„Perlo“ treneris G. Vileita: starte mūsų laukia principinis varžovas © „Rytas“ nuotr.

Vilniaus „Perlo“ komanda šiandien pradeda „Vikinglotto-NKL“ sezoną. Pirmose sezono rungtynėse laukia principinis varžovas – Kauno „Žalgirio“ dubleriai. „Perlo“ ir „Žalgiris-2“ rungtynės Kaune prasidės 18 val.

Vilniečių vyriausiasis treneris Gintautas Vileita, paklaustas ar ir rezervinių Vilniaus „Ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ komandų susitikimai būna tokie pat principiniai kaip ir pagrindinių, atsako nedvejodamas.

„Taip. Vilniaus ir Kaunas. „Rytas“ ir „Žalgiris“. Tai yra principiniai dalykai, kuriuos tikrai jaučiame ir mes. Todėl ir šiandienos mače kalavijai žvangės garsiau, o žiežirbų bus daugiau. Augdami vieno ar kito klubo sistemose, matydami pagrindinių komandų mūšius, jaunieji krepšininkai taip pat persismelkia tomis emocijomis. Šiandien papildomos motyvacijos nereikės nei žaidėjams, nei treneriams“, – sako G. Vileita.

Pasirengimo sezonui metu „Perlo“ krepšininkai laimėjo turnyrą Londone, o vėliau iškovojo dvi pergales ir patyrė du pralaimėjimus.

„Nesureikšminu draugiškų susitikimų rezultatų. Jų metu treneriai sprendžia savo uždavinius, minutes žaidėjams dalina atsižvelgdami ne į švieslentėje degančius skaičius. Todėl jų rezultatai ne visada atspindi tikrąjį ekipų pajėgumą tą konkrečią dieną. Nuo šiandienos prasideda tikrasis įdomumas, tikra kova dėl pergalės. Aišku, darbas su komandomis, kuriose yra daug jaunimo, turi savo specifikos. Joms kartais reikia kiek daugiau laiko įsivažiuoti, tačiau jų forma kyla į viršų viso sezono metu, jaunimas tobulėja“, – aiškina G. Vileita.

Pasak „Perlo“ vyriausiojo trenerio, pasirengimo etape labiausiai jį džiugino auklėtinių požiūris į darbą ir pastangos treniruotėse.

„Žinoma, kartais treniruotėse pasitaikydavo tam tikro atsipalaidavimo, pasimatydavo disciplinos trūkumas. Tačiau dirbant su jaunimu tai yra suprantama ir natūralu. Visgi labiausiai džiaugiuosi tuo, kad vyrų treniruotėse nereikėjo raginti po kelis kartus. Pastangos ir noras veržėsi per kraštus. O kai yra taip, treneriams belieka susitelkti į krepšinį ir jo detales“, – auklėtinius gyrė G. Vileita.

Vilniaus „Perlo“ komandos pagrindą sudaro Vilniaus krepšinio ir Sostinės krepšinio mokyklų auklėtiniai. Šią vasarą klubas į savo gretas taip pat pasikvietė mažeikiškį Jokūbą Rubiną. Komandoje taip pat žais ilgalaikes sutartis su „Rytu“ pasirašę aukštaūgis iš Ukrainos Ilja Dubrovinas ir graikas Andrea Kalogiros.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...