M.Kupšas apie Čempionų lygos ėjimą: „Situacija nėra kasdienė, tai ir sprendimai atitinkami“ © FIBA.com nuotr.

Prieš trejus metus Mindaugas Kupšas rungtyniavo tuometinio Prienų-Birštono „Vytauto“ klube, tačiau neįtikęs treneriui Virginijui Šeškui viduryje sezono paliko komandą. Vidurio puolėjas netruko susirasti naują darbovietę ir užbaigti sezono išvyko į Ispaniją.

Tiesa, legionieriaus duonos aukštaūgis ilgai neragavo, nes tarpsezonyje vėl sulaukė Lietuvos krepšinio lygos (LKL) klubų dėmesio ir nusprendė apsivilkti Utenos „Juventus“ marškinėlius. Kaip parodė laikas, šis sprendimas labai pasiteisino.

M.Kupšas greitai apsiprato Utenoje, tapo vienu iš komandos lyderių ir sužaidė karjeros sezoną. Iš Joniškio kilęs krepšininkas gindamas „Juventus“ garbę vidutiniškai pelnydavo po 13,6 taško, atkovodavo po 6,6 kamuolio ir rinkdavo po 18,4 naudingumo balo. Ženkiai savo vertę pasikėlęs krepšininkas sulaukė finansiškai patrauklaus pasiūlymo vasarą išbandyti jėgas antroje pagal pajėgumą Kinijos lygoje, o rudenį prisijungė prie Panevėžio „Lietkabelio“.

Po dar vieno gero sezono gimtinėje 29 metų 216 cm ūgio žaidėjo karjera pakrypo į dar aukštesnio lygio klubą – Izraelio lygoje ir FIBA Čempionų lygoje besivaržantį Jeruzalės „Hapoel“. Visgi, bendradarbiavimas su šiuo klubu vasario mėnesio pabaigoje nutrūko, o M.Kupšas patraukė į Belgiją.

Karantino metu Lietuvoje laiką leidžiantis vidurio puolėjas bendraudamas su portalu BASKET.LT papasakojo apie patirtį Izraelyje, netikėtai užklupusį koronavirusą, kuris sujaukė visus likusio krepšinio sezono planus, bei kaip ir daugumai krepšininkų neaiškią netolimą ateitį.

Paprašytas įvertinti patirtį Jeruzalėje bei sąlygas „Hapoel“ ekipoje, M.Kupšas tiek apie miestą, tiek apie klubą atsiliepė labai gerai. Tiesa, išskyrė propaguojamą kiek kitokio stiliaus krepšinį, prie kurio teko prisitaikyti.

„Pats Jeruzalės miestas nėra labai didelis, bet gražus. Jaučiasi toks didesnis judėjimas, nes gyvena daug žmonių. Natūralu, kad ir bendra kultūra šiek tiek skiriasi, kadangi ten – Artimieji Rytai. Kas liečia gyventojus, jie malonūs, jeigu kažko reikia – visada padeda, prireikus atneša.

Klubas – aukščiausio lygio. Puikus trenerių štabas, inventorius. Nebuvo jokių problemų ir dėl finansų. Žmonės, kaip ir visame mieste, taip ir komandoje – paslaugūs, supratingi. Jeigu mato, jog kažkas negerai, iš karto klausia, aiškinasi, kas blogai, siūlo savo pagalbą ir stengiasi daryti viską, kad situacija išsispręstų. Iš profesionalumo pusės – viskas labai gerai. Gal tik tiek, kad jiems labiau priimtinas kitoks žaidimo stilius, kitokie žaidėjai, daugiausia iš JAV. Prie to reikia priprasti“, – kalbėjo pusę sezono „Hapoel“ gretose praleidęs lietuvis.

„Hapoel“ garbę M.Kupšas gynė tik FIBA Čempionų lygoje, joje aukštaūgis aikštelėje vidutiniškai praleisdavo po kiek daugiau nei 9 minutes, per jas vidutiniškai rinko po 4,4 taško ir atkovodavo po 2,4 kamuolio. Izraelio pirmenybėse „centro“ pozicijoje žaidžiantis negalėjo rungtyniauti dėl legionierių limito.

Paklaustas, ar apie būsimą rolę komandos schemose jau žinojo prieš padėdamas parašą po sutartimi, vidurio puolėjas patvirtino, jog klubas lyderio vaidmens nežadėjo ir iš anksto įspėjo apie konkurencingą sudėtį.

