Po pertraukos atsiplėšęs „Žalgiris“ sutriuškino „Neptūną“ © zalgiris.lt nuotr.

Klaipėdos „Neptūnas“ (3-6) garbingai priešinosi du kėlinius, bet po pertraukos aukštesnę pavarą įjungęs Kauno „Žalgiris“ (8-1) pratęsė pergalingą žygį „Betsafe-LKL“ čempionate.

Martino Schillerio auklėtiniai sekmadienio vakarą namuose iškovojo užtikrintą pergalę 81:59 (22:20, 14:14, 22:15, 23:10).

Įpusėjus susitikimui „Žalgiris“ pirmavo tik 36:34, bet jau pirmosiomis trečiojo kėlinio akimirkomis kauniečiai spurtavo 11:2 bei įgijo dviženklį pranašumą 47:36.

Prieš ketvirtąjį kėlinį „Neptūnui“ buvo pavykę kiek prisivyti (47:53), bet netrukus šeimininkų pranašumas vėl tapo dviženkliu – 62:49.

Lemiamame ketvirtyje žalgiriečiai atgal nesigręžiojo. Varžovams šansų nebepalikęs Kauno klubas dominavo ir nuskambėjus finalinei sirenai šventė pergalę triuškinančiu skirtumu.

Uostamiesčio ekipą skandino klaidos, kurių svečiai padarė beveik dvigubai daugiau nei varžovai (19:10). Nors „Žalgiris“ nespindėjo atakuojant iš toli (5/17 trit. – 29 proc. taikl.), „Neptūnui“ sekėsi dar prasčiau (3/18 trit. – 17 proc. taikl.).

M. Schilleris šiame mače leido pasireikšti Marekui Blaževičiui, kuris per 17 minučių įmetė 4 taškus (2/5 dvit.), atkovojo 4 kamuolius, 1 kamuolį perėmė, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 metimus bei surinko 6 naudingumo balus.

Savo retu šansu kiek geriau pasinaudojo Karolis Lukošiūnas, kuris per 23 minutes įmetė 8 taškus (2/3 dvit., 1/2 trit., 1/2 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 11 naudingumo balų.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 15, Lukas Lekavičius 11, Nigelas Hayesas ir Karolis Lukošiūnas po 8, Joffrey Lauvergne ir Steve'as Vasturia po 7.

„Neptūnas“: Benas Griciūnas 10, Simas Galdikas 9, Norbertas Giga (8 atk. kam.) ir Matas Jogėla 7.