Permainingose rungtynėse „Delikatesas“ palaužė „Perlą“ © stopkadras

Permainingose rungtynėse VIKINGLOTTO-NKL pergalę iškovojo Joniškio „Delikatesas“ (8-8), kuris savo žiūrovų akivaizdoje 94:85 (31:17, 23:24, 15:24, 25:20:) įveikė Vilniaus „Perlą“ (8-8) ir nutraukė sostinės krepšininkų trijų laimėjimų seriją.

Joniškio klubas galingai pradėjo mačą ir sužaidus 13,5 min. turėjo net 21 taško persvarą (46:25).

Įpusėjus trečiajam kėliniui „Perlas“ priartėjo iki 2 taškų deficito (57:59), bet tuomet šeimininkai iškart atsakė spurtu 6:0 ir vėl atitrūko.

Įpusėjus lemiamam ketvirčiui „Delikatesas“ įgijo dviženklę persvarą (87:75), kurios užteko pasiekti pergalę.

„Delikatesas“: Andrius Globys 18 (6/6 baudos), Eimantas Stankevičius 16 (9 atk. kam.), Airidas Giedraitis ir Šarūnas Valunta (8 rez. perd.) po 15, Giedrius Stankevičius 14 (9 atk. kam.), Rokas Ulvydas 10.

„Perlas“: Augustas Marčiulionis 20 (4/6 trit., 6 rez. perd.), Adas Šimonis 17 , Andreas Kalogiros 16 (7 atk. kam.), Simas Jarumbauskas 10 (12 atk. kam., 5 rez. perd., 6 kl.).

Kovingose ir daug jėgų pareikalavusiose rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (12-3) iškovojo pergalę prieš Molėtų „Ežerūną“ (8-8) 80:69 (13:20, 14:16, 25:15, 28:18).

Antrojo kėlinio viduryje Molėtų ekipa pirmavo net 30:13, tačiau tuomet į kovą pakilo aikštės šeimininkai. Jie iki ilgosios pertraukos savo deficitą sumažino iki 9 taškų (27:36).

Po ilgosios pertraukos į aikštę grįžę klaipėdiečiai rodė visai kitokią energiją. Prastai pataikant tritaškius metimus, „Neptūnas-Akvaservis“ taškus pradėjo versti iš baudos aikštelės.

5 taškus iš eilės pelnė Deividas Rasys, Matas Vaitkus smeigė du tritaškius paeiliui, o po komandos kapitono Dovydo Romančenko tritaškio pirmą kartą šiose rungtynėse „Neptūnas-Akvaservis“ išsiveržė į priekį (49:47)

Ketvirtąjį kėlinį geriau pradėjo „Neptūnas-Akvaservis“, kurie pasakiškai atakavo tiek iš po krepšio, tiek iš tolimos distancijos. Sužaidus pusę ketvirčio jie jau buvo įmetę 17 taškų, o Deividas Rasys po dvitaškio iš po krepšio padidino Klaipėdos komandos pranašumą iki rekordinio – 7 taškų (69:62).

Molėtiškiai bandė kabintis į rungtynes, tačiau uostamiesčio ekipa į kiekvieną svečių taiklų metimą atsakydavo tuo pačiu. Rungtynių pabaigoje Adomas Sidarevičius įmetė du taiklius dvitaškius ir taip įtvirtino savo komandos pergalę (80:69).

„Neptūnas-Akvaservis“: Matas Vaitkus 16 (7 rez. perd.), Deividas Rasys 16 (5 atk. kam), Vytautas Šarakauskas 15 (12 atk. kam, 5 rez. perd.), Nojus Mineikis 14 (8 atk. kam).

„Ežerūnas“: Justas Šukelis 13 (5 atk. kam), Rokas Jukonis 12 (9 atk. kam), Mantas Šerkšnas 10.

Galingą trečiąjį kėlinį sužaidę „Telšiai“ (14-2) pratęsė nepriekaištingą pasirodymą Nacionalinėje krepšinio lygoje (VIKINGLOTTO-NKL) žaidžiant namuose.

Ryčio Vaišvilos treniruojamas klubas 90:68 (17:19, 21:15, 27:13, 25:21) įveikė Šilalės „Lūšies“ (4-11) krepšininkų pasipriešinimą.

Tai buvo devintoji „Telšių“ pergalė namuose iš tiek pat galimų. Tai vienintelė VIKINGLOTTO-NKL ekipa, dar nepralaimėjusi namuose.

„Telšiai“ trečiąjį kėlinį pradėjo spurtu 14:0 ir įgijo 18 taškų pranašumą (52:34). Trečiąjį ketvirtį telšiškiai laimėjo 27:13 ir prieš paskutines 10 minučių pirmavo užtikrintai – 65:47.

Per paskutinį kėlinį R. Vaišvilos kariauna tik dar labiau padidino savo pranašumą.

„Telšiai“: Tomas Rimša 21 (10 atk. kam.), Laurynas Kaveckis 15, Vilius Pocius 14 (6/6 baudos), Gytis Sirutavičius 13, Ovidijus Kaminskis 10.

„Lūšis“: Valdas Undraitis 14, Mindaugas Čepauskas ir Justas Košys po 12, Brandonas Boldenas 8.