Permainos į naudą: sezono rezultatyvumo rekordą užfiksavęs „Neptūnas“ užgesino „Juventus“ © fiba.com nuotr.

Juricos Žužos debiutas vyr. trenerio kėdėje – pavykęs. Lietuvių vedamas Klaipėdos „Neptūnas“ namuose 115:89 (21:23, 33:20, 26:30, 35:16) nepaliko šansų Utenos „Juventus“, rašo lkl.lt.

Po šios pergalės „Neptūnas“ turės šansą susigrąžinti ketvirtąją vietą „Betsafe–LKL“ turnyrinėje lentelėje. Per 21 rungtynes klaipėdiečiai iškovojo 12 pergalių, o „Juventus“ yra sužaidusi rungtynėmis daugiau. Uteniškių kraityje – 13 pergalių.

Šios rungtynės buvo pažymėtos dviejais įvykiais „Neptūno“ darže. Martynas Mažeika vėl žengė ant „Švyturio“ arenos parketo, o Jurica Žuža debiutavo komandos vyr. trenerio pareigose.

Puikų pasirodymą surengė „Neptūno“ lietuvių penketukas. Deividas Gailius, Žygimantas Janavičius, Tadas Sedekerskis, Gytis Masiulis ir Osvaldas Olisevičius kartu suvertė net 85 taškus.

Permainos atnešė vaisių „Neptūno“ komandai. Aukščiausios klasės puolimą pademonstravę uostamiesčio krepšininkai sugebėjo pagerinti lygos sezono rezultatyvumo rekordą (prieš tai buvo 112 taškų).

Jurica Žuža turėjo pagrindo džiaugtis uraganiniu komandos puolimu. „Neptūnas“ realizavo 16 tritaškių ir tai darė įspūdingu procentu (58 proc.).

„Juventus“ gretose įvairumo buvo mažiau – komandą tempė nominalūs lyderiai Gytis Radzevičius ir Bryantas Crawfordas, o jiems talkino Norbertas Giga.

Rungtynių pradžioje uteniškiai laikėsi rungtynėse. Juliaus Juciko tvirtas žaidimas nugara į krepšį bei kartkartėmis prabilusi toliašaudė artilerija slopino garso lygį „Švyturio“ arenoje.

Vis gi jau antrojo kėlinio antroje pusėje ėmė kristalizuotis vaizdas, kas šeimininkaus pajūryje. Deividas Gailius ir Osvaldas Olisevičius iki pertraukos kartu įrideno 23 taškus, o svečiai iš Utenos pradėjo barstyti kamuolius lygioje vietoje.

Bryantas Crawfordas ir Ignas Vaitkus iki pertraukos kartu padarė 4 klaidas, o visa „Juventus“ komanda atidavė varžovams 7 kamuolius.

Po pertraukos abi ekipos toliau mojo ranka į gynybą ir sužaidus tris ketvirčius fiksavo rezultatą, kurį žiūrovai tikisi išvysti nuaidėjus finalinei sirenai – 80:73 namų komandos naudai.

Galutinį pergalės štrichą „Neptūnas“ uždėjo ketvirtojo kėlinio pradžioje – spurtavo 11:0 ir padidino persvarą iki 18 taškų. Neužilgo „Neptūnui“ 100-ąjį tašką baudų metimais pelnė Andre Williamsonas.

Universalų pasirodymą surengė geriausias šių rungtynių žaidėjas Tadas Sedekerskis. Puolėjas įmetė 17 taškų, atkovojo 4 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Statistikos protokole puikavosi 26 naudingumo balai.

Panašų efektyvumą pademonstravo ir „Juventus“ lyderis Gytis Radzevičius – pelnė 12 taškų, atkovojo 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 20 naudingumo balų.

Uostamiesčio komandai vis dar negali padėti Darrinas Dorsey. Gynėjas didžiąją sezono dalį negali išlipti iš traumų liūno.

„Neptūnas“ jau antradienį stos į kovą Citadele Karaliaus Mindaugo taurės batalijose prieš Alytaus „Sintek–Dzūkiją“.

„Neptūnas“: D. Gailius 22 (4/8 trit., 20 naud. bal.), Ž. Janavičius 19 (8 rez. perd.), T. Sedekerskis 17 taškų.

„Juventus“: B. Crawfordas 21 (7/12 met., 19 naud. bal.), N. Giga 15 (5/8 dvit., 1/1 trit.), G. Radzevičius 12 taškų.