Lietuvos aštuoniolikmečiai Europos čempionate liko septinti © FIBA.com nuotr.

Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinė  galutinėje Europos čempionato rikiuotėje užėmė septintąją vietą. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai paskutinėse pirmenybių rungtynėse be didesnio vargo 88:70 (26:16, 17:16, 21:17, 24:21) palaužė Didžiąją Britaniją.

Pirmojo kėlinio pradžioje po dvitaškį pelnę Laurynas Vaištaras ir Ąžuolas Tubelis suteikė Lietuvos rinktinei keturių taškų pranašumą, tačiau netrukus penkis taškus be atsako realizavę jų varžovai rezultatą persvėrė – 5:4. Priekyje Didžiosios Britanijos rinktinė buvo neilgai – tritaškį pataikęs Lukas Kreišmontas sugrąžino pranašumą lietuviams, o po šio metimo britams nebepavyko įgyti pranašumo.

Toliau sėkmingai taškus rinkę Lietuvos aštuoniolikmečiai ne tik neleido savo oponentams priartėti, bet ir sparčiai didino skirtumą tarp ekipų. Paskutinėmis sekundėmis rezultatyviai ataką baigęs Nojus Pankratjevas lietuvių taškų atsargą padidino iki dviženklės – 26:16.

Antrajame ketvirtyje vaizdas aikštelėje nepasikeitė. Dar aukštesnę pavarą įjungusi Lietuvos rinktinė dar sparčiau didino atotrūkį, o įpusėjus ketvirčiui po Ą.Tubelio dvitaškio priartėjo prie triuškinamo pranašumo – 39:23. Iki ilgosios pertraukos britams pavyko šiek tiek sušvelninti skirtumą, bet jis vis dar išliko dviženklis – 43:32.

Po ilgosios pertraukos Tosanas Evbuomwano dvitaškis sumažino lietuvių varžovų deficitą iki vienaženklio, tačiau britų viltis sugrįžti į kovą dėl pergalės netrukus aptemdė dar vienas L.Vaištaro tolimas metimas – 46:34.

Per lemiamą ketvirtį maksimalią koncentraciją išlaikiusi Lietuvos rinktinė iki susitikimo finišo likus mažiau nei 4 minutėms galutinai perlaužė rungtynių eigą, kai Nojaus Pankratjevo tritaškis padidino skirtumą tarp komandų iki triuškinamo – 82:60. Nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė užtikrintą lietuvių pergalę ir septintąją vietą galutinėje rikiuotėje – 88:70.

LIETUVA: Ąžuolas Tubelis (12 atk. kam.) 18 tšk., Nojus Pankratjevas 16 tšk., Laurynas Vaištaras 14 tšk., Gytis Mačionis (5 rez. perd., 5 atk. kam.) 10 tšk., Augustas Marčiulionis (5 atk. kam.) ir Ernestas Naruševičius (6 atk. kam.) po 8 tšk., Lukas Kreišmontas 7 tšk.

DIDŽIOJI BRITANIJA: Tosanas Evbuomwanas (10 atk. kam.) 16 tšk., Mate'as Okrosas 11 tšk., Ethanas Price'as 10 tšk.

• valstietis

jei nesuklysiu nuotraukoje sarunas marciulionis? ji gi isrinko i europos parlamenta

• 0
  • andone

Krepsinis - komandinis sportas, o 7 vieta Lietuvos rinktinei nera geras rezultatas.