NBA atrinko 4 lietuvius, kurie dalyvaus pasauliniame „Jr. NBA“ projekte

Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) paskelbė jaunųjų krepšininkų ir krepšininkių pavardes, kuriuos pakvietė į „Jr. NBA Global Championship“ stovyklą, skirtą Europai ir Vidurio rytams.

NBA dėmesio sulaukė ir keturi lietuviai: Rokas Čivilis, Tomas Zelenskij, Ugnė Sirtautaitė ir Eva Pernavaitė.

R.Čivilis atstovauja Plungės sporto ir rekreacijos centrui, T.Zelenskij  – Klaipėdos krepšinio mokyklai, U.Sirtautaitė – Kauno krepšinio mokyklai „Žalgiris“, o E.Pernavaitė – Utenos daugiafunkciniam sporto centrui.

Keturias dienas trylikos-keturiolikos metų jaunieji krepšininkai savo sugebėjimus demonstruos Ispanijos mieste Valensijoje liepos 30 - rugpjūčio3 dienomis.

Dešimt vaikinų ir merginų Ispanijoje galės naudotis „Valencia“ krepšinio klubo treniruočių baze, kurią sudaro 13 krepšinio aikštelių. Stovyklos metu krepšininkai tobulins savo individualius įgūdžius bei komandinius veiksmus bei ruošis rugpjūčio 6-11dienomis vyksiančioms pasaulinėms „Jr. NBA Global Championship“ žaidynėms, kurio bus organizuojamos „ESPN Wide World of Sports“ centre netoli Orlando.

20 jaunųjų krepšininkų iš 14 Europos šalių buvo atrinkti po savaitės stovyklos Italijos mieste Bolonijoje. Čia jie įveikė 60jaunųjų krepšininkų iš 24 šalių konkurenciją, kuriose organizuojami „Jr. NBA“ projektai.

„Labai smagu, kad NBA atkreipia dėmesį į mūsų jaunuosius talentus, o šie sugeba sėkmingai pasirodyti stovyklose bei taip dar kartą atkreipti „Jr. NBA“ dėmesį bei sulaukti kvietimo atstovauti Europos rinktinėms, – sakė „LIDL Lietuvos moksleivių krepšinio lygos“ direktorius Irmantas Birbalas. – Net neabejoju, kad jauniesiems krepšininkams tokia galimybė yra neįkainojama. Jie turės galimybę sportuoti su Europos ir Vidurio rytų talentingiausiais krepšininkais, semsis patarimų iš įvairių šalių atvykusių daugybės specialistų“.

Trylikos-keturiolikos metų merginoms ir vaikinams buvo atrinkti pagrindiniai keturi treneriai iš Europos: Petaras Marinkovičius iš Rusijos, Robinas Fionokas iš Čekijos, Teijo Sandvikas iš Suomijos ir Freddy Umbelina iš Portugalijos.

Praėjusiais metais, pirmą kartą organizuotose „Jr. NBA Global Championship“ žaidynėse, Europos merginų komanda pralaimėjo tik Jungtinių Amerikos Valstijų Centro komandai, o Europos vaikinai pusfinalyje pralaimėjo prieš Afrikos ir Vidurio rytų rinktinę.

„Manau, kad šansas varžytis „Jr. NBA Global Championship“ turnyre bus didelis postūmis Lietuvos krepšininkams į priekį. Jie turės galimybę matyti žaidėjus iš viso pasaulio, stebėti kiekvieno žemyno žaidimo ypatumus. Net neabejoju, kad jie parsiveš labai daug naudingos informacijos, kuria pasidalins ir savo krepšinio mokyklose ar komandose“, – kalbėjo I.Birbalas.

„Jr. NBA Global Championship“ tarptautiniame turnyre Orlande varžosi komandos iš viso pasaulio. Organizatoriai nori jauniesiems krepšininkams įskiepyti pagrindines „Jr. NBA“ projekto vertybes ir suteikti nepamirštamas emocijas.

krepsinionamai.lt

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos