Iki naujojo „Betsafe–LKL“ sezono pradžios likus kiek daugiau nei mėnesiui, lygos komandos baigia komplektuoti savo sudėtis ir ruošiasi naujai, iššūkių kupinai, kelionei čempionų titulo link.

LKL.lt apžvelgs visas dešimt lygos komandų, svarbiausius jų vasaros darbus, didžiausius tarpsezonio laimėjimus ir netektis, galutinę sudėtį ir, žinoma, galimybes bei tikslus. Šįkart – pažintis su Klaipėdos „Neptūnu“.

Klaipėdos komandai praėjęs sezonas klostėsi banguotai, jame netrūko ir rimtų permainų.  Galingas startas ir iškart po to sekusi gili duobė privertė „Neptūno“ organizaciją dukart keisti trenerį – Tomą Rinkevičių keitė Juricas Žuža, vėliau šį specialistą pakeitė dublerių komandai vadovavęs Tomas Gaidamavičius.

Po Kazio Maksvyčio išvykimo „Neptūnas“ praėjusį sezoną nebeleido brėžti tos aiškios keturių stipriausių „Betsafe–LKL“ komandų linijos – vienu metu klaipėdiečiai netgi buvo penktoje vietoje, į priekį užleisdami Utenos „Juventus“, tačiau sezoną iki pasaulinės pandemijos „Neptūnas“ baigė ketvertuke.

Šio tarpsezonio metu Klaipėdos klubas pasikeitė neatpažįstamai. Komandą dėl atsiradusių didelių skylių biudžete paliko keli pagrindiniai žaidėjai, biudžetas vėliau dar susiaurėjo, todėl darbo vasarą „Neptūno“ organizacija tikrai turėjo daug.

Dar visai neseniai pasigirsdavo kalbų, kad „Neptūno“ klubo likimas yra pakibęs ant plauko. Vis dėlto, kalbos liko kalbomis, o „Neptūno“ organizacija pasirinko kiek kitą – kantraus darbo, tikėjimo rytojumi ir tikėjimo jaunais žaidėjais kelią. Treneriams reikėjo rasti talentingų ir sąlyginai nebrangių žaidėjų, kurie leistų klaipėdiečiams ir toliau mėgautis kokybišku krepšiniu.

Įdomu ir tai, kad „Neptūnas“ šiame „Betsafe–LKL“ sezone neturės nė vieno legionieriaus – visi sudėtyje šiuo metu esantys krepšininkai yra lietuviai.

Praėjęs sezonas. 4 vieta. 14 pergalių ir 10 pralaimėjimų.

Treneris. Tomas Gaidamavičius.

Sudėtis. Įžaidėjai: Žygimantas Janavičius, Tadas Pažėra. Atakuojantys gynėjai: Evaldas Šaulys, Martynas Mažeika, Aidas Einikis. Lengvieji kraštai: Matas Jogėla, Džiugas Slavinskas. Sunkieji kraštai: Klaidas Metrikis, Giedrius Stankevičius. Vidurio puolėjai: Benas Griciūnas, Simas Galdikas, Norbertas Giga.

Didžiausi vasaros laimėjimai. Klubo egzistavimas, trenerio išsaugojimas ir M. Mažeika.

Kaip LKL.lt sako „Neptūno“ klubo vadovas Vilius Sukonas, vienareikšmiškai didžiausia vasaros pergalė yra tai, kad komanda bendrai egzistuoja ir yra pasiruošusi sezono startui.

„Didžiausias laimėjimas, kad komanda išvis išliko Lietuvos krepšinio žemėlapyje“, – sakė V. Sukonas.

Taip pat viena iš pergalių „Neptūno“ organizacijai yra trenerio T. Gaidamavičiaus išlaikymas – šis specialistas su pagrindine komanda baigė ir praėjusį sezoną, todėl dabar – laikas ir proga tęsti pradėtus darbus.

Tiek V. Sukonas tiek T. Gaidamavičius, kalbėdamas su LKL.lt, išskyrė senbuvio M. Mažeikos svarbą ir dar kelias pavardes, su kuriomis yra siejamas Klaipėdos krepšinis – komandoje lieka jaunasis M. Jogėla ir tvirtasis S. Galdikas.

