Naujuosius 2021 metus Panevėžio „Lietkabelis“ pradėjo galinga ir užtikrinta pergale. Nenado Čanako auklėtiniai namuose sužaidė įspūdingą antrąją rungtynių pusę ir sutriuškino Pasvalio „Pieno žvaigždių“ krepšininkus.

„Lietkabelis“ pirmąją šių metų dvikovą laimėjo 84:60 (24:18, 14:23, 23:6, 23:11).

Pirmieji du rungtynių kėliniai bylojo apie atkaklią ir maksimalių pastangų reikalaujančią dvikovą, tačiau vos prasidėjus trečiajam kėliniui „Lietkabelis“ surengė galingą spurtą ir nuskuodė lengvos pergalės link.

Trečiąjį kėlinį panevėžiečiai pradėjo spurtu 14:2, tačiau ties čia Pasvalio ekipos bėdos toli gražu nesibaigė – kėlinį „Lietkabelis“ laimėjo 23:6 ir prieš lemiamą ketvirtį skaičiavo jau 14 taškų pranašumą.

Trečiojo kėlinio metu Karolio Giedraičio, Arvydo Šikšniaus ir kitų pasvaliečių tritaškiai vienas po kito skriejo pro šalį, Danielis Amigo nepataikė keturių iš eilės baudos metimų ir tapo aišku, kad intrigą atkurti Gedimino Petrausko auklėtiniams bus labai sunku.

Bendrai per pirmąją rungtynių pusę „Pieno žvaigždės“ pelnė 41, o per antrąją tesukrapštė 19 taškų. Rezultatyviausiai Pasvalio ekipoje rungtyniavo Edgaras Želionis, centras pelnė 11 taškų.

Vis dėlto, šeštadienio vakarą „Cido“ arenoje visiškai dominavo šeiminikai. Kyle‘as Vinelasas pelnė 22 taškus, pridėjo 2 atkovotus kamuolius ir 3 rezultatyvius perdavimus.

Gytis Masiulis neturėjo sau lygių sunkiojo krašto pozicijoje ir sužaidė dar vienerias įspūdingas rungtynes – 17 taškų ir 11 atkovotų kamuolių. Tokiu būdu G. Masiulis surinko 31 naudingumo balą.

Kai „Lietkabelis“ pabėgo nebepavejamu (21 taško skirtumu – aut.), savo pirmąjį šio sezono tritaškį pataikė Marius Valinskas. Besibaigiant dvikovai jaunasis Panevėžio klubo talentas smeigė ir antrąjį tritaškį, tačiau paskutines kelias minutes abi komandos dažniau klydo, nei sėkmingai puolė varžovų krepšį.

„Lietkabelis“ dominavo beveik visose statistikos grafose. N. Čanako komanda taikliau metė dvitaškius (63 proc. prieš 39 proc.), tritaškius (30 proc. prieš 27 proc.), baudų metimus (77 proc. prieš 63 proc.), atkovojo daugiau kamuolių (45 prieš 33), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (19 prieš 18), taip pat perėmė daugiau kamuolių (9 prieš 4).

„Lietkabelis“: K. Vinalesas 22, G. Masiulis 17 (11 atk. kam.), Margiris Normantas 11, Vytenis Lipkevičius 10.

„Pieno žvaigždės“: E. Želionis 11, Paulius Petrilevičius 10 (10 atk. kam.), Tomas Lekūnas 9.