NKL: ypatinga savaitė ir Klaipėdos krepšininkų rekordai © A.Čižos nuotr.

VIKINGLOTTO-NKL praėjusi savaitė buvo ypatinga – antrą kartą šį sezoną komandos per tris dienas su tais pačiais varžovais susikovė po du kartus.

Abi pergales iškovojo tik dvi ekipos. Tai Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, dusyk nukovusi Joniškio „Delikatesą“, ir Tauragės krepšinio klubas, abu kartus triumfavęs prieš „Gargždus“.

„Telšiai“ pasidalijo po vieną pergalę su Kauno „Žalgiriu-2“, „Šilutė“ – su Šakių „Vyčiu“, Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ – su Vilniaus „Perlu“, Mažeikių „Ereliai“ – su Molėtų „Ežerūnu“, o „Palangos Kuršiai“ – su „Jonava“.

Tuo metu Šilalės „Lūšis“ dėl nelyginio komandų skaičiaus nerungtyniavo.

Pristatome svarbiausių praėjusios savaitės įvykių apžvalgą.

Įsitvirtino. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ tapo vienvalde VIKINGLOTTO-NKL lydere, kai praėjusią savaitę iškovojo abi pergales, o „Telšiai“ laimėjo vieną kartą. Dabar „Sūduva-Mantinga“ turi 30 pergalių ir 6 nesėkmes, o „Telšiai“ – 29 pergales ir 7 pralaimėjimus. Marijampoliečiai laimėjo jau šešis kartus iš eilės ir šiuo metu fiksuoja ilgiausią seriją lygoje.

Pavijo. Tauragės krepšinio klubas dukart įveikė antrosios grupės lyderius „Gargždus“, taip nutraukė 12 nesėkmių seriją ir turnyro lentelėje pagal pergales pavijo Šilalės „Lūšį“. Tauragiškiai su 8 pergalėms ir 26 pralaimėjimais liko paskutinėje vietoje, o „Lūšis“ turi tiek pat laimėjimų, bet patyrė viena nesėkme mažiau.

Abi komandos nebeturi šansų patekti į atkrintamąsias. Jos finišo tiesiojoje kausis dėl 14-osios vietos.

Didžiausia sezono pergalė. Mažeikių „Ereliai“ namuose net 48 taškais (115:67) įveikė Molėtų „Ežerūną“ ir pasiekė didžiausią lygos sezono pergalę. Ketvirtąjį kėlinį Aloyzo Rudžio auklėtiniai laimėjo 35:9. Po dviejų dienų molėtiškiai namuose pasiekė revanšą 96:84.

Prieš tai didžiausia persvara šį sezoną buvo laimėjusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, kuri Tauragės krepšinio klubą įveikė 46 taškais.

Klaipėdiečių rekordai. Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ namuose 110:79 sutriuškino Vilniaus „Perlą“, o du krepšininkai pasiekė asmeninius rekordus. Klaidas Metrikis geriausius rezultatus pasiekė pelnydamas 30 taškų (6/7 dvit., 4/6 trit., 6/7 baudos) ir surinkdamas 36 naudingumo balus.

Tuo metu pirmąjį sezoną lygoje rungtyniaujantis įžaidėjas Matas Vaitkus vos per 19 minučių įmetė 26 taškus (6/7 dvit., 2/5 trit., 8/8 baudos), atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 36 naudingumo balus. Jam tai buvo taip pat rezultatyviausios ir naudingiausios karjeros VIKINGLOTTO-NKL rungtynes.

19-metis 182 cm ūgio atakų organizatorius šį sezoną pelno po 8,1 taško, atkovoja po 2,8 kamuolio ir atlieka po 2,9 rezultatyvaus perdavimo.

Tritaškiai. Augustas Marčiulionis pataikė 4 tritaškius iš 4, 6 dvitaškius iš 13 ir pelnė 24 taškus, taip pat atkovojo 5 bei perėmė 2 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko 27 naudingumo balus, o Vilniaus „Perlas“ namie 88:78 palaužė Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“.

Pratęsimas. Šilutėje 40 minučių kovos neužteko – čia vietos komanda per pratęsimą 71:78 nusileido Šakių „Vyčiui“. Ketvirtojo pabaigoje likus 21 sekundei Simonas Serapinas baudomis išlygino rezultatą išlygino, o tiksint paskutinėmis sekundėmis laisvas likęs Darjušas Lavrinovičius prametė tritaškį. Visgi per pratęsimą Darjušas vienas pelnė 7 taškus ir „Vytį“ atvedė į pergalę.

Nerezultatyvus mačas. Kitose rungtynėse „Vytis“ namie pelnė 59 taškus ir užfiksavo klubo sezono antirekordą, o 5 taškais daugiau pelniusi „Šilutė“ šventė pergalę.

Debiutas. Mantas Šerkšnas debiutavo „Gargždų“ komandoje. Dvikovoje Tauragėje jis per 24 minutes pelnė 21 tašką (3/5 dvit., 3/7 trit., 6/7 baudos), atkovojo 3 kamuolius, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 22 naudingumo balus. Iki tol puolėjas šį sezoną žaidė Molėtų „Ežerūne“.

Vedlys. Kauno „Žalgirio“ dublerius į pergalę prieš vienus VIKINGLOTTO-NKL lyderių „Telšių“ ekipą vedė įžaidėjas Kerras Kriisa. Jis per per 29 minutes pelnė 26 taškus (2/3 dvit., 4/10 trit., 10/11 baudos), atliko 8 rezultatyvius perdavimus, atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį, išprovokavo 6 pražangas, 2 sykius suklydo bei surinko 31 naudingumo balą, o kauniečiai laimėjo 92:87.