„Neptūnas“ Ą. Tubelio dvitaškiu palaužė „Rytą“ © lkl.lt nuotr.

Vienintelis Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) šeštadienio mačas virto tikrų tikriausiu trileriu.

Vilniaus „Rytas“ (16/4) po dramatiškos kovos namie krito prieš Klaipėdos „Neptūną“ (9/12) – 83:84 (11:18, 16:27, 30:17, 26:22).

Abi komandos rungtynes pradėjo nerezultatyviai, o pirmieji ledus pralaužė svečiai, po Deivido Gailiaus dvitaškio atsiplėšę 16:6. „Rytas“ dviženklį rezultatyvumą pasiekė tik paskutinę pirmojo kėlinio minutę.

Antrajame ketvirtyje „Neptūnas“ dar labiau pakėlė apsukas, Ąžuolas Tubelis dukart sėkmingai numetė kamuolius link perimetro, kur iš to paties taško pataikė D.Gailius ir Ignas Sargiūnas (43:23). Iki ilgosios pertraukos „Rytas“ surinko tik 14 naudingumo balų, Marcusas Fosteris turėjo net -8, o vilniečiai atsiliko 27:45.

Pailsėję vilniečiai iš rūbinės grįžo sklandžiau ir vos per dvi minutes prisitraukė vienženklio deficito (36:45). „Neptūnas“ iškart pateikė savo atsakymą, viską susigrąžinęs po I. Sargiūno dvitaškio (57:39), Martynas Echodas įkrovė M. Fosterio pakabintą kamuolį. Arnas Velička pažėrė tris tritaškius paeiliui – 52:59. Iki ketvirtojo kėlinio skirtumas sumenko dar labiau (57:62).

Iš nesportinės Javino DeLaurier pražangos „Neptūnas“ išpešė vos tašką, tačiau netrukus aukštaūgis gavo ir penktąją nuobaudą. Rezultatą dviem tritaškiais išlygino M. Fosteris (70:70). Po dviejų sėkmingų „Neptūno“ atakų amerikietis iššovė tritaškiu su pražanga (76:77). Lygybė grįžo po dar vieno A. Veličkos tritaškio (79:79). Pranašumą atnešęs M. Fosteris po minutės pertraukėlės gavo penktąją pražangą, Žygimantas Janavičius sumetė baudų metimus (81:81).

Paskutinę mačo minutę Mindaugas Girdžiūnas pradėjo vienu baudos metimu. G. Radzevičius tuomet persvėrė rezultatą (83:82), o „Neptūnui“ neužpuolus pražanga užfiksuota Ą. Tubeliui. Vis dėlto po peržiūros nuspręsta, kad „Rytas“ per 8 sekundes iki pražangos nespėjo pereiti aikštės vidurio ir kamuolys atiteko svečiams.

Laisvas po krepšiu atsidūrė Ą. Tubelis, dar kartą apsukęs rezultatą svečių naudai. „Rytas“ turėjo laiko atsakymui, tačiau Justino Gorhamo metimas tikslo nepasiekė, bandymai jį pataisyti buvo nesėkmingi ir pergalė liko klaipėdiečiams.

Sezono eigoje į „Rytą“ sugrįžęs ir „Neptūnui“ paskolintas Ą. Tubelis sužaidė universalų mačą – 30 minučių, 18 taškų (7/8 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 4/6 baudų metimų), 10 atkovotų, perimtas ir 3 prarati kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, blokas, 4 išprovokuotos pražangos bei 26 naudingumo balai.

Uostamiesčio atstovai sostinėje triumfavo tritaškius mesdami vo 26 procentų tikslumu (6/23), šeimininkai ties perimetru buvo produktyvesni (10/28, 36 procentai).

„Neptūnas“ iškovojo trečiąją pergalę paeiliui, palypėjo į šeštąją vietą bei išlieka nepralaimėjęs komandos vairą perėmus Georgios Vovorui. Tuo tarpu vilniečiai išlieka antri, nors pirmą kartą šį sezoną pralaimėjo du mačus paeiliui vietiniame fronte.

„Rytas“ šiame mače vertėsi be traumas besigydančių R.J.Cole’o ir kapitono Margirio Normanto. Tik paskutinėje atkarpoje savo pasirodymą teigiamu pavertė ir nominalus komandos lyderis M. Fosteris – 24 minutės, 14 taškų (2/7 dvitaškių, 3/6 tritaškių, 1/1 baudos metimo), 4 atkovoti ir 4 prarasti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai, gautas blokas, 5 pražangos bei 4 naudingumo balai.

Tai buvo jau trečiasis komandų susidūrimas šį sezoną. Lapkritį „Rytas“ namų sienas apgynė 93:75, gruodį Klaipėdoje triumfavo 77:70.

Giedriaus Žibėno auklėtiniams atsitiesti lengva nebus, nes kitame ture laukia derbis prieš Vilniaus „Wolves“ (14/7), „Neptūnas“ pergalių seriją sieks pratęsti Utenoje.

„Rytas“: Martynas Echodas 16 (6/10 dvitaškių, 8 atk. kam.), Arnas Velička 15 (4/5 tritaškių, 7 rez. perd., 5 klaidos), Lukas Uleckas (3/8 tritaškių) ir Marcusas Fosteris (4 klaidos) po 14, Gytis Radzevičius 13 (5 atk. kam.), Justinas Gorhamas.

„Neptūnas“: Ignas Sargiūnas (3/8 tritaškių), Deividas Gailius (6 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Ąžuolas Tubelis (10 atk. kam., 7/8 dvitaškių) po 18, Martynas Pacevičius 10, Žygimantas Janavičius 7 (5 rez. perd.).