NKL lyderiai nuliūdino jaunuosius Vilniaus talentus © stopkadras

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (5-0) Nacionalinėje krepšinio lygoje (VIKINGLOTO-NKL) ir toliau neklumpa.

Šįkart Povilo Šakinio auklėtiniai Vilniuje 80:73 (19:14, 27:13, 20:20, 14:26) įveikė vietos „Perlo“ (3-3) ekipą.

Didžiąją darbo dalį marijampoliečiai padarė įspūdingai sužaisdami antrąjį kėlinį, kurį laimėjo 27:13 ir ilgąją pertrauką išėjo turėdami solidų 19 taškų pranašumą (46:27).

Visą ketvirtąjį kėlinį svečius vijęsi vilniečiai atsilikimą iki vienženklio sumažinti sugebėjo tik paskutinę minutę.

Marijampolės komanda po šio savaitgalio tapo vienintelė, kuri dar nepatyrė pralaimėjo. Iki šios savaitės nesėkmių nebuvo patyrusi ir „Šilutė“.

„Perlas“: Ąžuolas Tubelis (7 atk. kam.) ir Erikas Jermolajevas (7 atk. kam.) po 16, Augustas Marčiulionis 10 (4 atk. kam., 3 per. kam., 4 kld.), Einaras Tubutis 7 (7 atk. kam.).

„Sūduva-Mantinga“: Šarūnas Beniušis 18 (4 atk. kam.), Martynas Zigmantavičius 12 (4 atk. kam., 8 rez. perd.), Jonas Zakas, Justinas Jogminas (7 atk. kam.) ir Edvinas Jezukevičius po 11, Julius Liesis 10.

Penktąją pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (VIKINGLOTO-NKL) iškovojo „Telšių“ (5-1) ekipa, kuri išvykoje 87:79 (19:17, 23:27, 23:20, 22:15) įveikė „Gargždus“ (2-3).

Svečiai iš Telšių lemiamą spurtą surengė iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes.

Ignas Razutis atseikėjo du tritaškius, taškus su varžovo pražanga pridėjo Ovidijus Kaminskis, o Tomo Rimšos pataikytas dvitaškis iš viso telšiškiams sukūrė 8 taškų pranašumą (83:75). „Gargždai“ per likusią minutę intrigos grąžinti nesugebėjo.

Nugalėtojų ekipoje įspūdingas rungtynes sužaidė Ignas Razutis. Gynėjas per 32 aikštėje praleistas minutes pelnė 26 taškus (7/7 dvit., 4/5 trit.), atkovojo 4 kamuolius  atliko 9 rezultatyvius perdavimus, taip pat 4 kamuolius perėmė.

Jis surinko 43 naudingumo balus ir užfiksavo savo karjeros rekordą.

„Gargždai“: Mantas Ruikis 18, Laurynas Mikalauskas 13 (11/12 baud. met., 9 atk. kam., 7 kld.), Jonas Dumašius 12 (5 rez. perd.), Ernestas Jonkus 11 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Laurynas Lučinskas ir Deividas Anužis (5 rez. perd.) po 8.

„Telšiai“: Ignas Razutis 26 (4 atk. kam. 9 rez. perd., 4 per. kam., 43 naud. bal.), Tomas Rimša 20 (8 atk. kam.), Mindaugas Norkus 15 (7 atk. kam., 4 kld.), Mindaugas Stašys 12.

VIKINGLOTO-NKL debiutantė Šilalės „Lūšis“ (1-5) iškovojo pirmąją pergalę. Išvykoje „Lūšies“ krepšininkai po atkaklios kovos 85:83 (22:21, 21:18, 22:23, 20:21) įveikė „Palangos Kuršius“ (1-5).

Palangos komandai tai buvo penktasis pralaimėjimas iš eilės.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus 4 minutes „Lūšis“ pirmavo 9 taškais (75:66), bet „Palangos Kuršiai“ sugebėjo spurtuoti 8:2 ir priartėti iki 3 taškų deficito (74:77).

Trys taškai komandas skyrė ir priešpaskutinę minutę, bet tuomet Eimantas Žilius pataikė pirmąją baudą, antrąją prametė, bet kamuolį sugriebęs Valdas Undraitis pridėjo dvitaškį ir „Lūšis“ įgijo 6 taškų pranašumą.

Aido Viskonto ir Quincy Tayloro dvitaškiai Palangos ekipos deficitą dar sumažino iki 3 taškų, bet V. Undraitis atsakė taikliomis baudomis. Quincy Tayloro tritaškis paskutinėmis sekundėmis situacijos nepakeitė ir pergalę šventė „Lūšis“.

„Palangos Kuršiams“ tik 6 minutes padėjo Augustinas Jankaitis, kuris patyrė traumą ir mačo nebetęsė. Vidurio puolėjas įmetė 4 taškus.

„Palangos Kuršiai“: Quincy Tayloras 26 (9/16 dvit., 5 atk. kam.), Robertas Keliačius 19 (7/9 metimai), Aidas Viskontas 10, Mindaugas Reminas 9, Karolis Sapiega 8.

„Lūšis“: Valdas Undraitis 20, Eimantas Žilius 17 (8 atk. kam.), Vidas Veryga 12 (6/6 dvit.), Raimondas Matutis 11, Modestas Jurkaitis 10.