„Juventus“ šturmą atlaikęs „Lietkabelis“ iškovojo pergalę © Pauliaus Žukausko nuotr.

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) trečiojo turo rungtynėse saviems sirgaliams prisistatęs Utenos „Juventus“ (1/2) patyrė nesėkmę, kai rezultatu 77:83 (17:18, 15:24, 19:24, 26:17) nusileido Panevėžio „Lietkabeliui“ (2/0).

Panevėžiečiai startavo pelnydami keturis taškus be atsako, o uteniškiai savo taškų sąskaitą atsidarė jau beveik įpusėjus kėliniui – 4:2. Aukštesnę pavarą įjungęs „Lietkabelis“ netrukus atitrūko ir po Martyno Sajaus dvitaškio įgijo šešių taškų persvarą, bet atkarpą 8:0 laimėję šeimininkai persvėrė rezultatą – 16:14.

Antrojo kėlinio pradžioje „Juventus“ dar turėjo dviejų taškų pranašumą, bet 15:0 spurtavę svečiai iš Panevėžio susikrovė dviženklę taškų atsargą – 37:24. Lengvo gyvenimo gynyboje uteniškiams nesuteikę ir puolime užtikrintai atrodę panevėžiečiai per likusį pirmosios rungtynių dalies laiką išlaikė šiek tiek aptirpusį dviženklį skirtumą – 42:32.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje nepasikeitė. „Lietkabelis“ ne tik išsaugojo saugesnį atotrūkį, bet likus kiek daugiau nei minutei iki trečiojo ketvirčio pabaigos po Gabrieliaus Maldūno rezultatyvaus išpuolio jį padidino iki beveik triuškinamo – 63:45.

Ketvirtąjį kėlinį „Juventus“ krepšininkai pradėjo Žygimanto Skučo dvitaškiu, o kitoje atakoje dar ir tritaškį pridėjęs Vytautas Šulskis pratęsė šeimininkų sausą atkarpą iki 5:0 ir sumažino atsilikimą iki dešimties taškų – 56:66. Iki rungtynių pabaigos likus dviems minutėms Shannonas Scottas pataikė dar vieną tolimą metimą ir sumažino uteniškių atsilikimą iki septynių taškų, tačiau situaciją suvaldyti pajėgusi Panevėžio ekipa išsaugojo laimėjimą savo rankose – 83:77.

Didžiausiai problemų „Juventus“ komandai sukėlė rezultatyviausiai panevėžiečių gretose rungtyniavęs buvęs Utenos komandos krepšininkas Tomas Dimša. Kaunietis per 32 žaidimo minutes pelnė 24 taškus (5/6 dvitaškiai, 3/5 tritraškiai, 5/6 baudos), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 kamuolius ir surinko 33 naudingumo balus.

„Juventus“ komandos neišgelbėjo arti dvigubo dublio buvęs Gytis Radzevičius, kuris per 33 aikštelėje praleistas minutes varžovams atseikėjo 14 taškų (4/6 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 6/6 baudos), pridėjo 6 atkovotus kamuolius ir surinko 16 efektyvumo balų.

„Juventus“: Gytis Radzevičius (6 atk. kam.) ir Shannonas Scottas po 14 tšk., Marius Runkauskas (2/2 trit.) 12 tšk., Bryanas Crawfordas 9 tšk., Vytautas Šulskis 8 tšk., Julius Jucikas 6 tšk.

„Lietkabelis“: Tomas Dimša (4 rez. perd.) 24 tšk., Željko Šakičius (6 rez. perd., 4 atk. kam.) 17 tšk., Kendrickas Brownas (6 rez. perd.) 11 tšk., Stefanas Sinovecas (5 rez. perd.) ir Martynas Sajus (8 atk. kam.) po 8 tšk.