„Pagrindiniai laimėjimai tokie – turime pagrindinį įžaidėją Žygimantą Janavičių, turime komandoje ne pirmus metus žaidžiančius žmones, kurie, tikėtina, bus lyderiai ne tik aikštelėje, bet ir rūbinėje: Simas Galdikas, Martynas Mažeika, Matas Jogėla. Tris-keturis pagrindinius žaidėjus išsaugojome. Tai bus psichologinis ramstis komandai“, – tvirtino komandos treneris.

Į Klaipėdą po trejų metų grįžtantis M. Mažeika LKL.lt patikino, kad čia sutiko visiškai pasikeitusią komandą, tačiau tai toli gražu neturi reikšti susilpnėjimo.

„Nėra legionierių, daug jaunimo. Bet taip ir turi būti – jaunimą reikia ugdyti, o kaip kitaip jaunimą mokyti, jei neleidi jiems žaisti. Toks šios komandos projektas. Tikrai nespjauname į šį sezoną, nebus taip, kad kiti atvažiuos į Klaipėdą pasiimti lengvų taškų. Eisime laimėti“, – tvirtai sakė krepšininkas.

Didžiausios vasaros netektys. Deividas Gailius, Gytis Masiulis, Tadas Sedekerskis.

Problemos klubo organizacijos viduje „Neptūnui“ neleido išsaugoti pačių ryškiausių savo žaidėjų. Rezultatyviausias ir naudingiausias praėjusio sezono krepšininkas D. Gailius paliko Klaipėdą ir ieško naujų karjeros kelių, G. Masiulis karjerą pasirinko tęsti Panevėžio „Lietkabelyje“, o T. Sedekerskis grįžo į Ispaniją, kur vėl apsivilks „Baskonia“ klubo marškinėlius.

„Tikrai norisi pasidžiaugti vienais žaidėjais, kurie suprato situacijos dėl pasaulinės pandemijos rimtumą ir klubui padėjo, tačiau buvo ir tokių, kurie tik imitavo norą padėti klubui“, –  tvirtino „Neptūno“ vadovas V. Sukonas.

„Gaila ne pavardžių. Gaila to, kad bus labai sunku išsilaikyti elite. Krepšinis Klaipėdoje džiugino žmones, džiugino areną, jungė bendruomenes. Žinoma, mes bandysime iš paskutiniųjų. Tikrai nesakau, kad bus prasčiau, bet bus sunku“, – apibendrino treneris T. Gaidamavičius.

Tikėtina, kad 35 metų M. Mažeika sezono eigoje taps didžiausiu ramsčiu jauniesiems kolegoms. Pats krepšininkas klubo netekčių nesureikšmina ir sako, kad tai – tiesiog puiki proga atsiskleisti naujiems talentams.

„Nemanau, kad mes labai silpnesni kažkuo. Jaunimo noras ir užsidegimas viską parodo – jie be galo laukia sezono ir nori parodyti savo vertę. Jauni žaidėjai tikrai spaus iš savęs viską, ką gali. Svarbiausia, kad komanda gerai „susiklijuotų“. Kol kas viskas šauniai“, – džiaugėsi M. Mažeika.

Tikslai. Stipriausiųjų ketvertukas.

Stipriai atsinaujinusiai ir atjaunėjusiai Klaipėdos komandai medalis „Betsafe–LKL“ čempionate būtų nemenkas pasiekimas. Naujam sezonui pakeistas buvo net ir klubo šūkis, kuris dabar skamba taip: „Rytojaus lyderiai“. Taigi, išlikimas stipriausių Lietuvos komandų ketvertuke šiam sezonui yra tikslas numeris vienas.

„Esame realistai. Siekis yra patekti į TOP4, o ar pavyks, viskas priklausys nuo žaidėjų noro ir galimybių ribų. Sirgaliams ir visam kolektyvui norėtųsi palinkėti kantrybės ir sportinio užsispyrimo. Didžiosios pergalės ateis su laiku“, – sakė V. Sukonas.

Biudžetas. Gali keistis, bet maždaug 1 mln. Eurų.

Apibendrinimas. „Neptūno“ laukia sunkus darbas su vienu tikslu – kabintis į „Betsafe–LKL“ elitą.

„Esmė mūsų aiški – bus labai sunkus darbas su labai motyvuotais žmonėmis. Mane labai džiugina žaidėjų motyvacija ir užsispyrimas. Jie tikrai nusiteikę dirbti, jiems nereikia diegti papildomos motyvacijos, jie jos turi labai daug. Džiuginsime energija, atsidavimu ir darbu. O ar džiuginsime pergalėmis, parodys laikas“, – reziumavo treneris T. Gaidamavičius.