Po dramatiškos pabaigos „Rytas“ išvykoje nugalėjo SIG

Saulėtame Strasbūre Vilniaus „Rytas“ (3-1) pasiekė svarbią pergalę FIBA Čempionų lygoje. G.Žibėno auklėtiniai vos neprisižaidė, bet išvykoje 73:71 (22:14, 16:9, 21:21, 14:27) atsirevanšavo Strasbūro SIG (2-2) ekipai.

Mačas prasidėjo Speedy Smitho tritaškiu ir Ivanas Buva antrino jam įmetęs dvitaškį su pražanga (6:0).

Praėjus 4 žaidimo minutėms, Strasbūro komandos vyr.treneris Lassi Tuovi gavo techninę pražangą.

Sėkmingiau pirmojo ketvirčio pabaigą sužaidę vilniečiai baigė jį turėdami 8 taškų pranašumą – 22:14.

SIG bandė kabintis antrajame ketvirtyje, tačiau po taiklaus S.Smitho tritaškio, „Ryto“ pranašumas jau tapo dviženklis (33:21).

Paskutinėmis antrojo kėlinio sekundėmis į priekį pabėgęs Jarvis Williams spėjo išmesti metimą iš po krepšio ir po 2 kėlinių „Rytas“ priekyje – 38:23.

Rezultatyviausiai sostinės ekipoje pirmoje pusėje žaidė S.Smithas, kuris pelnė 9, o J.Williamsas pridėjo 8.

Likus kiek mažiau nei 6 minutėms trečiajame kėlinyje, vilniečiai nemažino apsukų ir komandas skyrė jau 20 taškų (49:29).

Varžovai jau buvo sumažinę turėtą deficitą, bet metimus realizavusi sostinės komanda užbaigė trečią ketvirtį su turėtu pranašumu – 59:44.

Paskutinis mačo kėlinys Strasbūre vis dėlto sugrąžino intrigą. SIG sugebėjo sugrįžti ir likus 23 sekundėms persverė rezultatą. Paskutinėmis minutėmis šaltakraujišką tritaškį dūrė Mindaugas Girdžiūnas ir vilniečiai šventė pergalę – 73:71.

„Rytas“: Margiris Normantas (4/6 trit.) ir Kennethas Smithas (9 rez. perd.) po 12, Ivanas Buva (4/8 dvit., 7 atk. kam.) ir Arnas Butkevičius (7 atk. kam.) po 11, Gytis Radzevičius ir Jarvisas Williamsas po 8.

SIG: Jordanas Howardas 21, Ike Udanoh ir Jeanas-Baptiste'as Maille po 10.