M.Zigmantavičiaus vedama „Sūduva-Mantinga“ triumfavo prieš „Žalgirį-2“ © stopkadras

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (14-3) tęsia pergalingą žygį VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse.

Povilo Šakinio auklėtiniai svečiuose 88:75 (26:19, 14:19, 22:13, 26:24) pranoko Kauno „Žalgirio-2“ (9-9) krepšininkus ir pasiekė ketvirtąją pergalę iš eilės.

Marijampoliečiai apčiuopiamą persvarą susikrovė po ilgosios pertraukos. Šarūnas Beniušis surinko 4 taškus paeiliui, Martynas Zigmantavičius smeigė tritaškį ir po spurto 7:0 „Sūduva-Mantinga“ įgijo dviženklį pranašumą – 54:44.

Jaunieji žalgiriečiai dar buvo priartėję iki 8 taškų (68:76), bet M. Zigmantavičius surinko 5 taškus paeiliui ir taip uždarė rungtynes – 81:68.

Būtent M. Zigmantavičius buvo pagrindinis pergalės kalvis. Jis pelnė 24 taškus (2/2 dvit., 5/8 trit., 5/7 baudos), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo, išprovokavo 5 pražangas bei surinko 24 naudingumo balus.

„Žalgiris-2“: Dominykas Stenionis 22 (6/8 trit.), Erikas Venskus 17 (7/11 dvit.), Vitalijus Kozys 8 (7 atk. kam.).

„Sūduva-Mantinga“: Martynas Zigmantavičius 24 (5/8 trit.), Šarūnas Beniušis 14 (6/8 dvit., 7 atk. kam.), Tomas Galeckas 12 (4/6 trit.), Edvinas Jezukevičius 10.

Įspūdingai rungtynes pradėję „Telšiai“ (16-2) Nacionalinėje krepšinio lygoje (VIKINGLOTTO-NKL) pasiekė užtikrintą pergalę Šilutėje.

Ryčio Vaišvilos treniruojama ekipa vietos „Šilutę“ (14-4) įveikė 87:74 (34:16, 23:21, 17:20, 13:17).

Po šio mačo „Telšiai“ savo pranašumą prieš artimiausius konkurentus padidino iki dviejų pergalių.

„Telšiai“ po pirmojo kėlinio jau turėjo 18 taškų pranašumą (34:16), o iki antrojo kėlinio pabaigos likus 2 minutėms persvara pasiekė rekordinę 25 taškų ribą (53:28).

Iki rungtynių pabaigos likus 7 minutėms „Šilutė“ priartėjo iki 11 taškų deficito (63:74), bet po Gyčio Sirutavičiaus, Mindaugo Norkaus ir Viliaus Pociaus šūvių „Telšiai“ pabėgo 81:63 ir nugalėtojas buvo aiškus.

„Šilutė“: Simonas Serapinas 18 (4/4 dvit.), Linas Lekavičius 15, Omaras Alstonas 11, Andrius Gaidys 10.

„Telšiai“: Ovidijus Kaminskis 18 (6/8 dvit., 6/8 baudos), Tomas Rimša 14 (4/4 trit.), Ignas Razutis 13 (6 rez. perd., 7 per. kam.), Gytis Sirutavičius 12, Laurynas Kaveckis 11, Mindaugas Norkus 10 (7 atk. kam.).

Septynis blokus atlikęs Ignas Lukošius užfiksavo Nacionalinės krepšinio lygos (VIKINGLOTTO-NKL) sezono rekordą, o jo vedama Molėtų „Ežerūno“ (10-8) ekipa namie 93:84 (24:24, 28:20, 18:18, 23:22) įveikė „Palangos Kuršius“ (6-12).

Nugalėtojams Ignas Lukošius per 30 minučių įmetė 18 taškų (8/8 dvit., 2/4 baudos), atkovojo 10 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 7 metimus ir surinko 35 naudingumo balus.

Ankstesnis sezono rekordas buvo šeši blokuoti metimai. Jis taip pat priklausė I. Lukošiui.

Vidurio puolėjas šį sezoną vidutiniškai blokuoja po 3,2 metimo ir pagal šį rodiklį lygoje yra nepralenkiamas.

„Ežerūnas“ į priekį pabėgo antrojo kėlinio pabaigoje. Iki ilgosios pertraukos likus 3 minutėms „Palangos Kuršiai“ pirmavo 42:40, bet kėlinį „Ežerūnas“ baigė spurtu 12:2 ir įgijo 8 taškų pranašumą.

Trečiajame kėlinyje Molėtų ekipa buvo pabėgusi iki 13 taškų pranašumo, bet palangiškiai pamažu savo atsilikimą mažino ir likus 2 minutėms iki mačo pabaigos priartėjo iki 3 taškų.

Visgi Mantas Šerkšnas pataikė abi baudas, sezoną Palangos komandoje pradėjęs Tautvydas Vyšniauskas smeigė tritaškį ir „Ežerūnas“ pasiekė pergalę.

Tautvydas Vyšniauskas spalio pabaigoje Molėtų ekipai buvo paskolintas iki sezono pabaigos. Pirmąjį mačą su buvusia komanda žaidęs puolėjas per 26 minutes įmetė 19 taškų (2/2 dvit., 4/7 trit., 3/3 baudos), atkovojo 4 kamuolius ir surinko 21 naudingumo balą.

„Ežerūnas“: Dominykas Zupkauskas 20 (6 atk. kam., 8 rez. perd.), Tautvydas Vyšniauskas 19 (4/7 trit.), Ignas Lukošius (10 atk. kam., 7 bl.) ir Mantas Šerkšnas po 18, Justas Šukelis 13.

„Palangos Kuršiai“: Robertas Keliačius 25 (9 atk. kam.), Quincy Tayloras 18 (9 rez. perd.), Mykolas Dieninis (13 atk. kam.) ir Luka Zaharijevičius po 10, Mindaugas Reminas ir Aidas Viskontas po 9.