūzai prasižengė prieš metimą iš varžovų aikštės pusės atlikusį Mitchą Creeką ir šis stojo mesti trijų baudų. Iš jų tikslą pasiekė tik viena bauda, tačiau po paskutinio metimo jis pats atsikovojo kamuolį ir sudegino likusią sekundę.

Australus į pergalę vedė Patty Millsas, surinkęs 30 taškų. Jų gretose taip pat išsiskyrė Aronas Baynesas, sumetęs 21 tašką ir pataikęs net penkis tritaškius iš šešių bandymų.

Prancūzams nepadėjo net ir įspūdingas Evano Fournier ir Nando De Colo žaidimas – abu krepšininkai surinko daugiau nei pusę visos komandos taškų.

Prancūzija: Evanas Fournier 31 (11/23 metimai), Nando De Colo 26, Nicolas Batumas 13.

Australija: Patty Millsas 30 (3/8 trit.), Joe Inglesas 23, Aronas Baynesas 21 (5/6 trit.).