„Vasarą prieš pasirašydamas kontraktą kalbėjau ir su treneriu, taigi buvo aišku, kur vykstu. Jis man nežadėjo vietos starto penkete, sakė, kad jų sudėtyje yra daug lygiaverčių žaidėjų ir bus rungtynių, kuriose žaisiu daugiau, bus ir tokių mačų, kuriuose aikštelėje praleisiu mažiau laiko. Informavo ir apie tai, jog iš pradžių nebūsiu registruojamas vietinio čempionato varžyboms. Buvo aišku, kad negausiu tiek laiko, kiek galbūt galėčiau gauti kitur, bet tiesiog dėl patirties ir šanso parodyti save kitur susigundžiau.

Vėliau mane jau norėjo registruoti ir Izraelio čempionate, tačiau atsitiko taip, kad galiausiai teko pakeisti komandą. Nesigailiu dėl sprendimo prisijungti prie „Hapoel“, turėjau galimybę pamatyti visai kitokią krepšinio virtuvę“, – atskleidė detalių iš susitarimo su Jeruzalės klubu M.Kupšas.

Lietuvio planus Jeruzalėje sujaukė netikėta žinia apie galimą Bandirmos „Teksut“ bankrotą. Klubas paskelbė, jog pradeda paleidinėti žaidėjus, tarp kurių buvo ir dar tarpsezonyje „Hapoel“ dominęs Emanuelis Terry. Susiklosčius palankioms aplinkybėms Izraelio ekipa nusprendė jį pasikviesti, o pajutęs grėsmę dėl savo žaidimo laiko M.Kupšas nusprendė krautis lagaminus ir vykti į bendradarbiavimą pasiūliusią Ostendės „Filou“.

„Iš tikrųjų viskas susidėliojo labai greitai. Dar penktadienį „Hapoel“ žaidė vietiniame čempionate, o aš žinojau, kad jau šeštadienį turiu persikelti į Belgiją. Naujo žaidėjo atvykimas buvo signalas man, kad galiu visiškai prarasti žaidimo laiką. Su agentu priėjome išvadą, jog rizikuoti nereiktų ir išvykau“, – sprendimą pakeisti klubą motyvavo krepšininkas.

FIBA.COM nuotr.

„Filou“, kaip ir prieš tai buvęs joniškiečio klubas, FIBA Čempionų lygoje buvo išsikovojęs vietą aštuntfinalyje, be to, varžėsi ir Belgijos pirmenybėse. Ostendėje Mindaugui buvo numatytas aiškus ir labai svarbus uždavinys – pakeisti kelio traumą patyrusį komandos vedlį Shevoną Thompsoną.

Lietuvis pokalbio metu užsiminė, kad pirmoji opcija pakeisti susižeidusį „Filou“ lyderį buvo iš Bandirmos į Jeruzalę persikėlęs E.Terry, tačiau, kaip pats žaidėjas juokauja, teko nusipirkti kitą „Hapoel“ vidurio puolėją.

Visgi, „centras“ nė neapšilęs kojų naujoje komandoje turėjo atsisveikinti ir su ja. Tiesa, šį kartą planus kardinaliai pakeitė ne korekcijos sudėtyje, o visą Europą netikėtai sukaustęs koronavirusas.

M.Kupšas sužaidė po vieną mačą vietinėse varžybose ir FIBA Čempionų lygoje. Abejose rungtynėse pavyko pasiekti pergalę. Galiausiai buvo pranešta, jog Belgijos čempionatas stabdomas, o kadangi „Filou“ reguliariajame sezone užėmė pirmąją vietą – tapo čempione. Tuo tarpu tarptautinio fronto atkrintamųjų varžybų mūšiai perkelti į rugsėjo mėnesį.

„Jokių pavojaus signalų pradžioje nebuvo. Ir Izraelyje, ir nuvykus į Belgiją buvo ramu, atrodė, kad virusas dar plinta tik Kinijoje. Su „Filou“ klubu per pirmą savaitę spėjau sužaisti dvejose rungtynėse, tačiau jau kitą savaitę viskas pasikeitė. Teko laukti žinių, stebėti esamą padėtį. Iš pradžių nebuvo jokių kalbų, kad čia gali kažkas pasibaigti, bet viskas taip greitai išsirutuliojo, jog sezonas buvo nutrauktas“, – teigė M.Kupšas.

