Fantastišką pasirodymą Miunchene surengęs „Žalgiris“ nutraukė nesėkmių seriją © Pauliaus Žukausko nuotr.

Įspūdingą rezultatyvumą Miunchene užfiksavęs Kauno „Žalgiris“ (4-12) nutraukė devynerias rungtynes besitęsusią nesėkmių seriją. Lyg ant sparnų visas rungtynes žaidę žalgiriečiai 98:75 (21:13, 22:22, 25:15, 30:23) nepaliko šansų „Bayern“ (6-10) krepšininkams.

Kauniečiams tai buvo ne tik pirmoji pergalė po devynių nesėkmių iš eilės, bet ir aplamai pirmoji istorijoje žaidžiant prieš „Bayern“ jų aikštėje.

Rungtynės prasidėjo puikia kombinacija tarp perdavimą atlikusio Pauliaus Jankūno ir dvitaškiu pasižymėjusio K.C. Riverso, netrukus tas pats K.C. Riversas atsakė rezultatą 5:5 lyginusiu tolimu šūviu. Tiesa, gerą atkarpą puolime žaidę „Bayern“ krepšininkai apsukų nemažino ir atsiplėšė iki 5:11. Antrą progą sukūręs Edgaras Ulanovas ją pavertė tritaškiu, tarsi per tinklinį kamuolį į krepšį pamušė P.Jankūnas, galvą varžovui apsuku Thomasas Walkupas, o kauniečių spurtą net iki 10:0 pratęsė iš toli iššovęs Artūras Milaknis – 15:11. Šeimininkai pralaužė ledus po penkių minučių tylos, tačiau 21:13 laimėtą pirmąjį kėlinį uždarė du A.Milaknio tritaškiai.

Antrą ketvirtį atidarė K.C. Riverso išprovokuota pražanga metant iš tolimos distancijos, čia pat jau 6-ą Lietuvos čempionų tritaškį švystelėjo Nigelas Hayesas – 26:13. Prieš tai tritaškį pataikęs N.Hayesas pademonstravo universalumą ir arčiau krepšio, naują rekordinės persvaros ribą 30:15 nustatė savo žodį taręs Lukas Lekavičius. Toliau aštriai rungtyniavo L.Lekavičius, dar vieną tolimą bombą Vokietijos čempionams atseikėjo atstumui mažėti neleidęs A.Milaknis – 37:23. „Bayern“ demonstravo atsigavimo ženklus puolime, įsišaudė iš toli ir kėlinio pabaigoje priartėjo iki 43:35.

Po didžiosios pertraukos visą „Žalgirio“ puolimą savo rankose laikėsi pavyzdingai atakas organizavęs T.Walkupas, kuris ne tik perėmė kamuolius ir dalino perdavimus Zachui LeDay bei A.Milakniui, bet ir dvitaškiu pats didino pranašumą iki 52:38. Tuomet pasižymėjo L.Lekavičius, o naują rekordinį atstumą 60:41 sukūrė savalaikius komandos draugų perdavimus efektingais epizodais uždaręs Z.LeDay. Galingą atkarpą trečiajame kėlinyje iki 20:3 fiksavo iš toli pataikęs K.C. Riversas ir dar kartą krepšio link prasiveržęs L.Lekavičius – 65:41. Užsikūręs K.C. Riversas smeigė tritaškį ir per aukštai iškeltas rankas bei taip prieš paskutinę dešimties minučių atkarpą leido pirmauti 68:50.

Ketvirtasis kėlinys startavo dar vienu A.Milaknio tolimu šūviu, T.Walkupo rezultatyvaus perdavimo sulaukė taškų kraitį atsidaręs Martinas Gebenas – 73:53. Puikias progas komandai kūręs T.Walkupas pasižymėjo gražiu skrydžiu ir sudėtingu tolimu dūriu, gerą darbą tęsė atstumą iki 82:59 padidinęs Z.LeDay. Atliktų rezultatyvių perdavimų asmeninį rekordą gerino dvigubą dublį rinkęs T.Walkupas, ketvirtą tritaškį realizavo K.C. Riversas – 91:67. Per likusį laiką įspūdingą Lietuvos čempionų pergalę rezultatu 98:75 įtvirtino klasiškai dar kartą M.Gebenui dėjimą suorganizavęs T.Walkupas bei penkiais taškais mačą uždaręs N.Hayesas.

Šioje dvikovoje spindėjo gynėjai – Milaknis su Riversu iš viso pataikė 9 tolimus metimus, o Walkupas pasirodymą užbaigė pelnydamas 13 taškų ir atlikdamas 11 rezultatyvių perdavimų (asmeninis rekordas).

„Bayern“: Danilo Barthelis 20 (4/7 tritaškių, 5 atk. kam.), Paulas Zipseris 13, Nihadas Djedovičius (3/5 tritaškių) ir Petteri Koponenas (3/3 tritaškių) po 9, Maodo Lo 8 (7 rez. perd.).

„Žalgiris“: Zachas LeDay‘us (6/9 dvitaškių, 5 atk. kam.) ir Artūras Milaknis (5/8 tritaškių) po 19, K.C.Riversas 18 (4/6 tritaškių), Thomasas Walkupas 13 (11 rez. perd., 3 per. kam.), Nigelas Hayesas 12 (2/6 tritaškių).