„Neptūnas“ po įtemptos kovos palaužė „Dzūkiją“ © fiba.com nuotr.

Pirmajame kėlinyje įspūdingai iš toli šaudęs Klaipėdos „Neptūnas“ (2-0) vėliau atsipalaidavo ir atidavė iniciatyvą Alytaus „Sintek–Dzūkijos“ (1-1) komandai, tačiau laiku susizgribo, ketvirtajame kėlinyje suspaudė varžovus geležinėje gynyboje, vėl išsiveržė į priekį ir, išlaikę persvarą iki rungtynių pabaigos, iškovojo pergalę 74:67 (26:15, 14:25 17:24, 17:3).

Alytiškiai visiškai sustojo paskutiniame kėlinyje, per kurį pelnė vos 3 taškus.

Rungtynių pradžioje atrodė, kad didelės intrigos mače nebus, mat pirmajame rungtynių kėlinyje šeimininkai įspūdingai metė iš toli – tikslą pasiekė net 7 tritaškiai iš 9. Nesunkiai taškus rinkę klaipėdiečiai po pirmo kėlinio jau turėjo dviženklę persvarą (26:15).

Antrojo kėlinio pradžioje klaipėdiečiai dar kurį laiką turėjo iniciatyvą, tačiau tada mačo kontrolę į savo rankas perėmė svečiai ir, nuosekliai mažindami deficitą, pačiame kėlinio finiše sugebėjo visiškai jį panaikinti ir į pertrauką išeiti rezultatui esant lygiam (40:40).

Dzūkai nebuvo nusiteikę sustoti ir trečiajame kėlinyje, vedami Pauliaus Danisevičiaus, sugebėjo išsiveržti į priekį ir po trijų kėlinių valdė rungtynes (64:57).

Paskutinis ketvirtis prasidėjo vangiai, bet tada iniciatyvos Klaipėdos komandoje ėmėsi Darrinas Dorsey – po penkių paeiliui amerikiečio taškų šeimininkų deficitas sumažėjo iki minimumo (64:65).

Galų gale „Neptūno“ spaudimas davė vaisių – po Gyčio Masiulio metimo su pražanga šeimininkai vėl išsiveržė į priekį (69:67).

Per likusį laiką klaipėdiečiai pergalingos persvaros iš savo rankų nebeišleido ir į savo taupyklę pridėjo antrąją pergalę.

Verta paminėti, kad klaipėdiečių taiklumas iš toli po pirmojo kėlinio krito. Jei per pirmąsias dešimt minučių tikslą pasiekė 7 tritaškiai iš 9, tai rungtynes „Neptūnas“ baigė su 10 tolimų metimų iš 30

Alytaus komandoje sublizgėjo Paulius Danisevičius, surinkęs 18 taškų ir gerai atakavęs iš toli (4/6 trit., 66 proc).

„Neptūnas“: Simas Galdikas ir Tomas Delininkaitis po 11, Matas Jogėla 10, Tadas Sedekerskis ir Gytis Masiulis po 8;

„Sintek–Dzūkija“: P. Danisevičius 18, Artūras Jomantas 17, Adrianas Bowie 10, Egidijus Dimša ir Mindaugas Sušinskas po 8;