Joniškietis juokaudamas sutiko, jog šis čempiono titulas – pasiektas greičiausiai iš visų turimų, bet pridūrė, jog jis daug džiaugsmo neteikia bei vylėsi, kad toks atvejis ne tik pirmas, bet ir paskutinis.

„Kiek teko kalbėtis, tai nei klubui smagu, kad tokiu būdu tapo čempionu, nei man kažkoks ypatingas dalykas. Tiesiog įtvirtino pozicijas dėl kito sezono vietų tarptautiniuose turnyruose. Visada smagiau pasiekti atkrintamąsias, žaisti pusfinaliuose, finale ir jau ten išsiaiškinti kas yra stipriausias, o čia net reguliarusis sezonas nebuvo pasibaigęs“, – nusivylimo susiklosčiusia situacija neslėpė Lietuvoje karantino metu laiką leidžiantis krepšininkas.

FIBA.COM nuotr.

Dėl koronaviruso susiklosčiusi situacija derybose dėl finansinių dalykų klubus ir žaidėjus padalino į dvi stovyklas. Paklaustas apie galimus sprendimo būdus, M.Kupšas dviračio neišradinėjo ir pasiūlė ieškoti kompromiso, o kaip gerą derybų pavyzdį pateikė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ir Utenos „Juventus“ klubus, kurie atrado bendrą kalbą su krepšininkais.

„Filou“ klubo priekinę liniją sustiprinęs lietuvis atskleidė, kad finansinis sprendimas dar nepasiektas ir su juo. Tiesa, pridūrė, jog jo sutartyje numatyta galimybė klubui pratęsti sutartį, todėl M.Kupšas dar gali sugrįžti į Belgiją kitame sezone.

„Žinoma, kas įvyko, yra visiškai neįprastas dalykas ir bendromis pastangomis reikia ieškoti išeičių. Aš nesakau, kad reikia išmokėti atlyginimus iki paskutinio cento. Vieni žaidėjai galbūt linkę labiau susimažinti pinigus, kiti mažiau. Tie, kurie turi sutartis kitiems sezonams – dar kitaip. Yra daug niuansų. Negali viena pusė pasakyti darysime taip, o kita atšauti, kad ne, darysime priešingai.

Kas liečia mane, tai nesu tikras, ar kitą sezoną žaisiu „Filou“, ar ne. Galbūt bus pasiūlymas susimažinti algą. Nežinau, tikiuosi, kad per ateinantį mėnesį bus aiškiau“, – aiškino sąsajų su „Filou“ klubu vis dar turintis M.Kupšas.

Tiek klubams, tiek žaidėjams dar nėra iki galo aišku, kaip bus užbaigti šiuo metu suspenduoti tarptautiniai turnyrai. Pavyzdžiui, FIBA Čempionų lyga planuoja šį sezoną atnaujinti rugsėjį, likus mėnesiui iki naujojo sezono. Pašnekovas vertindamas šį variantą teigė, jog sunku pasakyti, kas elgiasi teisingai, kas klysta, kai tokia situacija pasitaikė pirmą kartą.

„Čia toks nestandartinis sprendimas. Kai šnekėjau su savo agentu, jis tiksliai nepasakė, ar bus žaidžiama su naujomis sudėtimis, ar tais pačiais žaidėjais. Negaliu nieko kritikuoti, nes situacija nėra kasdienė, tai ir sprendimai atitinkami.

Kas liečia sveikatą, turbūt geriau pratęsti rugsėjį, prieš naująjį sezoną, negu dabar ieškoti, bandyti sukviesti žaidėjus“, – pokalbio pabaigoje svarstė vidurio puolėjo pozicijoje rungtyniaujantis krepšininkas.

Ainius Strazdas | BASKET.LT

Straipsnio įvertinimas: 1 0
 • Tedis

  Galėtų Lietuvoj grįžt žaist

  • 0
 • zalias

  saunuolis mindaugas,galetu sugrizti i zalgiri kitame sezone, nes pigus ir geras

  • 0
 • Tedis

  Galėtų Lietuvoj grįžt žaist

  • 0
 • zalias

  saunuolis mindaugas,galetu sugrizti i zalgiri kitame sezone, nes pigus ir geras

  • 0
 • zalias

  saunuolis mindaugas,galetu sugrizti i zalgiri kitame sezone, nes pigus ir geras

  • 0
 • Tedis

  Galėtų Lietuvoj grįžt žaist

  • 0

Kitos naujienos