Galingai Pasaulio taurėje startavusi Lietuva nepaliko jokių šansų Senegalo rinktinei © AFP nuotr.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pirmose Pasaulio taurės rungtynėse iš varžovų nesulaukė jokio pasipriešinimo. Tiek puolime, tiek gynyboje puikiai atrodę Dainiaus Adomaičio auklėtiniai 101:47 (27:10, 21:11, 29:12, 24:14) nušlavė Senegalo krepšininkus.

Fantastiškai startavę lietuviai jau po sužaistų trijų minučių pirmajame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą – 13:2. Sunkiai kelius link Lietuvos rinktinės krepšio radę senegaliečiai sugebėjo pelnyti keturis taškus be atsako ir sumažino savo atsilikimą iki septynių taškų – 8:15. Visgi vienaženkliu atsilikimu Senegalo rinktinė džiaugėsi trumpą laiką, spurtu 10:0 atsakę lietuviai po Pauliaus Jankūno dvitaškio padidino skirtumą tarp komandų iki septyniolikos taškų – 25:8.

Antrajame kėlinyje Lietuva nė kiek neatsipalaidavo ir dar neįpusėjus ketvirčiui po Domanto Sabonio taškų iš po krepšio susikrovė triuškinamą pranašumą – 36:16. Toliau geležinę gynybą ir urganinį puolimą demonstravę lietuviai pirmoje trečiojo kėlinio atakoje po Manto Kalniečio tritaškio jau turėjo trisdešimties taškų persvarą – 51:21.

Visus reikalus per pirmąjį kėlinį sutvarkę Lietuvos rinktinės žaidėjai nė kiek neatsipalaidavo ir paskutiniame ketvirtyje. Galingus dėjimus greitajame puolime atlikę Arnas Butkevičius ir Jonas Valančiūnas suteikė lietuviams penkiasdešimties taškų atsargą – 85:35. Galiausiai Lietuva šventė užtikrintą pergalę, kurią vainikavo Pauliaus Jankūno pelnytas šimtasis taškas  – 101:47.