NKL savaitės rungtynėse – praėjusio sezono finalininkai © NKL nuotr.

Nacionalinės krepšinio lygos (VIKINGLOTTO–NKL) pirmosios savaitės centrinis mūšis vyks Šakiuose, kuriuose šiandien susikaus praėjusio sezono finalininkai „Vytis“ ir svečiai iš Marijampolės „Sūduva-Mantinga“.

VIKINGLOTTO–NKL savaitės rungtynių startas – 16 val. per Delfi TV.

Šakių komanda tik prieš sezono startą sulaukė Lietuvos 3x3 rinktinėje žaidžiančio ketvertuko. Prie komandos prisijungė Paulius Beliavičius, Šarūnas Vingelis, Aurelijus Pukelis ir Marijus Užupis, kurie su Šakių „Gulbelės komanda pasaulio reitinge pakilo iki rekordinės vietos – devintosios.

Iš Azijoje rengtų turnyrų ši ketveriukė grįžo tik pirmadienio naktį ir nė kiek nesiilsėjo – iškart kibo į darbus su „Vyčiu“, o ketvirtadienį jau žaidė rungtynes.

Tą dvikovą „Vytis“ laimėjo 100:74, o iš trijulių krepšinio turnyrų grįžę krepšininkai aikštėje neužsibuvo. Daugiausiai žaidė Šarūnas Vingelis (17 min. ir 23 sek.), mat komandos lyderiams pailsėti leido ilgiau žaidę Paulius Semaška (24 min.) ir jaunieji Gabrielius Čelka (23 min.), Markas Užukauskas (22 min.) ir Domantas Vilys (21 min.).

„Be abejo, laiko trūkumas viską apsunkina, o ir visa vasara praleista kitokiame krepšinyje. Kalbėti apie kažkokias taktikas ar susižaidimą dabar sunku, nes komanda sportavo visą rugsėjį. Todėl pirmose rungtynėse tas žaidybinis laikas ir atsispindi, kas rugsėjį daugiau sportavo“, – svetainei „nklyga.lt“ kalbėjo Aurelijus Pukelis.

Prie pirmosios „Vyčio“ pergalės daugiausiai prisidėjo vos 13 minučių žaidęs A. Pukelis, spėjęs pelnyti 19 taškų (5/6 dvit., 1/1 baudos), atkovoti 6 kamuolius ir surinkęs 23 naudingumo balus.

Savo pasirodymu išsiskyrė ir neseniai prie komandos prisijungęs Rokas Stankevičius, per 13 minučių spėjęs įmesti 15 taškų (5/6 dvit., 1/2 trit., 2/3 baudos). Anksčiau jis rungtyniavo ir „Sūduvoje-Mantingoje“.

VIKINGLOTTO–NKL savaitės rungtynėse nuostolių turės abi komandos. „Vyčiui“ padėti negalės pasaulio 3x3 čempionate (iki 23 metų) dalyvaujantis Evaldas Džiaugys. Šioje komandoje Lietuvos rinktinės marškinėlius vilki ir „Sūduvos-Mantingos“ puolėjas Justinas Jogminas.

Marijampoliečiai ketvirtadienį ilsėjosi, tačiau vakar žaidė NKL tarptautiniame turnyre, tad Povilo Šakinio kariauna sužais du mačus per dvi dienas. Vakar „Sūduva-Mantinga“ savo aikštėje 100:54 įveikė Minsko „Cmoki“ dublerius.

„Komanda buvo tinkamai nusiteikusi, nes tai buvo pirmosios oficialios rungtynės. Susitikimą pradėjome su tinkama koncentracija ir maksimaliomis pastangomis, kas ir lėmė nuolat didėjusį rezultatą“, – po rungtynių su Minsko ekipa svetainei „suduva-mantinga.lt“ sakė Povilas Šakinis.

Aurimas Kieža pelnė 16 taškų, Gvidas Galinauskas – 15, o į VIKINGLOTTO–NKL kovas sugrįžęs Gintautas Matulis – 13.

Justinui Jogminui išvykus žaisti 3x3 rinktinėje, Povilo Šakinio kariaunoje liko tik trys aukštaūgiai. Tai Aurimas Kieža, Gvidas Galinauskas ir Edvinas Jezukevičius.

„Kalbant apie „Vytį“, jie turi išlikusį branduolį, tas pats treneris. Išskirti nenorėčiau nė vieno varžovų žaidėjo, nes sužaisti gali tiek vienas, tiek kitas. Stengsimės viską daryti komandiškai, o rungtynių eigoje ir pamatysime, kuriam iš varžovų seksis geriausiai“, – teigė P. Šakinis.

Praėjusio sezono finale „Sūduva-Mantinga“ Jonavoje patiesė „Vytį“ ir džiaugėsi VIKINGLOTTO–NKL titulu. Dabar prasideda nauja istorija, o šių komandų susidūrimas – jau pirmąją turnyro savaitę.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...