Nuostabiai žaidęs P. Millsas rungtynių pabaigoje pražudė Lietuvą © FIBA nuotr.

Lietuvos rinktinė pralaimėjimu baigė pasirodymą H grupėje. Australai 87:82 (27:19, 25:22, 16;19, 19:22) po atkaklios kovos palaužė mūsiškių pasipriešinimą.

Daniaus Adomaičio auklėtiniams tai buvo pirmoji nesėkmė pasaulio čempionate. Tolimesniame etape Lietuva kartu su Australija vienoje grupėje kovos su Dominikos Respublika ir Prancūzija. Pirmąjį mačą mūsiškiai žais šį šeštadienį prieš prancūzus. Klysti čia jau nebus galima.

Rungtynes lietuviai pradėjo taikliais Mariaus Grigonio metimais, tačiau netrukus savo metimą pajautė Patty Milssas – jis smeigė du tritaškius paeiliui ir Lietuva jau buvo atsiliekančio vaidmenyje. Australams stipriai į priekį neleido pabėgti Mantas Kalnietis, per pirmąjį ketvirtį surinkęs septynis taškus.

Antrajame kėlinyje australai pradėjo mūsiškius bausti iš toli – tritaškius pataikė tiek Aronas Baynesas, tiek Jockas Landale'as. Gynyboje daug problemų lietuviams kėlė australai jau buvo pabėgę 14 taškų skirtumu, tačiau sunkiu momentu mūsiškius iš duobės traukė Lukas Lekavičius, puikiai pataikęs po užtvaros.

Lietuviai per pirmąją rungtynių pusę nepadarė nė vienos klaidos, tačiau pavydėtinas australų taiklumas iš toli (9 tritaškiai) nulėmė dviženklį atsilikimą.

Trečiajame kėlinyje lietuviai sutvarkė gynybą ir australams leido įmesti tik 16 taškų, kai patys puolime surinko 19. Po krepšiu lietuviai ir toliau neturėjo didelių problemų, tačiau daugiausiai nemalonumų pridarė tas pats P. Millsas.

Ketvirtajame kėlinyje įvyko Lietuvos rinktinės persilaužymas šioje dvikovoje – gynyboje idealiai penkias minutes dirbusi mūsiškių rinktinė persvėrė rezultatą savo naudai – 69:68. Australai savo pirmuosius taškus ketvirtajame kėlinyje įmetė tik sužaidus daugiau nei penkias minutes, o ir taip buvo padaryta po išnaudoto pražangų limito.

Per paskutines penkias rungtynių minutes vyko kova taškas į tašką. Visgi rungtynių pabaigoje sėkmė buvo australų ir P. Milsso pusėje, kuris per paskutinę minutę surinko 5 taškus ir padėjo Australijos rinktinei grupėje finišuoti pirmoje vietoje.

Lietuva: Marius Grigonis 19 (8/15 metimai), Lukas Lekavičius 15 (7/9 dvit.), Domantas Sabonis 12.

Australija: Patty Millsas 23 (3/8 trit.), Aronas Baynesas 21 (13 atk. kam.), Nicas Kay 11, Matthew Dellavedova ir Jockas Landale'as – po 10.

• Genys

Kažin kažin kaip čia bus dėl tos pirmos vietos. Gerai atrodo australai.

• +3
  • Ekspertas

Nebus lengva, bet rinktinė demonstruoja gerą formą, nusimato smagus grajus ir tikiuosi bus pergalė ...