Katastrofiškai Berlyne atakavęs „Žalgiris“ patyrė penktąją nesėkmę paeiliui © Pauliaus Žukausko nuotr.

Tragišką pataikymą iš toli Berlyne pademonstravęs Kauno „Žalgiris“ (3-8) įsirašė penktąją nesėkmę paeiliui.

Nuo pat rungtynių pradžios puolime strigę žalgiriečiai 62:69 (7:15, 19:17, 20:15, 16:22) nusileido taip pat vienas prasčiausių rungtynių puolime sužaidusiai Berlyno ALBA (4-7) komandai.

Žalgiriečiai jau pirmajame kėlinyje sukėlė rimtų abejonių – komanda iš viso išmetė net 9 tritaškius, tačiau nė vienas metimas nepasiekė tikslo. Tragiškai pirmąsias 10 minučių puolime žaidusi Kauno komanda sukrapštė viso labo 7 taškus. Nepaisant tragiško pataikymo, „Žalgiris“ dar neturėjo didelio atsilikimo – ALBA pirmavo 8 taškais.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ prisuko tritaškių „kranelį“ ir pradėjo aštrinti žaidimą baudos aikštelėje. Visgi po ganėtinai sėkmingos kėlinio pradžios kauniečiai vėl įstrigo Berlyno komandos gynybos pinklėse ir nepersvėrė rezultato savo naudai. Žalgiriečiai laimėjo kėlinį 19:17, tačiau į pertrauką ALBA nužygiavo turėdama 6 taškų persvarą.

Po pertraukos „Žalgiris“ dar labiau agresyvino žaidimą baudos aikštelėje ir tai davė vaisių – ALBA per pirmąsias į minutes pataikė tik vieną metimą, kai žalgiriečiai vienu momentu spurtavo 8:0. Galingai žaidė Zachas LeDay, o jau kiek netrukus į priekį žalgiriečius po dviejų taiklių baudos metimų išvedė Nigelis Hayesas.

Visgi trečiojo kėlinio pabaigoje „Žalgiris“ vėl susidūrė su problemomis puolime ir su jomis nukeliavo iki pat ketvirtojo kėlinio, kuriame kalnų taip ir nenuvertė ir galiausiai pripažino varžovų pranašumą.

Tai yra antras kartas Šarūno Jasikevičiaus eroje, kai „Žalgiris“ Eurolygoje patiria penkis pralaimėjimus iš eilės.

Žalgiriečiai šiose rungtynėse iš viso išmetė net 23 tritaškius, tačiau tik vos du pasiekė tikslą. Tai – vos 8,7 procentų pataikymas iš toli.

ALBA: Nielsas Giffey 13 (2/2 trit.), Martinas Hermannssonas 11, Marcusas Erikssonas ir Landry Nnoko po 10, ... R.Giedraitis 6 (8 atk. kam.).

„Žalgiris“: Zachas LeDay 15, Lukas Lekavičius 12 (5/7 dvit.), Edgaras Ulanovas ir Nigelas Hayesas po 7, Jockas Landale’as 6 (7 atk. kam.).