A. Duverioglu benefisto nepakako: Jordanija krito prieš Dominikos Respubliką © FIBA.com nuotr.

Po itin atkaklios ir permainingos kovos G grupėje Dominikos Respublika rezultatu 80:76 (22:17, 25:19, 14:17, 19:23) palaužė Jordaniją.

Rungtynių pradžioje Jordanija po Freddy Ibrahimo dvitaškio išsiveržė į priekį 2:0 ir tai buvo didžiausia persvara, kurią pavyko susikurti Viduriniųjų Rytų valstybei. Dominikos Respublikos krepšininkai jau pirmajame kėlinyje ėmė krautis persvara - 22:17. Po pirmosios mačo pusės Centrinės Amerikos šalis užtikrintai pirmavo dviženkliu skirtumu - 47:36.

Antroje rungtynių dalyje vaizdas ėmė keistis. Ketvirtojo kėlinio pradžioje jordaniečiai spurtavo 11:3 ir išlygino mačo rezultatą - 64:64. Dominikiečiai sparčiai atsakė keturiais taškais paeiliui - 68:64.

Likus kiek mažiau nei dviems minutėms Ahmadas Al Dwairi persvėrė rezultatą Jordanijos naudai - 74:73. Victoras Lizas baudos metimais atstatė minimalų pranašumą Dominikos Respublikai - 75:74, o likus 28 sekundėms Luisas Montero pataisė komandos draugo metimą ir padidino persvarą - 77:74. Komandoms pradėjus pažeidinėti taisykles abi ekipos apsikeitė baudų metimais, tačiau Dominikos Respublika pergalės nebepaleido - 80:76.

Dominikiečius į pergalę vedė Victoras Lizas pelnydamas 15 taškų. Jordanijos gretose nesustabdomas buvo Stambulo „Fenerbahče“ aukštaūgis Ahmetas Duverioglu (Jordanijoje vadinamas Ahmadu Al Dwairi) pelnęs net 34 taškus.

DOMINIKOS RESPUBLIKA: Victoras Lizas (5/16 met.) 15, Eloy'us Vargasas (6 atk. kam.) 12, Ronaldas Robertsas (6 atk. kam.) 11, Ronaldas Ramonas 10, Gelvisas Solano (7 rez. perd.), Luisas Montero (5 atk. kam.) ir Rigoberto Mendoza po 9.

JORDANIJA: Ahmadas Al Dwairi (38 min., 14/18 dvit., 10 atk. kam., 37 naud. bal.) 34, Daras Tuckeris (38min., 7/19 met., 5 atk. kam., 4 rez. perd.) 24, Ahmadas Alhamarshehas 8.