Pratęsimo pareikalavusioje dvikovoje Angolos rinktinė šventė dramatišką pergalę © FIBA.com nuotr.

Sunkią pergalę Pasaulio taurės D grupės autsaiderių dvikovoje pasiekė Angolos rinktinė. Afrikos žemyno atstovai per pratęsimą 84:81 (21:20, 17:14, 18:12, 17:27, 11:8) įveikė ir be pergalių paliko Filipinų krepšininkus.

Rungtynių pradžioje be atsako keturis taškus pelnė angoliečiai, tačiau netrukus dvitaškį su pražanga realizavęs Andray'us Blatche'as sumažino Filipinų atsilikimą iki minimumo, o kitoje atakoje krepšį dėjimu sudrebinęs Japethas Aguilaras išvedė į priekį – 5:4. Įpusėjus ketvirčiui atkarpą 10:0 laimėjusi Angola įgijo saugesnį septynių taškų pranašumą, bet filipiniečiai dar kartą pasivijo savo varžovus ir po pirmojo kėlinio turėjo tik minimalų deficitą – 20:21.

Sėkmingiau pirmojo ketvirčio pabaigą sužaidę Filipinų krepšininkai antrojo pradžioje po taiklių June'o Fajardo baudų metimų susigrąžino trapų taško pranašumą – 22:21. Visgi persvara filipiniečiai džiaugėsi trumpai – sėkmingą atkarpą sužaidusi Angolos rinktinė iki ilgosios pertraukos likus 54 sekundėms Reggie Moore'o tritaškio dėka buvo atstatę septynių taškų skirtumą, bet tuo pačiu paskutinę akimirką atsakę Filipinai jį sušvelnino iki keturių – 34:38.

Trečiojo kėlinio viduryje Valdelicio Joaquimo tolimas metimas apsukų nesumažinusių angoliečių taškų atsargą padidino iki dviženklės ir šį kartą varžovams nė priartėti neleidę Afrikos žemyno atstovai lemiamą ketvirtį pasitiko turėdami solidų dešimties taškų pranašumą – 56:46.

Kai jau atrodė, kad Angolai pavyks perlaužti rungtynių eigą, ketvirtajame kėlinyje vaizdas aikštelėje stipriai pasikeitė. Dviženklį pranašumą iššvaistę angoliečiai leido varžovams spurtuoti 21:9 ir po Rogerio Pogoy'aus tritaškio išsiveržti į priekį – 67:65. Iki ketvirčio pabaigos likus daugiau nei 2 minutėms trijų taškų pranašumą įgiję Filipinai buvo per žingsnį nuo pergalės, tačiau tada Angolos rinktinę patraukė šešis taškus be atsako pelnęs Carlosas Morraisas, jis savo komandos turėtą deficitą pavertė pranašumu  – 73:70. Visgi per likusį laiką filipiniečiai sugebėjo išsikapstyti – tritaškį įsmeigęs Jaymaras Perezas išlygino rezultatą bei išplėšė pratęsimą – 73:73.

Papildomo laiko metu vyko nuožmus mūšis, komandos keitėsi sėkmingomis atkarpomis. Galiausiai į lemiamą šturmą pakilę Angolos krepšininkai po Yanicko Moreiros dvitaškio susikrovė keturių taškų atsargą ir per likusią minutę atsilaikę iškovojo vienintelę pergalę pasaulio pirmenybėse – 84:81.

ANGOLA: Valdelicio Joaquimas (7 atk. kam.) 20 tšk., Yanickas Moreira (15 atk. kam.) ir Reggie Moore'as po 12 tšk., Carlosas Moraisas 11 tšk., Jaquesas Conceicao 10 tšk.

FILIPINAI: Andray'us Blatche'as (12 atk. kam.) 23 tšk., Jaymaras Perezas 17 tšk., Robertas Bolickas 10 tšk., Rogeras Pogoy'us ir Japethas Aguilaras po 8 tšk.

D grupės rungtynių Angola – Filipinai apžvalga:

• Koganas

Finalo vertas grajus 😀 Ne aukščiausio lygio rinktinės, bet nu ingrigavo gerai tie pastovūs pirmaujačios komandos pasikeitimai. Rimtai sakau daba.