P. Motiejūnas – apie naują erą ir norą išlaikyti lyderius © stopkadras

Kiek daugiau nei prieš savaitę kovas Eurolygos atkrintamosiose baigęs Kauno „Žalgiris“ jau šį savaitgalį pradės „Betsafe-LKL“ ketvirtfinalio seriją su Kėdainių „Nevėžiu-Optibet“.

Prieš neriant į lemiamą sezono etapą, #ŽalgirisOnAir tinklalaidėje apsilankė „Žalgirio“ klubo direktorius Paulius Motiejūnas, kuris kartu su tinklalaidės vedėju ir krepšinio komentatoriumi Ryčiu Kazlausku aptarė žalgiriečių sezoną Eurolygoje, būsimą vasarą žaidėjų rinkoje ir Eurolygos finalo ketvertą Kaune. „Žalgiris Insider“ prenumeratoriams skirtoje klausimų–atsakymų dalyje P.Motiejūnas atsakė į šūsnį sirgalių klausimų.

„Faktas, kad minimum noras buvo turėti dar vienas rungtynes namuose, – „Žalgirio“ sužaistą Eurolygos ketvirtfinalio seriją su „FC Barcelona“ klubu įvertino P.Motiejūnas. – Niekam ne paslaptis, kad tai – didelė paskata ir pastiprinimas biudžete. Aišku, kai matai, kas vyksta kitose porose, kur reikėjo lemiamų rungtynių, užverda sportinis pyktis. Ne iki galo pasidarėme taip, kaip norėjome. Neslėpsiu, kad gavau daug palaikymo ir įvertinimo žinučių už tokį sezoną, bet viduje tokio pasitenkinimo jausmo, kad viskas buvo gerai, nėra. Aš tiesiog toks esu – visada tikiu, kad buvo galima geriau.“

„Žalgiris“ Eurolygos reguliarųjį sezoną užėmė stebuklingai įšokęs į 7-tą poziciją turnyro lentelėje ir po ketverių metų pertraukos patekęs į atkrintamąsias. Vyriausiasis žalgiriečių treneris Kazys Maksvytis padėjo klubą sugrąžinti į Europos elitą, kuriame „Žalgiris“ buvo Šarūno Jasikevičiaus eroje.

Kaip bebūtų, P.Motiejūnas, lygindamas Š.Jasikevičiaus metus trenerio kėdėje „Žalgiryje“ su K.Maksvyčio etapu, nubrėžė aiškią takoskyrą.

„Nelyginčiau šito „Žalgirio“ su tuo, kokiu matėme Šaro laikais. Šaro era baigėsi. Mes turime be galo daug gerų prisiminimų ir tas etapas įrašytas aukso raidėmis. Viskas yra super, o dabar turime naują erą, tikiuosi, kad čia prasideda Kazio era. Nenoriu, kad vieną kartą įšokę į traukinį tuo viską ir pabaigtume. Norisi, kad būtų tikėjimas, būtų kova. Aišku, kad mūsų metodika nepasikeitė – renkame „alkanus“ žaidėjus, kuriems suteikiame laiko. Jie arba tuo pasinaudoja, arba ne. Taigi šioje dalyje mūsų strategija nepasikeitė. Tiesa, pati filosofija ir krepšinio supratimas totaliai pasikeitė“, – tikino „Žalgirio“ organizacijos vadovas.

„Žalgiriui“ dar liko kovos vietiniame fronte ir kova dėl „Betsafe-LKL“ čempionų titulo. Iškart pasibaigus 2022–2023 m. sezonui komandos vadovybė kibs į darbus – vyks derybos su esamais žaidėjais dėl sutarčių pratęsimo bei pateikiami pasiūlymai potencialiems naujokams.

Kalbėdamas apie dabartinės sudėties žaidėjus, P.Motiejūnas vylėsi, kad „Žalgirio“ siūlomos sąlygos padės jiems apsispręsti likti Kaune.

„Kai esi paskutinis, nedaug agentų skambina ir klausia dėl turimų žaidėjų perėjimo sąlygų. Tada buvo nulis skambučių ir pats skambini agentu ir klausi, ar žaidėjas turi pasiūlymų. Dabar situacija kitokia – yra penki „top“ žaidėjai ir klausiama, kokia yra situacija. Sako, kad turime tokių ir tokių pasiūlymų, žaidėjais domisi ir NBA klubai. Aišku, tik ateitis parodys, kiek žaidėjų kaina išaugs. Kuo save raminu – šiame sezone neturime daug legionierių, tad jie ir užėmė pagrindinius vaidmenis sudėtyje. Ar jie turės daug pasiūlymų aukštesnėse Eurolygos komandose užimti „topines“ roles? Šiek tiek abejoju. Tada atsiranda, kad mes turime kažkokių „kozirių“ derantis, siūlome didesnes minutes, todėl tikiuosi, kad tas mažesnių pinigų skirtumas nebus toks didelis“, – aiškino P.Motiejūnas.

Visos tinklalaidės temos:

00:00 pradžia;
00:45 dabartiniai darbai ir savaitė po Eurolygos atkrintamųjų;
01:25 kokios liko nuotaikos po serijos „FC Barcelona“;
05:03 sugrįžusių atkrintamųjų serijos rungtynių Kaune užkulisiai;
07:40 kokios priežastys lėmė visiškai pasikeitusį „Žalgirio“ veidą;
09:55 ar galima palyginti šį „Žalgirį“ su Šaro eros „Žalgiriu“;
12:54 darbas su Kaziu Maksvyčiu ir trenerio tobulėjimas;
15:35 apie šito sezono vidurio problemas ir mintis dėl TOP-8 etapo;
18:12 kiek gali išaugti pagrindinių žalgiriečių kainos rinkoje;
20:09 Keenano Evanso ateities klausimas;
21:50 kaip dėliojasi Europos žaidėjų rinka prieš vasarą;
23:42 ar „Žalgiriui“ bus lengviau derėtis su naujokais šią vasarą;
25:25 ar papildomos įplaukos į biudžetą padidins „Žalgirio“ galimybes žaidėjų rinkoje;
27:57 naujos Eurolygos vadovybės darbai ir turnyro ateitis;
30:31 ar karo kirvis tarp FIBA ir Eurolygos pamažu užkasamas vis giliau;
31:30 Eurolygos finalo ketverto svarba Kaunui ir Lietuvai.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos