NKL lyderių dvikovoje – „Neptūnas-Akvaservis“ triumfas © stopkadras

Pralaimėjusių komandų VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse nebeliko.

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (8-1) išvykoje 76:75 (21:22, 19:20, 20:13, 20:16) palaužė Marijampolės „Sūduvos-Mantinga“ (7-1) krepšininkus.

Pirmieji du kėliniai klostėsi itin atkakliai, tačiau „Sūduva-Mantinga“ pirmąjį spurtą surengė po ilgosios pertraukos.

Šarūnas Beniušis pataikė metimą iš po krepšio, Gintautas Matulis surinko 5 taškus paeiliui, Tautvydas Kliučinykas pridėjo dar du, o šeimininkai spurtavo 11:4 bei susikrovė 9 taškų persvarą – 53:44.

Vis tik „Neptūnas-Akvaservis“ atsakė dar galingesne atkarpa. Nojus Mineikis vienas pats pelnė 6 taškus iš eilės, Vytautas Šarakauskas ir Klaidas Metrikis smeigė po tritaškį, o klaipėdiečiai laimėjo atkarpą 16:2 bei prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui, pirmavo 60:55.

Marijampoliečiai kiek sėkmingiau pradėjo lemiamą kėlinį ir kaip mat išlygino rezultatą, o po to mačo nugalėtojas paaiškėjo tik rungtynių pabaigoje. Vytautas Šarakauskas realizavo 3 baudas iš eilės, bet Šarūnas Beniušis atsakė viena taiklia bauda, o G. Matulis smeigė tritaškį ir 39-ąją minutę „Sūduva-Mantinga“ pirmavo 73:72.

Vis tik prasidėjus paskutinei minutei, K. Metrikis realizavo abi baudas, tačiau likus 34 sekundėms, dvitaškiu atsakė Š. Beniušis, kuris vėl rezultatą persvėrė marijampoliečių naudai (75:74).

Svečius ir vėl į priekį trūktelėjo K. Metrikis, kuris pelnė dar du taškus ir vėl persvėrė rezultatą – 76:75. Likus 2 sekundėms, G. Matulis bandė išplėšti pergalę „Sūduva-Mantinga“ ekipai, bet jo metimas tikslo nepasiekė.

Nugalėtojams K. Metrikis pelnė 24 taškus (6/10 dvit., 2/5 trit., 6/9 baudos), atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį, išprovokavo 8 pražangas ir padarė 3 klaidas.

Marijampoliečiams šiame mače nepadėjo Tomas Galeckas.

„Sūduva-Mantinga“: Šarūnas Beniušis 24 (9/12 dvit.), Gintautas Matulis 18 (4/8 dvit., 3/8 trit.), Martynas Zigmantavičius 13 (4/7 dvit.).

„Neptūnas-Akvaservis“: Klaidas Metrikis 24 (6/10 dvit.), Vytautas Šarakauskas 19 (4/6 dvit.), Deividas Rasys ir Nojus Mineikis po 8.

Antrąją pergalę VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse pasiekė Šilalės „Lūšies“ (2-7) ekipa.

Alberto Vilimo auklėtiniai namuose 78:68 (24:8, 14:23, 18:15, 22:22) nugalėjo Gargždų „Gargždus“ (3-5).

Pirmajame kėlinyje Mindaugas Čepauskas pataikė tritaškį, Justas Košys pridėjo 4 taškus iš eilės, Raimondas Matutis pataikė metimą iš po krepšio, o „Lūšis“ spurtavo net 19:2 bei atitrūko 15 taškų persvara – 21:6.

Gargždų ekipa trečiajame kėlinyje buvo sumažinusi deficitą iki 6 taškų, tačiau „Lūšis“ sėkmingai atlaikė visus „Gargždų“ bandymus bei išlaikę persvarą įsirašė pergalę.

Nugalėtojus į pergalę vedė komandos kapitonas Mindaugas Čepauskas, kuris pelnė 15 taškų (3/6 dvit., 2/4 trit., 3/3 baudos), atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei du kartus suklydo.

„Lūšis“: Mindaugas Čepauskas 15 (3/6 dvit.), Justas Košys (5/8 dvit.) ir Valdas Undraitis (3/5 dvit., 14 atk. kam.) po 12, Raimondas Matutis 10 (1/6 trit.).

„Gargždai“: Mantas Ruikis 19 (4/7 dvit., 3/6 trit.), Jonas Dumašius 17 (5/10 dvit.), Deividas Anužis 10 (4 per. kam.).