NKL: nesustabdomas „Gargždų“ duetas, galingi Darjušo kėliniai ir pergalingos atakos © stopkadras

VIKINGLOTTO-NKL komandų startas naujose grupėse, įspūdingas ir pergalingas „Gargždų“ dueto žaidimas, skambūs pasirodymai, pergalingi metimai paskutinę sekundę – tai ir daugiau – tradicinėje lygos savaitės apžvalgoje.

Duetas. „Gargždų“ komanda laimėjo penkerias rungtynes iš eilės, su naujuoju vyriausiuoju treneriu Eriku Kubiliumi – tris mačus paeiliui, o šią komandą į priekį veda Manto Ruikio ir Ernesto Jonkaus duetas. Jie kartu sudėjus praėjusią savaitę abiejose dvikovose rinko 50 taškų.

Mače su „Palangos Kuršiais“ M. Ruikis pelnė 26 taškus, o E. Jonkus – 24 taškus. Tuo metu akistatoje su „Jonava“ M. Ruikis įmetė 31 tašką, o E. Jonkus pridėjo 19 taškų.

Penkių pergalių serija šiuo metu yra ilgiausia lygoje.

Lukošiaus sugrįžimas. Molėtų „Ežerūno“ vedlys Ignas Lukošius po daugiau nei trijų savaičių pertraukos į aikštę grįžo skambiu pasirodymu. 26-erių 202 cm ūgio vidurio puolėjas mače su Šilalės „Lūšies“ ekipa surinko 20 taškų (9/10 dvit., 2/3 baudos), atkovojo 14 kamuolių, perėmė tris kamuolius, blokavo 3 metimus ir įsirašė 38 naudingumo balus.

Tai devintasis kartas šį sezoną, kai I. Lukošius surenka bent 30 naudingumo balų. „Ežerūnas“ namie 92:75 įveikė „Lūšį“ ir nutraukė keturių nesėkmių seriją.

Pirmoji. Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ tapo pirmąja komanda, kuri lygos lyderius „Telšius“ įveikė antrą kartą šį sezoną. Pirmajame rate Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai namie buvo geresni 80:66, o šįkart taip pat savo žiūrovų akivaizdoje triumfavo 82:76.

Tai buvo pirmasis kartas šį sezoną, kai „Telšiai“ pralaimėjo dvejas rungtynes iš eilės. Jau kitoje dvikovoje Ryčio Vaišvilos kariauna savo aikštėje 90:63 sutriuškino Vilniaus „Perlą“.

Du kėliniai. Darjušas Lavrinovičius per pirmuosius du kėlinius varė į neviltį Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“. Vidurio puolėjas pirmoje rungtynių pusėje pelnė net 21 tašką (5/6 dvit., 3/5 trit., 2/2 baudos). „Vytis“ VIKINGLOTTO-NKL savaitės mačą laimėjo 93:86, o Darjušas iš viso surinko 23 taškus.

Taiklumas. Šakių „Vyčio“ vidurio puolėjas Aurelijus Pukelis per 14 minučių pelnė 24 taškus, pataikydamas visus 10 dvitaškių ir 4 baudos metimus iš 5. Per šį laiką aukštaūgis prasižengė penkis sykius.

Taiklumas 2. Šarūnas Beniušis akistatoje su Vilniaus „Perlu“ įspūdingai atakavo iš žaidimo: pataikė 12 dvitaškių iš 13 ir vieną mestą tritaškį. Iš viso aukštaūgis surinko 31 tašką ir 39 naudingumo balus bei labiausiai prisidėjo prie Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ triumfo sostinėje 113:96.

Debiutas. Nacionalinėje krepšinio lygoje debiutavo Vilniaus „Perlo“ marškinėlius apsivilkęs Ignas Juškevičius, kuris akistatoje su marijampoliečiais pelnė 24 taškus (9/12 dvit., 6/7 baudos), atkovojo 5 kamuolius ir surinko 27 naudingumo balus. 28-erių 201 cm ūgio vidurio puolėjas prieš tai žaidė RKL.

Sugrįžo. Tris mėnesius nerungtyniavęs 23-ejų 196 cm ūgio Evaldas Džiaugys grįžo į VIKINGLOTTO-NKL kovas. Puolėjas prie dviejų „Šilutės“ pergalių prisidėjo per 17 minučių pelnydamas po 5,5 taško ir atkovodamas po 4 kamuolius.

Dėjimai. „Šilutės“ puolėjas Omaras Alstonas rungtynėse Kaune atliko penkis dėjimus:

Pergalingas dėjimas. Rungtynės Joniškyje tarp vietos „Delikateso“ ir Šakių „Vyčio“ baigėsi įspūdingu epizodu. Paskutinę mačo sekundę Andrius Globys prasiveržė į baudos aikštelę ir įkrovė iš viršaus, taip išplėšdamas „Delikateso“ pergalę 78:76. Šis krepšininkas su 16 taškų nugalėtojų gretose buvo rezultatyviausias.

Pergalingas dvitaškis. Šilalės „Lūšies“ ir Tauragės krepšinio klubo rungtynėse lemiamą žodį tarė Deividas Kumelis, kuris likus 0,5 sek. įmetė iš vidutinio nuotolio ir išplėšė pergalę Šilalės ekipai 77:75.

Beje, Oskaras Pleikys dar pataikė dvitaškį iš po krepšio, bet teisėjai peržiūrėjo epizodą ir nustatė, kad aukštaūgis metimą atliko pasibaigus rungtynių laikui.

Tritaškiai. Mažeikių „Ereliai“ praėjusią savaitę pasiekė dvi pergales įspūdingai pataikydami iš tolimos distancijos. Žaisdami be savo taikliarankio Augustino Venckaus, mažeikiškiai mače su Tauragės krepšinio klubu įmetė 12 tritaškių iš 24 (50 proc.), o namie akistatoje su „Palangos Kuršiais“ realizavo 11 tolimų metimų iš 23 (48 proc.).

Lemiamas kėlinys. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ namie priėmė Kauno „Žalgirį-2“, o po trijų kėlinių rezultatas buvo lygus 61:61. Visgi lemiamą atkarpą svečiai laimėjo 28:13 ir privertė marijampoliečius namie pralaimėti vos antrąjį kartą šį sezoną.