„Perlo“ žaidėjai dalyvaus turnyre Londone © „Rytas“ nuotr.

Vilniaus „Perlo“ krepšininkai, prieš porą savaičių Lietuvos sostinėje pradėję pasirengimą artėjančio Nacionalinės krepšinio lygos sezono kovoms, šiandien išvyko į draugišką šešių komandų turnyrą Londone.

Tiesa, rezervinės Vilniaus „Ryto“ komandos prieš kelionę laukė ne tik fizinio parengimo bei krepšinio treniruotės, tačiau ir malonesni rūpesčiai – treneriai ir žaidėjai apsilankė ilgamečių komandos rėmėjų, bendrovės „Olifėja“ būstinėje, kur susitiko su įmonės vadovais Antanu Muraška ir Donatu Kazlausku. Čia rėmėjams buvo įteiktos simbolinės dovanos, o taip pat aptartos artėjančio sezono perspektyvos ir tikslai. 

Šią vasarą prie „Perlo“ vairo stojęs vyriausiasis treneris Gintautas Vileita susitikime kalbėjo, kad jį smagiai nuteikia jau pirmosiose komandos treniruotėse matomas jaunimo kovingumas. 

„Yra toks posakis: blogai, jei treneris treniruočių metu turi skirti daug dėmesio kovingumo ugdymui. Su šiais jaunais vaikinai tokios problemos aš kol kas neturiu, todėl treniruočių metu mes galime susitelkti ties krepšinio dalykais ir niuansais. Kolektyve aš matau ne vieną, ne du ir net ne tris žaidėjus, kurie už kelerių metų gali tapti tvirtais „Ryto“, reprezentacinės Vilniaus komandos, nariais. To savo vaikinams ir noriu palinkėti, o receptą jie žino patys – tai sunkus kasdienis darbas treniruotėse. Naudodamasis proga noriu padėkoti komandos rėmėjams, kurie labai konkrečiais darbais padeda šiems vaikinams siekti savo svajonių“, – kalbėjo G. Vileita. 

Bendrovės „Olifėja“ generalinis direktorius Antanas Muraška, linkėdamas „Perlo“ krepšininkams sėkmingo sezono, taip pat kalbėjo apie būtinybę kovoti iš visų jėgų. 

„Sporte būna visko – ir pergalių, ir pralaimėjimų. Aš jums noriu palinkėti, kad per daug nesikrimstumėte dėl nesėkmių, tačiau aikštėje kiekvieną sekundę kovotumėte degančiomis akimis, negailėdami savęs. Tuomet jumis didžiuosimės ir mes, ir jūsų treneriai, ir sirgaliai“, – sakė A. Muraška. 

Vilniaus „Ryto“ vadovai, kalbėdami apie „Perlo“ uždavinius ateinančiame sezone, išskyrė su svarbiausius aspektus – individualų žaidėjų tobulėjimą ir patekimą į NKL atkrintamąsias varžybas.

G. Vileita mano, kad abu uždaviniai yra vienodai svarbūs. 

„Mūsų ekipos pagrindas – perspektyviausi jaunieji Vilniaus krepšininkai, įvairių Lietuvos rinktinių nariai. Žvelgiu į šią grupę kaip į 2-3 metų projektą. Manau, maždaug tiek laiko daugumai iš jų dar trūksta iki pagrindinės komandos lygio. Treniruočių metu mes labai daug dėmesio skiriame ir skirsime individualiam darbui su žaidėjais. Tačiau tai nereiškia, kad rezultatai mums nėra svarbūs. Galime ir turime patekti tarp aštuonių pajėgiausių NKL komandų“, – pasakojo G. Vileita. 

„Future Stars London“ turnyre Vilniaus „Perlas“ varžysis su D. Britanijos aštuoniolikmečių rinktine, Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis), Liudvigsburgo „Porsche“ (Vokietija) ir Basano „Oxygen Academy“ (Italija) jaunaisiais krepšininkais.

Šią vasarą „Perlo“ trenerių štabą taip pat papildė individualiai su komandos aukštaūgiais dirbsiantis Saulius Kuzminskas. Klubas pasirašė ilgalaikes sutartis su 2,16 m ūgio ukrainiečiu Ilja Dubrovinu bei su perspektyviu Graikijos šešiolikmečiu Andreasu Kalogiros.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos