Po dviejų pratęsimų „Rytas“ išvykoje nusileido „Bešiktaš“ © FIBA/championsleague.basketball nuotr.

Išvykoje žaidęs ir tikrą nervų karą išgyvenęs Vilniaus „Rytas“ patyrė antrąjį pralaimėjimą FIBA Čempionų lygoje. Antroje mačo pusėje užsikūrę Giedrius Žibėno auklėtiniai po dviejų pratęsimų 79:82 (6:22, 21:22, 21:11, 21:14, 5:5, 5:8) turėjo pripažinti Stambulo „Bešiktaš“ pranašumą.

Sunkiai startavę vilniečiai pirmąjį ketvirtį pradėjo atkarpa 11:4, po kurios G.Žibėnas paprašė minutės pertraukėlės. Toliau kelių link „Bešiktaš“ krepšio neradęs „Rytas“ pirmąjį kėlinį baigė pralaimėdamas – 6:22.  Arnas Butkevičius sostinės ekipai pelnė 4 taškus.

Pirmąjį tolimą metimą vilniečiams pataikė Speedy Smithas (13:29). Sostinės ekipa bandė mažinti atsilikimą baudų metimais, tačiau „Rytui“ vis nepavykdavo atstovėti prieš greitą varžovų puolimą ir po pirmosios pusės komandas skyrė 17 taškų – 27:44.

I.Buva, pelnęs 9 taškus, buvo rezultatyviausias sostinės komandos gretose. 35 proc. taiklumu.

Po 25 sužaistų minučių pranašumas nemažėjo (32:51), o traumą, kovojant dėl kamuolio, patyrė V.Kariniauskas, kuris iškart paliko aikštelę.

Nuo suolo pakilęs M.Normantas perėmė du kamuolius ir smeigė taiklų tritaškį ir komandiškai apsigynę vilniečiai spurtavo 11:0 (45:55). Su vėjeliu žaidęs „Rytas“ sužaidė geriausią kėlinį ir po trijų ketvirčių atsilikimas sumažėjo iki 7 taškų – 48:55.

Likus kiek daugiau nei 5 ketvirto kėlinio minutėms vilniečiai sumažino dar labiau – 57:61.

Likus 0.7 sekundės pražangą išprovokavo I.Buva, kuris stojo prie baudų metimo linijos, kuris pataikė vieną metimą iš dviejų ir išplėšė pratęsimą (69:69).

Po papildomų 5 minučių pratęsime abi ekipos pelnė po 5 taškus ir vieno pratęsimo neužteko – rungtynės persikėlė į antrąjį (74:74).

Viskas vėl sprendėsi paskutinėmis sekundėmis, bet rezultatą galėję išlyginti vilniečiai to nepadarė ir nusileido „Bešiktaš“ – 79:82.

Rezultatyviausiai „Ryto“ gretose žaidė M.Normantas, kuris pelnė 18 taškų, pataikė 3 tolimus metimus, atidavė 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 14 naudingumo balų.