NKL: „Žalgiris-2“ patyrė nesėkmę Mažeikiuose © stopkadras

Mažeikių „Ereliai“ (11-17) nutraukė trijų pralaimėjimų seriją VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse.

Mažeikiškiai namuose 89:83 (34:19, 17:19, 20:23, 18:22) palaužė Kauno „Žalgirio-2“ (14-14) krepšininkų pasipriešinimą.

Pergalę Aloyzo Rudžio auklėtiniams lėmė puikiai sužaistas pirmasis rungtynių kėlinys, kai buvo įgytas 15 taškų pranašumas – 34:19.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje svečiams pavyko priartėti iki 5 taškų (66:71), o likus 3 minutėms žalgiriečiai atsilikinėjo tik 4 taškais – 73:77.

Vis dėlto tuomet šeimininkai laimėjo atkarpą 7:2 (84:75) ir nepaleido mačo kontrolės iš savo rankų.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs Rokas Stankevičius per 37 minutes pelnė 23 taškus (10/13 dvit., 1/6 trit.), atkovojo 4 kamuolius ir surinko 21 naudingumo balą.

Arvydo Gronskio treniruojamoje ekipoje naudingiausiai žaidė Erikas Venskus, pelnęs 12 taškų (6/10 dvit.), atkovojęs 9 kamuolius ir surinkęs 22 naudingumo balus.

„Ereliai“: Rokas Stankevičius 23 (10/13 dvit., 21 naud. bal.), Mantvydas Staniulis 17 (6 rez. perd., 28 naud. bal.), Mogga Lado 16 (7/12 dvit., 9 atk. kam.), Jameelas Tayloras 13 (6 rez. perd.).

„Žalgiris-2“: Vitalijus Kozys 18 (8 atk. kam.), Kerras Kriisa 14, Erikas Venskus 12 (6/10 dvit., 9 atk. kam., 22 naud. bal.), Giedrius Bergaudas 11.

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (23-5) Vikinglotto-NKL pirmenybėse reabiliatavosi po pralaimėjimo „Telšiams“.

Povilo Šakinio auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje 105:69 (28:17, 21:13, 29:14, 27:25) nepasigailėjo „Šilutės“ (19-9) krepšininkų.

Šeimininkai į priekį pabėgo nuo pirmųjų minučių ir pirmojo kėlinio pabaigoje po Juliaus Liesio dvitaškio komandas skyrė jau 15 taškų – 28:13.

Apsukų nemažinę marijampoliečiai iki pertraukos dar padidino pranašumą (49:30), o trečiajame kėlinyje pradėjo varžovų triuškinimą.

Atkarpa 17:6 užbaigę trečiąjį ketvirtį P. Šakinio auklėtiniai įgijo 34 taškų persvarą (78:44) ir paskutinis kėlinys tebuvo formalumas, o pergalę vainikavo Šarūno Beniušio tolimas metimas.

Nugalėtojų ekipoje net šeši krepšininkai surinko dviženklį taškų skaičių, o rezultatyviausiai iš jų žaidė po 19 surinkęs Gintautas Matulis ir Š. Beniušis.

Komandos kapitonas per 25 minutes taip pat atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius, blokavo 3 varžovų metimus ir surinko 23 naudingumo balus.

Tuo metu Š. Beniušis per 23 minutes spėjo atkovoti 11 kamuolių, išprovokuoti 5 pražangas ir surinkti 32 naudingumo balus.

Šilutiškiai vertėsi be Pauliaus Poškos.

„Sūduva-Mantinga“: Šarūnas Beniušis (5/7 dvit., 6/6 baud., 11 atk. kam., 32 naud. bal.) ir Gintautas Matulis (3 blk., 23 naud. bal.) po 19, Martynas Zigmantavičius 15 (6/6 dvit.), Jonas Zakas 14 (4/5 trit.), Edvinas Jezukevičius 13 (20 naud. bal.), Aurimas Kieža 11 (8 atk. kam., 21 naud. bal.).

„Šilutė“: Andrius Gaidys 19, Ernestas Sederevičius (8 atk. kam.) ir Byronas Sanfordas (5 rez. perd.) po 10.

VIKINGLOTTO-NKL ir Baltarusijos turnyre Molėtų „Ežerūnas“ namuose per pratęsimą 88:87 (22:17, 17:12, 23:25, 14:22, 12:11) įveikė Minsko „Cmoki-2“ ekipą.

Iki pagrindinio laiko pabaigos likus žaisti 59 sekundes Dominykas Zupkauskas išlygino rezultatą – 76:76, o per likusį laiką nei viena ekipa nepasižymėjo, ir viskas nusikėlė į pratęsimą.

Pratęsime likus žaisti 11 sekundžių Tautvydas Vyšniauskas pataikė dvitaškį ir suteikė šeimininkams 3 taškų persvarą – 88:85.

Po minutės pertraukėlės svečiai išprovokavo pražangą metant iš toli ir Mikita Stasilevičius stojo mesti tris baudų metimus su galimybe išlyginti rezultatą, iki rungtynių pabaigos likus žaisti 5 sekundėms.

Pirmuosius du pataikęs, trečiąjį baltarusis prametė, šeimininkai atsikovojo kamuolį ir šventė pergalę savo žiūrovų akivaizdoje.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Mantas Šerkšnas, kuris pelnė 26 taškus (6/6 dvit., 2/9 trit., 8/8 baud. met.) taip pat atkovojo 4 kamuolius, 2 kartus asistavo komandos draugams ir sykį perėmė kamuolį bei užfiksavo 28 naudingumo balų rodiklį.

„Ežerūnas“: Mantas Šerkšnas 26 (28 naud. bal.), Dominykas Bučas 16, Tautvydas Vyšniauskas 15, Ignas Bilinskas 13 (9 atkm. kam.).

„Cmoki-2“: Uladzislau Blizniukas 26 (6 atk. kam.), Aliaksejus Navoičykas 23, Ramanas Hestsas 12 (9 atkm. kam.), Mikita Stasilevičius 10 (12 atk. kam.).