Iššūkį metęs Puerto Rikas neatsilaikė kovoje su Ispanija © FIBA.com nuotr.

Ilgą rungtynių laiką nuo varžovų atsiplėšti nepajėgusi Ispanijos rinktinė iškovojo antrąją pergalę Pasaulio taurėje. Trečiajame kėlinyje pranašumą įgijusi Sergio Scariolo vadovaujama ekipa C grupėje 73:63 (17:21, 19:14, 21:10, 16:18) palaužė Puerto Riko krepšininkus.

Šis laimėjimas vienvalde grupės lydere tapusiai Ispanijos rinktinei atvėrė kelią į kitą pasaulio čempionato etapą.

Įpusėjus pirmojo kėlinio laikui ispanai turėjo penkių taškų deficitą, tačiau netrukus surengė spurtą 5:0 ir po Victoro Clavero dvitaškio su varžovo pražanga jį likvidavo – 14:14. Autoritetų nepaisiusi Puerto Riko rinktinė rankų nenuleido ir prieš antrąjį ketvirtį dar kartą įgijo saugesnę keturių taškų atsargą – 21:17.

Komandos toliau keitėsi sėkmingomis atkarpomis. Keturis taškus be atsako pelnę Ispanijos krepšininkai atstatė lygybę, bet greitai 7:0 spurtavę varžovai vėl buvo priekyje šešių taškų skirtumu – 27:21. Visą likusį pirmosios rungtynių dalies laiką aikštelėje vyko atkakli kova taškas į tašką, kurioje sėkmingiau pasirodė taško pranašumą prieš ilgąlą pertrauką išsaugoję Europos atstovai – 36:35.

Ilgą laiką Puerto Riko gynybos pralaužti nesugebėjusi Ispanija galiausiai tą padarė ir po Sergio Llullo dvitaškio antroje trečiojo kėlinio dalyje įgijo saugesnę dviženklę persvarą – 53:43.

Per lemiamą ketvirtį skirtumas tarp komandų buvo sumenkęs iki vienaženklio, bet žaibiškai situaciją stabilizavę ispanai perlaužė rungtynių eigą ir iškovojo nelengvą pergalę – 73:63.

ISPANIJA: Marcas Gasolis (7 atk. kam.) 19 tšk., Ricky Rubio (8 atk. kam.) 17 tšk., Sergio Llullas 9 tšk., Juancho Hernangomezas 8 tšk., Victoras Claveras 7 tšk., Pierre Oriola 6 tšk.

PUERTO RIKAS: Gianas Clavellas (5 atk. kam.) 13 tšk., Gary Browne'as 11 tšk., Angelas Rodriguezas 9 tšk., Davidas Huertas 7 tšk., Renaldas Balkmanas, Devonas Collieras po 6 tšk.