Moterų lygoje dominuoja 16-metė

Moterų lygos B divizione Kauno „Žalgiriui“ pergalingą mėnesį užfiksuoti padėjusi Urtė Čižauskaitė pirmenybėse žiba visu gražumu. 16-metė vidurio puolėja – neabejotina kauniečių lyderė, tuo pačiu dominuojanti ir visos lygos mastu.
 
Jaunoji krepšininkė lapkritį per vienerias rungtynes vidutiniškai rinko po 23,8 taško, atkovojo po 14,8 ir perėmė po 3,8 kamuolio, blokavo po 2 metimus, įsirašė po 35 naudingumo balus ir neturėjo sau lygių.
 
Jos vedamas „Žalgiris“ laimėjo visus keturis susitikimus ir pakilo į turnyrinės lentelės viršų, o U. Čižauskaitė sulaukė asmeninio įvertinimo – buvo pripažinta naudingiausia mėnesio žaidėja.
 
„Iš tiesų džiugu gauti tokį pripažinimą, tai skatina mane toliau tobulėti ir siekti aukštesnių tikslų, – tinklalapiui „Moterulyga.lt“ sakė kaunietė. – Asmeniniai pasiekimai visada gali būti geresni. Buvo tiek geresnių, tiek prastesnių rungtynių, bet kol kas daugiau tai vertinu iš teigiamos pusės. Kalbant apie komandą, nors esame ne visos sudėties, rezultatai nėra prasti.“
 
Įskaitant laimėjimą gruodžio pradžioje, kuris „Žalgiriui“ buvo penktasis paeiliui, Sandros Čižauskienės auklėtinės savo sąskaitoje turi šešias pergalės per aštuonis mačus ir kartu su tokį pat rezultatą fiksuojančia Vilniaus universiteto komanda pirmauja B divizione.
 
Antroje pagal pajėgumą šalies lygoje U. Čižauskaitė žaidžia trečius metus paeiliui ir demonstruoja vis solidesnį žaidimą. 2017-2018 m. sezone puolėjos rezultatyvumas siekė 12,1 taško, 2018-2019 m. – 19,6 taško, o šiemet – 22,5 taško.
 
Kartu su taškų vidurkiu augo ir naudingumo rodiklis – nuo 17,8 (2017-2018 m.) iki 30,8 balo (2019-2020 m.).
 
Po 14 kamuolių vidutiniškai atkovojanti ir po 3 blokus per mačą atliekanti U. Čižauskaitė lygoje tarp pirmaujančių žaidėjų yra ne tik pagal šiuos rodiklius, bet taip pat ir pagal rezultatyvumą bei naudingumą.
 
„Aikštelėje tiesiog atlieku savo darbą, stengiuosi išpildyti visus trenerės reikalavimus, – kalbėjo ji. – Žaidžiant su vyresnėmis, labiau patyrusiomis žaidėjomis, stengiuosi tobulėti ir pasiimti kuo daugiau pamokų iš kiekvienų rungtynių.“
U. Čižauskaitė ryškiausią indėlį į „Žalgirio“ kraitį praėjusį sezoną nešė kartu su Simona Visockaitė, kurių duetas lygoje buvo sunkiai sustabdomas. Abi krepšininkės individualiai rikiavosi aukščiausiose vietose įvairiose statistikos kategorijose, o puikų S. Visockaitės sezoną vainikavo naudingiausios pirmenybių žaidėjų įvertinimas.
 
Šiemet S. Visockaitės komandoje nebėra, mat 17-metė kaunietė savo tobulėjimą perkėlė į JAV. Panašiu, legionierės, keliu visai neseniai pasuko ir kita U. Čižauskaitės bendražygė Justė Jocytė, ateitį susiejusi su Tony Parkerio valdoma Vilerbano ASVEL krepšinio akademija.
 
J. Jocytės ir U. Čižauskaitės tandemas buvo rezultatyviausias ir naudingiausias Makedonijoje vykusiame Europos jaunučių (iki 16 metų) čempionate, kuriame stebuklingai pasirodžiusi šalies rinktinė užėmė istorinę antrąją vietą.
 
Nors U. Čižauskaitė taip pat aktyviai yra stebima kitų šalių akademijų, visgi pati krepšininkė Moterų lygos B divizione vis dar įžvelgia naujų iššūkių, leidžiančių jai žengti žingsnius į priekį ankstyvoje krepšininkės karjeroje.
 
„Dėmesio tikrai sulaukiu tiek iš Europos, tiek iš JAV. Išvykti kol kas neskubu, nes norėčiau pabaigti mokyklą Lietuvoje, – atviravo U. Čižauskaitė. – Buvau gavusi pasiūlymų žaisti A divizione, bet nusprendžiau dar neskubėti ir pasilikti B divizione, čia gaunu daugiau žaidimo laiko.“

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos