NKL: dublerių komandų dvikovoje triumfavo „Žalgiris-2“ © stopkadras

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (17-9) dublerių dvikovoje patyrė nesėkmę. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai VIKINGLOTTO-NKL rungtynėse svečiuose 80:93 (19:28, 28:23, 17:25, 13:20) nusileido Kauno „Žalgiris-2“ (13-13) krepšininkams.

Klaipėdiečiai sunkiai pradėjo rungtynes ir po pirmų penkių minučių turėjo 9 taškų deficitą (8:17), o po kelių minučių klaipėdiečių atsilikimas siekė 13 taškų.

Klaipėdiečiai antrąjį kėlinį pradėjo agresyviau ir jiems pavyko sumažinti skirtumą iki 5 taškų (36:41). Visgi „Žalgirio“ dubleriai atsakė gera atkarpa – spurtavo 11:2 ir įgijo rekordinę 14 taškų persvara (56:42).

Įpusėjus trečiajam kėliniui po Deivido Rasio tritaškio ir Vytauto Šarakausko dvitaškio su pražanga „Neptūno-Akvaservis“ deficitas sumažėjo iki 5 taškų (57:62). Antroje dalyje klaipėdiečiai sumažino deficitą iki minimalaus, bet kėlinį kauniečiai užbaigė 5:0 atkarpa ir padidino pranašumą (73:67).

Ketvirtajame kėlinyje tęsėsi „Žalgirio-2“ spurtas, kai kauniečiai sukrovė 13 taškų pranašumą (83:70). Likus žaisti 100 sekundžių klaipėdiečiai dar bandė spausti varžovus, bet Arvydo Gronskio kariauna išsaugojo persvarą ir pasiekė užtikrintą pergalę.

Kauniečiams 22 taškus įmetė Erikas Venskus (9/14 dvit., 1/1 trit., 1/1 baudos). Vidurio puolėjas dar atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 24 naudingumo balus.

„Žalgiris-2“: Erikas Venskus 22, Justinas Ramanauskas 13 (7 rez. perd.), Karolis Babušis 12, Giedrius Bergaudas 11.

„Neptūnas-Akvaservis“: Vytautas Šarakauskas (8 atk. kam.) ir Klaidas Metrikis po 17, Nojus Mineikis 14, Deividas Rasys 11.

Penktą pergalę per pastarąsias šešerias VIKINGLOTTO – NKL rungtynes iškovojo Šakių „Vyčio“ (13-14) ekipa, šeštadienį savo aikštėje 82:81 (25:19, 22:17, 20:15, 15:30) pranokusi „Palangos Kuršius“ (11-15).

Šis laimėjimas šakiškiams praktiškai garantavo vietą stipriausiųjų aštuonete po dviejų varžybų ratų. „Vyčiui“ užtenka laimėti paskutinį antrojo rato mačą kitą savaitę arba sulaukti bent vienos artimiausių persekiotojų nesėkmės.

Galutinis šios dvikovos rezultatas neatspindi to, kaip „Vytis“ užtikrintai pirmavo antroje mačo dalyje.

Nors trečiojo kėlinio pradžioje 10 taškų be atsako pelnę palangiškiai priartėjo iki 48:53, tačiau tuomet „Vytis“ ketvirtį pabaigė kėlinį spurtu 14:3 ir nutolo 67:51.

Dar ketvirtojo kėlinio viduryje „Vytis“ pirmavo 78:61, tačiau po truputį atsilikimą mažinę palangiškiai iš pradžių priartėjo per vienženklį skirtumą, o, iki mačo pabaigos likus žaisti 9 sekundes, sumažino atsilikimą iki 78:81.

Kitoje atakoje Aurelijus Pukelis realizavo vieną baudą ir Roberto Keliačiaus tritaškis sulig finaline sirena nieko nebereiškė.

„Vytis“: Aurelijus Pukelis 17 (7 atk. kam.), Justas Sakalauskas ir Marijus Užupis po 14, Paulius Beliavičius 13, Paulius Semaška 11.

„Palangos Kuršiai“: Quincy Tayloras (8 atk. kam.) ir Mindaugas Reminas po 15, Aidas Viskontas 13, Laurynas Lučinskas 10.

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (22-4) pratęsė pergalių seriją VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse.

Povilo Šakinio auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje 122:76 (27:17, 25:18, 42:24, 28:17) sutriuškino Tauragės krepšinio klubą (6-20) bei pasiekė jau šeštąją pergalę iš eilės.

Pergalė 46 taškų persvara – didžiausia šiame sezone. Marijampoliečiai su 122 taškais pasiekė antrą geriausią sezono rezultatą. Mažeikių „Ereliai“ taip pat mače su tauragiškiais surinko 123 taškus.

„Sūduva-Mantinga“ iniciatyvą perėmė nuo pirmųjų minučių. Edvinas Jezukevičius pataikė dvitaškį, Jonas Zakas realizavo baudas bei smeigė tritaškį, metimą realizavo ir Julius Liesis, o marijampoliečiai spurtavo 18:4 bei įgijo dviženklę persvarą – 27:17.

Antrajame kėlinyje šeimininkai dar labiau padidino savo pranašumą. Martynas Zigmantavičius surinko 6 taškus paeiliui, Šarūnas Beniušis įkrovė iš viršaus, o po laimėtos atkarpos 12:2, persvara tapo triuškinama – 39:19.

Likusi rungtynių dalis tebuvo formalumas, kurios metu marijampoliečiai dar labiau padidino savo pranašumą ir įsirašė užtikrintą pergalę.

Nugalėtojų gretose naudingiausiai žaidęs J. Jogminas pelnė 18 taškų (9/10 dvit., 0/1 trit., 0/1 baudos), atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo, išprovokavo 3 pražangas bei surinko 29 naudingumo balus.

Šį vakarą į aikštelę grįžo ir trejas rungtynes praleidęs E. Jezukevičius. Jis per 9 minutes pelnė 8 taškus (2/3 dvit., 1/1 trit., 1/2 baudos), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 3 pražangas bei surinko 13 naudingumo balų.

Marijampoliečiams šiose rungtynėse nepadėjo raumens sumušimą patyręs komandos kapitonas Gintautas Matulis. Tauragės komandoje nežaidė Deividas Keburys, Andrius Aleksandrovas ir Oskaras Pleikys.

„Sūduva-Mantinga“: Martynas Zigmantavičius 19 (6/7 dvit.), Justinas Jogminas 18 (9/10 dvit., 7 atk. kam.), Šarūnas Beniušis 17 (11 min., 5/6 dvit.), Jonas Zakas 15 (3/5 trit.), Aurimas Kieža 13 (3/4 trit.), Tomas Galeckas 11 (3/5 trit.).

Tauragės krepšinio klubas: Rytis Biliartas 33 (12/21 dvit., 13 atk. kam.), Karolis Babkauskas 17 (4/8 trit.), Liudas Valantinas 9.