N. Čanakas: „Sakiau žaidėjams, kad neturime konkretaus iškelto tikslo“ © K.Kavolėlio nuotr.

Panevėžio „Lietkabelio“ komanda tęsia pasiruošimą naujajam sezonui, kuriame kausis ne tik Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“), bet ir Karaliaus Mindaugo taurėje bei Europos taurės varžybose.

Aukštaitijos sostinės ekipa pasiruošimą tęsia darbuodamasi tiek „Cido“ arenoje, tiek šalia esančiame „Impuls“ sporto klube, kur žaidėjai krauna baterijas artėjančiam sezonui ir draugiškų rungtynių ciklui, kurio startas planuojamas šios savaitės pabaigoje.

„Lietkabelio“ oficialiai internetinei svetainei vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas pasakojo apie vasaros darbus, naujų lyderių paiešką ir komandos tikslus.

– Kaip praleidote tokį ilgą laiką be krepšinio?

– Tai buvo sunkus laikas visiems, kas yra susijęs su krepšiniu. Iš kitos pusės, praleidau daug laiko su šeima. Džiaugiuosi, kad vėl galiu dirbti krepšinyje ir esu čia.

– Kodėl nusprendėte likti „Lietkabelyje“?

– Manau, kad nebaigėme savo darbo praėjusiame sezone. Čia jaučiuosi tikrai labai patogiai, o mano ir klubo vadovų vizija bei tikslai – sutampa. Daug klausimų nekilo, kai gavau pasiūlymą likti.

– Kas buvo sunkiausia buriant sudėtį?

– Kai bandai kažką sukurti be savo trijų geriausių praėjusio sezono žaidėjų, tai yra sudėtinga. Mums stigs Dimšos, Sajaus ir Šakičiaus, bet mes bandėme suburti ekipą, kuri žais dar agresyviau, daugiau bėgs į greitą puolimą. Taip pat pridėjome jaunų žaidėjų. Manau, kad savo biudžeto rėmuose padarėme tai, ką galėjome geriausiai.

– Kiek jus nudžiugino naujiena, kad „Lietkabelis“ žais Europos taurėje?

– Tai yra iššūkis klubui, žaidėjams ir man asmeniškai. Galimybė varžytis šiame turnyre padėjo mums į sudėtį privilioti kelis aukštesnio lygio krepšininkus. Mane šis turnyras taip pat labai motyvuoja. Turime padaryti viską, ką galime geriausiai, jog tinkamai reprezentuotume klubą ir Lietuvos krepšinį.

– Ką manote apie varžovus grupėje?

– Tai yra skambūs vardai, bet mes tikrai nesudedame ginklų. Praėjusiais metais niekas mums nesuteikė daug šansų, kad pateksime į kitą FIBA Čempionų lygos etapą, bet mes tai padarėme. Sakiau žaidėjams, kad neturime konkretaus iškelto tikslo – mūsų pagrindinis tikslas bus būti konkurencingiems ir kiekviename mače kovoti iš visų jėgų.

– Ar jauni žaidėjai kaip P.Valinskas ir G.Masiulis gali perimti lyderių estafetę iš T.Dimšos bei Ž.Šakičiaus?

– Man nelabai svarbu, kurie žaidėjai yra jauni, o kurie – vyresni. Gytis yra aukščiausio lygio žaidėjas ir tiek aš, tiek klubas iš šių krepšininkų daug tikimės. Manau, kad jie yra pasiruošę ir pasinaudos savo galimybėmis.

– Ką manote apie kitų LKL klubų darbą?

– Apie „Žalgirį“ neverta daug kalbėti. Su nauju treneriu „Rytas“ subūrė gerą komandą ir pasikvietė pajėgius amerikiečius. „Juventus“ padarė didelį žingsnį į priekį ir ši ekipa bus labai pavojinga. Manau, kad uteniškiai yra tame pačiame lygyje kaip ir tos komandos, kurio pretenduoja į LKL medalius. „Neptūnas“ sudarė lietuvišką komandą, kuri žais su daug entuziazmo. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir artėjančiame sezone LKL pirmenybėse niekam nebus lengva.

– Kokie komandos tikslai kitam sezonui?

– Kiekvienose rungtynėse kausimės visas 40 minučių. Akivaizdu, kad mūsų tikslai nėra mažesni nei kad jie buvo praėjusiame sezone.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos