„Nevėžio“ pasitraukimo atgarsiai: LKL varžysis devyni klubai ar bus surastas dešimtasis? © LKL nuotr.

Pirmadienį Lietuvos krepšinio pasaulį sudrebino skandalas – per papildomą laiką reikalavimų neišpildęs Kėdainių „Nevėžio“ klubas pasitraukė iš Lietuvos krepšinio lygos ir, panašu, atsidūrė ant išnykimo ribos.

Šis klubo fiasko į LKL vadovų dienotvarkę įtraukė dar vieną svarbų klausimą – ką daryti toliau? Teks apsispręsti, ar ateinančiame sezone leisti varžytis devyniems klubams, ar būtinai surasti į „Nevėžio“ vietą stosiantį dešimtąjį.

Portalas Basket.LT paanalizavo abu galimus scenarijus ir pateikė tiek vieno, tiek kito sprendimo pliusus ir minusus.

„Betsafe-LKL“ pirmenybės vyksta su devyniais klubais. Šis variantas yra labiausiai tikėtinas, kadangi iki naujojo sezono liko šiek tiek daugiau nei mėnesis ir nė vienas į stipriausią Lietuvos krepšinio lygą besibendžiantis Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) klubas nesugebėtų per tokį trumpą laiko tarpą rimtai pasiruošti debiutui.

Mažesniems klubams reikia užaugti iki pagrindinių „Betsafe-LKL“ reikalavimų – turėti areną, kurioje būtų mažiausiai 1200 sėdimų vietų ir surinkti minimalų 450 tūkst. eurų biudžetą.

Negana to, jiems tą padaryti reiktų labai greitai, o prie šių rūpesčių prisidėtų ir komplektacijos klausimai.

Didžioji dauguma LKL lygio lietuvių krepšininkų jau sudėję parašus ant sutarčių ir tektų ieškoti arba perspektyvaus jaunimo, kuris galėtų savo jaunatviškumu ir noru įrodyti savo vertę patraukti į pajėgiausią čempionatą įsiveržusį klubą, arba – komandos branduolį formuoti iš tarp žaidimo žemesniame lygyje ir karjeros baigimo besirenkančių veteranų.

Tiesa, sunku patikėti, kad vienas ar kitas variantas pasiteisintų, greičiau turėtume ryškius ateinančio sezono autsaiderius.

Dešimtoji komanda „Betsafe-LKL“ pirmenybėse nėra būtina korta kaladėje, todėl priimti skubotą sprendimą ir „pirkti katę maiše“ būtų mažų mažiausiai rizikinga. Čempionatas gali sėkmingai funkcionuoti ir su devyniomis komandomis, šioje situacijoje greta nacionalinio čempionato ir europiniame fronte besivaržantys Lietuvos klubai dar gali įžvelgti ir papildomą pliusą.

Iškritus „Nevėžiui“ ir į jo vietą nepriėmus kitos komandos iš 36 rungtynių reguliariajame sezone klubams reiktų sužaisti keturiomis rungtynėmis mažiau – po 32. Tai leistų sumažinti krūvį FIBA Čempionų lygoje besivaržančių Klaipėdos „Neptūno“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ (jei pareis atrankos etapą), Europos taurėje patekimo tarp aštuonių stipriausių komandų sieksiančio Vilniaus „Ryto“ ir ypatingai ne vieną dvigubą savaitę Eurolygoje turėsiančio Kauno „Žalgirio“ krepšininkams.

„Nevėžio“ vieta „Betsafe-LKL“ čempionate atitenka NKL klubui. Šis variantas yra mažiau realus nei pirmasis, tačiau ir čia galima įžvelgti teigiamų dalykų.

LKL vadovai jau anksčiau kalbėjo, kad nuo 2020-2021 metų lygoje turėtų varžytis dvylika komandų. Taigi, jeigu ateinančiame sezone „Betsafe-LKL“ pirmenybėse turėsime devynis klubus, reiškia, kad dar po metų į lygą iš viso įžengs trys komandos iš antros pagal pajėgumą krepšinio lygos.

Ketvirtadalis naujų komandų gali šiek tiek patraukti LKL lygį žemyn, todėl sprendimas įsileisti vieną iš NKL klubų į lygą dar ateinančiame sezone, kad jis apsiprastų ir sutvirtėtų būtų logiškas.

Jau ne vienerius metus kaip realiausias kandidatas praverti LKL duris vadinamas Jonavos „Jonavos“ klubas, turintis visus reikalavimus atitinkančią naują areną.

Žinoma, per likusį mėnesį klubui surinkti bent minimalų biudžetą būtų nelengva užduotis, o žaidėjų turguje tektų paplušėti dar rimčiau.

Klausimas dėl ateinančio sezono komandų skaičiaus bus svarstomas trečiadienį per LKL vykdomojo komiteto posėdį.

Būtent tada bus aišku, ar „Nevėžio“ vieta 2019-2020 metų sezone liks neužpildyta, ar į lygą pasibels naujas klubas.

Basket.LT

Straipsnio įvertinimas: 0 0
  • Thomas

    Labai gerai butu, jei paimtų Jonavą

    • 0
  • Thomas

    Labai gerai butu, jei paimtų Jonavą

    • 0
  • Thomas

    Labai gerai butu, jei paimtų Jonavą

    • 0

Kitos naujienos