NKL: du pergalingi metimai, „Telšių“ serija ir šūvis iš aikštės vidurio © stopkadras

VIKINGLOTTO-NKL 2020-uosius metus pradėjo neeiliniu savaitgaliu. Pirmenybėse buvo surinktas trigubas dublis, lemiamomis sekundėmis buvo pataikyti du pergalingi metimai, „Telšiai“ dukart panaikino didelį deficitą ir pratęsė įspūdingą savo seriją, o Ignas Razutis pasižymėjo iš aikštės vidurio.

Apie visa tai ir dar daugiau – tradicinėje „nklyga.lt“ savaitės įvykių apžvalgoje.

Trigubas dublis. Augustas Marčiulionis sužaidė neeilines rungtynes – Vilniaus „Perlo“ talentas surinko trigubą dublį.

Marčiulionis susitikime su Tauragės krepšinio klubu per 44 minutes pelnė 27 taškus (4/10 dvit., 5/12 trit., 4/4 baudos), atkovojo 11 kamuolių, atliko 12 rezultatyvių perdavimų, perėmė tris kamuolius, išprovokavo 9 pražangas ir surinko 38 naudingumo balus.

Tai buvo rezultatyviausios ir naudingiausios gynėjo karjeros rungtynės. Jis taip pat pasiekė savo atkovotų kamuolių geriausią rezultatą. Šiame mače A. Marčiulionis tritaškiu išplėšė pratęsimą, kuriame „Perlas“ šventė pergalę.

Tai pirmasis Nacionalinės krepšinio lygos trigubas dublis šį sezoną. Lygoje trigubas dublis nebuvo pasiektas beveik dvejus metus – nuo 2018 metų vasario mėnesio, kai tuo dukart pasižymėjo Aurimas Urbonas.

Serija. VIKINGLOTTO-NKL lyderiai „Telšiai“ tęsia įspūdingą savo seriją – Ryčio Vaišvilos auklėtiniai metus pradėjo dviem pergalėmis ir dabar yra laimėję jau 12 rungtynių iš eilės. Per 24 mačus Žemaitijos sostinės ekipa suklupo tik du kartus, kai nusileido „Neptūnui-Akvaservis“ ir Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“.

Praėjusią savaitę telšiškiai abi pergales iškovojo po sunkių kovų. Mače su „Jonava“ sužaidus 17 minučių „Telšiai“ atsiliko 15 taškų deficitu (29:44), o sužaidus 24 minutes – 13 taškų (43:56). Visgi R. Vaišvilos kariauna spurtavo 22:7 ir persvėrė rezultatą (65:63), o mačą laimėjo 88:80.

Sekmadienį Kaune „Telšiai“ sužaidus 18 minučių atsiliko 17 taškų skirtumu (39:56), bet ir vėl nepalūžo – per trečiąjį kėlinį priartėjo iki 4 taškų, o lemiamo ketvirčio metu kova vyko taškas į tašką.

Galutinį tašką rungtynėse padėjo šis Ovidijaus Kaminskio dvitaškis likus 1,2 sek.

Mindaugo Norkaus šou. „Telšius“ į pergales vedė 34-erių 200 cm ūgio vidurio puolėjas Mindaugas Norkus, kuris per dvejas rungtynes pasiekė 24,5 taško, 9,5 atkovoto kamuolio, 3,5 rezultatyvaus perdavimo ir 34,5 naudingumo balo statistiką. Mače su „Jonava“ aukštaūgis surinko net 31 tašką (12/16 dvit., 7/9 baudos).

Pergalingas metimas. Svarbiausiu rungtynių metimu pasižymėjo ne tik Ovidijus Kaminskis. „Gargždų“ vedlys Mantas Ruikis dvikovoje su Mažeikių „Ereliais“ likus 3,4 sekundės smeigė sudėtingą tritaškį, persvėrė rezultatą 86:84 ir savo komandai padovanojo pergalę.

Susitikime krepšininkas pelnė net 35 taškus (11/20 dvit., 3/5 trit., 4/5 baudos), surinko tiek pat naudingumo balų ir pasiekė savo rekordus lygoje.

34-erių 197 cm ūgio puolėjas yra įgavęs puikią formą. Per pastarąsias penkerias rungtynes jis vidutiniškai pelno po 27 taškus.

Iš aikštės vidurio. „Telšių“ įžaidėjas Ignas Razutis rungtynėse su Kauno „Žalgiriu-2“ pasižymėjo tritaškiu iš aikštės vidurio:

Nepadėjo. „Jonava“ per tarpušventį sustiprino sudėtį pasikviesdama 23-ejų 196 cm ūgio Igną Fiodorovą ir 25-erių 182 cm ūgio įžaidėją Stanley Whittakerį, bet tai kol kas pergalių neatnešė – klubas pirmąją 2020 metų savaitę nusileido „Telšiams“ ir „Šilutei“. S. Whittakeris per du mačus fiksavo 15,5 taško ir 4,5 atkovoto kamuolio, o I. Fiodorovas – 12,5 taško ir 6,5 atkovoto kamuolio statistiką.

Įnirtinga kova. Turnyro lentelės viduryje – itin atkakli kova. Komandas nuo 7 iki 12 vietos skiria vos viena pergalė, o nuo 5 iki 12 – trys laimėjimai. Iki antrojo rato pabaigos lieka dvi savaitės, o po jų aštuonios stipriausios ir septynios silpniausios komandos atsiskirs į dvi grupes.

Dėjimai. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ praėjusį savaitgalį smaginosi dėjimais iš viršaus, o jais pasigrožėti galite šiame epizodų rinkinyje:

Nuo marijampoliečių neatsiliko ir „Šilutės“ šoklusis puolėjas Ernestas Sederevičius:

Tayloro šou. VIKINGLOTTO-NKL savaitės rungtynėse „Palangos Kuršiai“ namie 95:80 įveikė Vilniaus „Perlą“, o prie pergalės daugiausiai prisidėjo Quincy Tayloras. Jis per 36 minutes įmetė 30 taškų (13/19 dvit., 1/1 trit., 1/2 baudos), atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį ir surinko 31 naudingumo balą.

Krepšininkas pakartojo savo rezultatyvumo rekordą. Jis šį sezoną vidutiniškai pelno po 20,7 taško ir yra rezultatyviausias pirmenybių žaidėjas.

Tritaškių lietus. Joniškio „Delikatesas“ susitikime su Šakių „Vyčiu“ pataikė net 14 tritaškių iš 30 (47 proc.) ir pasiekė savo sezono rekordą bei iškovojo pergalę 90:70. Tai „Delikatesas“ padarė žaisdamas be savo lyderio Eimanto Stankevičiaus, kuris renka po 18 taškų.

Rekordas. Naudingiausias savo karjeros rungtynes lygoje sužaidė Aistis Pilauskas. 21-erių 188 cm ūgio įžaidėjas akistatoje su „Vyčiu“ per 23 minutes įmetė 15 taškų (3/3 dvit., 3/5 trit.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų, perėmė du kamuolius ir surinko 31 naudingumo balą.