NBA griežtins augimo hormono naudojimą tarp krepšininkų

NBA lyga ir žaidėjų sąjunga yra arti susitarimo dėl žmogaus augimo hormono testo įvedimo, - praneša ESPN.com.

NBA vadovai planuoja įvesti kraujo tyrimą, padėsianti nustatyti augimo hormono naudojimą tarp krepšininkų, kuris yra draudžiamų preparatų sąraše. Planuojama, kad tokie tyrimai įsigalios nuo 2013/14 metų sezono.

Nors NBA yra uždraustas žmogaus masės ir raumenų augimo hormonas, lyga visiškai netikrina, ar krepšininkų organizme yra tokių preparatų. Antidopingo agentūros vadovas David Howman įspėja, kad norėdama išvengti nelauktų neigiamų pasekmių, NBA privalo sugriežtinti tvarką.

Šiuo metu NBA žaidėjai per metus priduoda tik šešis šlapimo mėginius, iš kurių du ne sezono metu.

Žmogaus augimo hormonas (HGH) – polipeptidinis hormonas, sintezuojamas ir saugomas hipofizėje, pagrindinė jo funkcija yra baltymų sintezės reguliavimas, amino rugščių lygio pakilimas lastelių lygyje, jungiamųjų audinių augimo aktivizacija, trumpalaikis gliukozės sintezės stimuliavimas raumenyse ir kepenyse, trigliceridų ardymas ir laisvųjų riebiųjų rūgščių mobilizacija. Kai kurie sportininkai siekdami padidinti savo rezultatus naudoja sintetinį augimo hormoną. Toks naudojimas yra neteisėtas ir draudžiamas visų sporto organizacijų, todėl, kad toks naudojimas ne klinikiniame lygyje yra labai pavojingas.  

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos