A.Zdanavičiutės ir J.Jocytės vedamos šešiolikmetės – Europos čempionato pusfinalyje © FIBA.com nuotr.

Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) merginų rinktinė antradienio vakarą perkopė jai iškeltus Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) tikslus ir Europos čempionate pratęs žygį dėl medalių.

Viliaus Stanišausko auklėtinės ketvirtfinalyje 72:69 (24:18, 19:16, 14:16, 15:19)  įveikė Čekijos rinktinę ir pateko į pusfinalį, kuriame ketvirtadienį susitiks su Prancūzija. Rungtynių pradžia: 19:45 val. Lietuvos laiku.

LKF U16 merginų rinktinei buvo iškėlę tikslą užimti 5-12 vietas. Tai geriausias šios vasaros Lietuvos jaunimo merginų rinktinių rezultatas.

Lietuvos rinktinė šįvakar sėkmingiau pradėjo rungtynes ir po 10 min. kovos pirmavo 6 taškais (24:18), o jau antrojo ketvirčio metu padidino pranašumą iki 9 taškų (43:34).

Trečiojo kėlinio metu čekės laimėjo atkarpą 8-0 ir buvo sumažinusios savo atsilikimą iki trijų taškų (42:45), tačiau Lietuvos rinktinės krepšininkės nesutriko ir dar trečio ketvirčio metu grąžino saugesnę persvarą (57:50).

Viskas sprendėsi per paskutines 10 minučių, tačiau lietuvės atlaikė varžovių spaudimą, išlaikė savo pranašumą ir rungtynių pabaigoje sėkmingai pataikiusios baudų metimus, iškovojo kelialapį į pusfinalį (72:69).

Įdomus faktas, kad Lietuvos rinktinėje taškus pelnė tik 5 žaidėjos, o trys iš jų surinko net 63 taškus iš 72 pelnytų komandos.

LIETUVA: Audronė Zdanevičiūtė 26, Justė Veronika Jocytė 20 (10 atk. kam.), Urtė Čižauskaitė 17 (17 atk. kam.), Rusnė Augustinaitė 8, Neda Pliatkutė 1, Gerda Raulušaitytė 0, Gabrielė Sederevičiūtė 0, Ugnė Sirtautaitė 0, Dominika Gerkytė 0.

ČEKIJA: Valentyna Kadlecova 18, Nikola Zdenkova 12, Laura Miksikova 10 (13 atk. kam.).