NBC: „Blazers“ surado naująjį A. Sabonį

NBC: „Blazers“ surado naująjį A. Sabonį 1 1 2020-05-21 19:03 © fiba.com nuotr.

JAV žiniasklaida tikina, kad Portlando „Trail Blazers“ gerbėjai jau kurį laiką gali pasigirti, kad jų komandai priklauso „naujasis Arvydas Sabonis“.

Kaip rašo „NBC Sports“ žurnalistas Jamies Hudsonas, lietuvio antrininku NBA klube tapo 25-erių 213 cm ūgio bosnis Jusufas Nurkičius.

Nors atletas šį sezoną negalėjo rungtyniauti dėl sunkios kojos traumos, tačiau teigiama, kad dar 2019–aisiais krepšininkas buvo kone pasiekęs legendos iš Lietuvos meistriškumo lygį.

„J. Nurkičiaus stabilumas puolime ir sugebėjimas perduoti kamuolį komandos draugams galėtų „Blazers“ fanams priminti A. Sabonį.

Pastarasis žaidėjas 1995-2001 ir 2002-2003 metais neabejotinai buvo pralenkęs laiką.

Nors lietuvis ūgiu lenkė Jusufą, o kai atvyko į Portlandą, jau nebuvo toks mobilus kaip bosnis, tačiau abu krepšininkai turi daug panašumų.

J. Nurkičius jau šešis metus priklauso NBA ekipai ir yra vos 25 metų amžiaus, todėl tikėtina, kad jis taps tokiu perdavimų meistru, koks buvo garsusis lietuvis.

Jusufas puikiai pritapo prie moderniosios NBA ir jau parodė savo galimybes atakuojant iš tolimesnių nuotolių, kaip anksčiau darė ir A. Sabonis.

Abu aukštaūgiai pasižymi universalumu ir kantrumu, o tokias savybes savo atletuose norėtų įžvelgti bet kokia komanda.

A. Sabonis buvo galinga jėga po krepšiu, ir nepaisant dingusio mobilumo, jis nebuvo tuščia vieta gynyboje, ypač kai reikėdavo gintis nuo viską kelyje šluojančių varžovų. Paklauskite to Shaquille'o O'Nealo.

J. Nurkičius taip pat pasižymėdavo puikiu krepšio saugojimu ir bus įdomu pasižiūrėti, ar po sunkios traumos nedings jo judrumas.

Dažnai sakoma, kad nereikėtų lyginti skirtingų erų žaidėjų. Teisingai, A. Sabonis į Portlandą atvyko jau nebūdamas pačiame jėgų žydėjime, o bosnis lipa į aukščiausią karjeros tašką.

Bet visgi itin panašūs įgūdžiai, ūgis ir statistika sufleruoja, kad tokių palyginimų bus sunku išvengti.

Tiesiog pasižiūrėkite į jų statistiką: A. Sabonis vid. per 470 rungtynių mesdavo po 12 taško, atkovodavo po 7,3 kamuolio ir atlikdavo po 2,1 rezultatyvaus perdavimo. Bosnis per 310 mačų pelnė po 11,6 taško, atkovodavo po 8 kamuolius ir atlikdavo po 1,9 rezultatyvaus perdavimo.

Taip pat, jei verta paminėti, J. Nurkičius laimėjo asmenines šešias iš aštuonių tarpusavio dvikovų prieš Arvydo sūnų Domantą.

Ko gero, visi Portlando ekipos fanai sutiks, kad puolėjas toliau artėja prie A. Sabonio lygio, o tai labai geras ženklas ekipai ateičiai“, - rašo J. Hudsonas.

1 1

Komentarai (0)