„Šiaulių“ (1/7) komandoje – šventė. Antano Sireikos auklėtiniai namuose vykusiame „Betsafe-LKL“ mače 93:88 (27:16, 29:26, 19:25, 18:21) palaužė Klaipėdos „Neptūną“ (2/5) ir taip pasiekė pirmą sezono pergalę.

Pastarąjį savo mačą koronaviruso kamuotas „Neptūnas“ žaidė dar spalio 17 dieną.

Klaipėdiečiai įsivėlė į problemas rungtynių pradžioje, kuomet leido varžovams surengti spurtą 15:0 ir taip atitrūkti 24:10. Elvaras Fridrikssonas vedė į priekį „Šiaulių“ ekipą ir jau po dviejų kėlinių buvo surinkęs dvigubą dublį (pelnė 12 taškų ir atliko 10 perdavimų), tad tai padėjo atitrūkti triuškinančiai – 51:32.

Po didžiosios pertraukos „Neptūnas“ grįžo į kovą. Martynas Mažeika, iki tol buvęs blankus ir nepelnęs taškų, surinko iš eilės 14 taškų ir taip mažino skirtumą iki 58:65. Keli reikalingi tolimi metimai leido „Neptūnui“ kvėpuoti šeimininkams į nugaras (76:77), o galiausiai M.Jogėla išvedė į priekį klaipėdiečius – 84:83. Vis tik jam atsakė Gediminas Orelikas, baudas pridėjo E.Fridrikssonas, bet atsaką paruošė ir M.Mažeika – 86:87.

Liko jau paskutinė minutė, kamuolį savo rankose turėjo svečiai, tačiau „Neptūno“ kapitonas prasižengė. Justas Furmanavičius realizavo abi baudas (89:86), vis tik kiek vėliau jų mesti stojo ir T.Pažėra – jo ranka sudrebėjo. M.Mažeika parodė pavyzdį ir išlaikė nervų išbandymą (88:89), G.Orelikas pridėjo vieną baudą, o netrukus dar dvi sumetė M.Lukauskis. Taip „Šiauliai“ užsitikrino pergalę.

Norbertas Giga iki tol per 6 mačus „Betsafe-LKL“ prametė vienintelį mestą tritaškį, o šįkart pataikė 2 iš 4.

Išretėjus „Neptūno“ gretoms progą debiutuoti „Betsafe-LKL“ gavo 19-mečiai Adomas Sidarevičius ir Nojus Mineikis. Pirmasis per 8 minutes prametė 2 dvitaškius, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo ir surinko -2 naudingumo balus. Antrojo sąskaitoje – 9 taškai (3/7 trit.), 2 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, klaida, 3 pražangos, 1 išprovokuota pražanga ir 4 naudingumo balai.

E.Fridrikssonas atliko 12 rezultatyvių perdavimų ir taip pagerino šio sezono „Betsafe-LKL“ rekordą, kuris prieš tai priklausė jam pačiam, Kristupui Žemaičiui, Vaidui Kariniauskui ir Mariui Runkauskui.

21 taškas ir 33 naudingumo balai yra jo asmeninis sezono rekordas.

„Šiauliai“: Elvaras Fridrikssonas 21 (5 atk. kam.), Andy Van Vlietas 18 (2/2 trit., 4/4 dvit.), Arminas Urbutis ir Gediminas Orelikas (3/5 trit.) – po 16, Eimantas Stankevičius 7.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 25 (3/4 trit.), Tadas Pažėra 14, Matas Jogėla 11 (1/6 trit., 9 atk. kam.), Norbertas Giga ir Nojus Mineikis – po 9.