P. Valinskas: „Lietkabelio“ tikslai LKL – patys aukščiausi“ © FIBA nuotr.

Pasiruošimą naujajam sezonui tęsiantis Panevėžio „Lietkabelis“ sužaidė jau penkerias draugiškas rungtynes, bet sirgaliai pasikeitusios komandos žaidimo dar nematė. Puikią progą tai padaryti panevėžiečiai ir miesto svečiai turės jau rugsėjo 14–15 dienomis „Cido“ arenoje, kadangi vyks tradicinis Raimundo Sargūno taurės turnyras.

Pusfinalyje „Lietkabelis“ išbandys jėgas su Uogrės „Ogre“ (19.30 val.), o kitą porą sudarys Utenos „Juventus“ bei „Šiauliai“ (17.00 val.). Antradienį bus žaidžiama dėl trečios vietos (nuo 17.00 val.), o didysis finalas prasidės 19.30 val. Apie prekybos bilietais pradžią bus paskelbta artimiausiu metu.

Vienas iš „Lietkabelio“ vasaros prioritetų buvo gynėjo Pauliaus Valinsko išlaikymas, kuris pratęsė sutartį ir savo žaidimu vietinę publiką džiugins dar bent jau sezoną. Pats gynėjas „kklietkabelis.lt“ svetainei pasakojo apie nusivylimą dėl nutraukto praėjusio sezono, laukiančias kovas Europos taurėje bei keliamus tikslus.

– Kas lėmė, kad nusprendėte likti „Lietkabelyje“?

– Treneris ir žaidimas Europos taurėje. Norėjosi pradėti sezoną nuo pat jo pradžios, kas yra labai svarbu.

– Kodėl norėjote rungtyniauti N.Čanako treniruojamoje komandoje?

– Su treneriu gerai sutariu, jis mane puikiai pažįsta ir žino mano sugebėjimus. Aš pats puikiai suprantu, ko iš manęs reikalaujama. Man patinka Čanako filosofija ir patinka žaisti jo komandoje.

– Kaip praleidote tokį ilgą laiką be krepšinio?

– Buvo pradinis šokas sužinojus, kad sezonas nutrauktas. Vėliau susigyvenome su ta mintimi ir tiek. Pasportavau namų sąlygomis, o pasibaigus karantinui, pradėjau ruoštis sezonui įprastai: fizinis pasirengimas, krepšinio įgūdžių šlifavimas.

– Dėl ko buvo apmaudžiausia, kai sužinojote, kad sezonas yra nutrauktas?

– Dėl pralaimėto paskutinio mačo „Pieno žvaigždėms“, kuris lėmė, kad „paleidome“ tą antrą vietą. Labai apmaudu buvo, nes tikrai norėjome pabaigti sezoną, kadangi turėjome ambicijų žaisti LKL finale. Gaila, kad negalėjome baigti sezono, nes visi daug dirbome dėl lemiamų kovų, o jos neįvyko. Dėl to ir buvo liūdniausia.

– Ar tą LKL bronzą laikote tokia pat svarbia, kokia ji galėtų būti iškovojus aikštelėje?

– Ne, vis tiek yra ne tas, kadangi norisi išsiaiškinti aikštelėje ir pamatyti, jog buvome verti 2 ar 3 vietos. Nutraukus sezoną mums paskyrė 3 poziciją, bet tai vis tiek yra ne tas.

– Kaip vertinate Europos taurės grupę?

– Grupė yra stipri. „Virtus“, „Lokomotiv-Kuban“ ir „AS Monaco“ yra vienos iš geriausių šios lygos komandų. Vertinu teigiamai, kadangi šios ekipos atvyks į Panevėžį, jeigu tam nesutrukdys koronaviruso pandemija. Bus labai įdomu pasitikrinti jėgas. Tikrai nėra dėl ko verkšlenti – tai yra šansas pasirodyti, kad esame rimtas klubas ir rimta organizacija.

– Kuo skirsis „Lietkabelis“ nuo to, kurį matėme praėjusiame sezone?

– Komanda kažkiek skirsis. Atvykę žaidėjai bandys kompensuoti išvykusius. Dabar turėsime tikresnį įžaidėją, o žaidimo filosofija išliks tokia pati.

– Kiek smagu dėl T.Dimšos ir Ž.Šakičiaus, kurie padidino savo vertę ir išvyko žaisti kitur?

– Visada smagu dėl komandos draugų, kurie gali pasirašyti geresnius kontraktus. Labai smagu dėl Dimšos, kad grįžo į „Žalgirį“, kadangi pats esu iš ten atėjęs ir žinau, koks jausmas buvo palikus tą organizaciją ir gavus šansą sugrįžti. Visų toks pats tikslas yra  sužaisti gerą sezoną ir kilti į dar aukštesnį lygį.

– Jaučiate, kad šis sezonas gali tapti jūsų karjeros lūžio sezonu?

– Prieš sezoną yra visokių pamąstymų, kad turėsiu gerą šansą, žaisiu geroje lygoje, treneris mane pažįsta, o tai tik didina šansus. Kaip bus, kaip man seksis, priklausys nuo daug aplinkybių. Žinoma, kad turiu tai omenyje, bet kai eini žaisti, viskas pasimiršta ir bandai daryti tai, ką reikia atlikti tuo metu. Pažiūrėsime pavasarį, kaip viskas susiklostė.

– Kaip komandai sekasi susilipdyti?

– Manau, kad labai gerai. Kai buvo surinkta sudėtis popieriuje, buvo sunku nuspėti, bet padirbėjus kartu, atrodo visi labai gerai nusiteikę ir teisingi žmonės. Dabar atsiliepimai yra patys geriausi.

– Kiek jūsų kasdienybei įtakos turi dabartinė situacija su pandemija?

– Stengiesi mažiau kažkur važinėti ir vaikščioti į viešas vietas. Kai dabar daug treniruočių, nelabai ir noro yra, kadangi norisi pailsėti bei greičiau įgauti optimalią formą. Jeigu viskas toliau taip tęsis, reikės dar labiau save riboti ir daugiau laiko praleisti namuose.

– Ką galėtumėte pažadėti sirgaliams?

– Mano ir komandos tikslas yra žaisti LKL finale. Galiu pažadėti, kad tikrai stengsimės tai padaryti. LKL tikslai yra patys aukščiausi. Europos taurėje norime patekti į kitą etapą, o toliau – kaip Dievas duos.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos