P. Šakinis: „Teks atlaikyti „Žalgiris-2“ gerą tempą ir energiją“ © stopkadras

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ vakar 85:62 nugalėjo „Jonavos“ komandą bei pratęsė pergalių seriją VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse, tačiau komandos vyriausiojo trenerio Povilo Šakinio komandos demonstruotas žaidimas nenudžiugino.

Tinklalapis „suduva-mantinga.lt“ pakalbino vyriausiąjį trenerį, kuris aptarė vakarykštes bei būsimas rungtynes ir apibendrino komandos situaciją su traumuotais žaidėjais.

„Visų pirma, tai buvo dvi skirtingos pusės. Pirmoji pusė buvo labai prasta visomis prasmėmis: energija, pastangos, detalių išpildymas – viskas buvo prastai. Pagal rezultatą dar gerai laikėmės, nes tai, ką leidome daryti varžovams – nepateisinama.

Matyt, atėjome į rungtynes nesupratę, ko mes atvažiavome ir ką mes darome. Po dviejų kėlinių pavyko nuteikti žaidėjus, atsirado darbas gynyboje, energija. Todėl atsirišo ir puolimas. Pirmoje pusėje praleidome 37 taškus, antroje – 25. Tai 25 praleisti taškai, manau, yra geras rezultatas ir todėl turime pergalę“, – apie mačą su „Jonava“ sakė strategas.

Marijampoliečiai apčiuopiamą persvarą susikrovė antroje pusėje, kurią laimejo 46:25. Strategas teigė, kad didžiausi to nuopelnai tenka nematomam darbui.

„Juodas darbas gynyboje, – paklaustas, kas leido pabėgti antroje pusėje sakė P. Šakinis. – Jis yra mažai matomas, o statistikoje apskritai nematomas. Tai – nukirtimas tų žaidėjų, kurie renka taškus ir apskritai rungtynių plano vykdymas. Kai gerai apsigini, tu iš karto turi greitų atakų, lengvesnių taškų, visa tai kitaip veikia psichologiją ir visa tai susideda. Kai to nėra, automatiškai stringama ir puolime, ir gynyboje.“

Po kelių praleistų rungtynių ant parketo grįžo Aurimas Kieža bei Tautvydas Kliučinykas. A. Kieža per 10 minučių pelnė 7 taškus bei perėmė 1 kamuolį, tuo metu T. Kliučinykas prie pergalės pridėjo 9 taškus ir 5 rezultatyvius perdavimus. P. Šakinis savo auklėtinių pasirodymus įvertino teigiamai.

„A. Kieža – viskas gerai. Pradžioje išėjo į aikštę ir padarė savo darbą. Nenorėjau labai jo perkrauti, taigi, ką jis padarė buvo viskas tvarkoje. T. Kliučinykui dar trūksta žaidimo ritmo, plius buvo iškritęs dėl ligos. Bet jis tikrai atlieka darbą neblogai ir viskas yra gerai“, – sakė P. Šakinis.

„Antroje pusėje dar norėjau išleisti A. Kiežą, bet pastebėjau, kad jis jau buvo atšalęs. Jis – vyresnis žaidėjas, jam reikia palaikyti ritmą, tad nebenorėjau leisti atvėsusio žaidėjo į karštą atmosferą“, – apie tai, kodėl A. Kieža aikštelėje praleido 10 minučių sakė strategas.

Vis dėlto, jeigu tam tikri žaidėjai grįžo į rikiuotę, tuoj pat iškrito kiti. P. Šakinis atskleidė, kad traumą patyrė Julius Liesis, čiurnos skausmus kenčia Tomas Galeckas, o sveikatos problemos kamuoja ir Joną Zaką.

„Jis šiek tiek pasuko čiurną. Nenorėjome forsuoti, davėme šiek tiek poilsio, bet negaliu pasakyti ar jis rytoj žais. Spręsime prieš pat rungtynes“, – J. Liesio situaciją komentavo strategas.

Kalbėdamas apie rytdienos susitikimą, P. Šakinis „Žalgirio-2“ komandai negailėjo gražių žodžių bei teigė rimtai vertinantis artimiausius varžovus.

„Pagrindinis akcentas – atsilaikyti nuo jų energijos, pastangų ir labai agresyvios gynybos. Kiek žiūrėjau, labai patinka ši komanda. Trenerių darbas tikrai duoda vaisių, jie niekada nepasiduoda, visada žaidžia su pilna energija. Ar jie pralaimi, ar laimi, jie visada būna įsijungę į rungtynes.

Jiems, kaip jauniems žaidėjams, būna tokių duobių, bet jie į tai nereaguoja ir dirba savo darbą, turi rungtynių planą, vykdo paruoštas užduotis. Jie visą laiką žaidžia geroje energijoje bei tempe, kurį mums teks atlaikyti“, – rytdienos varžovui pagyrų negailėjo P. Šakinis.

Visai neseniai marijampoliečiai pranoko kitą, iš jaunų krepšininkų sudarytą, komandą Vilniaus „Perlą“. Paklaustas, ar tarp šių ekipų įžvelgia panašumų, P. Šakinis įvardijo ir skirtumus, ir vienodus dviejų ekipų aspektus.

„Perlas“ žaidžia mažiau disciplinuotą, daugiau laisvą krepšinį. „Žalgirio“ antra komanda žaidžia disciplinuotą, akademinį krepšinį ir pagal sistemas, kurios matosi ir pirmoje komandoje. Jie labai stipriai dirba gynyboje ir laiko aukštą tempą. Manau, kad gali būti kažkaus panašaus (į „Perlą“), bet reikės priprasti prie disciplinos“, – baigė strategas.

„Sūduva-Mantinga“ su „Žalgirio-2“ ekipa susitiks jau rytoj Marijampolės žaidimų sporto mokyklos salėje. Mačo pradžia – 16 val.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos