Mažeikiškiai išsivežė pergalę iš Šiaulių © Pauliaus Žukausko nuotr.

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įvyko tiek geografiškai, tiek turnyro lentelėje greta įsikūrusių klubų susitikimas.

„Šiauliai“ (1/6) iš prastos serijos neišlipo namie 81:90 (18:18, 19:22, 22:31, 22:19) nusileisdami Mažeikių „M Basket-Delamode“ (2/5) komandai.

Pirmuosius rungtynių taškus pelnė Paulius Danusevičius, jam tritaškiu ir rezultatyviu perdavimu atsakė Giedriui Staniuliui atsakė Martynas Gecevičius. Iki pirmojo kėlinio pabaigos nė viena iš komandų neatsiplėšė didesniu nei penkių taškų skirtumu, o po dešimties minučių rezultatas buvo lygus – 18:18.

Antrajame ketvirtyje mažeikiškiai ilgai laikėsi menko pranašumo, kol tritaškiu svarstykles persvėrė Nemanja Bezbradica – 31:30. Svečius budino du Henri Kantoneno tritaškiai, vėliau suomis surengė ir rezultatyvų prasiveržimą, o taškais kėlinį užbaigė kamuolį perėmęs Chauncey Collinsas (40:37).

Kay’aus Bruhnke ir H. Kantoneno tritaškiai sukrovė Mažeikių klubui rekordinę persvarą, ją netrukus pakėlė Martyno Gecevičiaus tolimas metimas (53:45). Veteranas gerą atkarpą pratęsė asistuodamas Artūrui Jomantui ir sumesdamas baudų metimus (64:51). A. Jomantas kėlinį uždarė dar penkiais taškais (71:59).

„Šiaulių“ treneris Nikolajus Mazuras paskutinę minutės pertraukėlę išnaudojo dar ketvirtojo kėlinio pradžioje (62:76). P. Danusevičiui pavyko kiek sumažinti deficitą, tačiau Ch. Collinsas intrigą gesino tritaškiu (82:72). Jonathanas Davisas dar pasižymėjo tritaškiu su pražanga, vėliau pridėjo dar vieną tolimą bombą, tačiau šiauliečiams išsigelbėti nepavyko.

Net ir pralaimėjimu pažymėtame mače efektyviausiu tapo Tomašas Pavelka – 26 minutės, 16 taškų (7/10 dvitaškių, 2/2 baudų metimų), 12 atkovotų kamuolių, rezultatyvus perdavimas, klaida, 2 blokai, 4 išprovokuotos pražangos, viena paties nuobauda bei 30 naudingumo balų.

„Šiauliai“ kovą dėl kamuolių laimėjo 44:34, tačiau klydo dvigubai dažniau už varžovus (16:8), o tritaškius jiems leido mesti 50 procentų taiklumu (14/28), patys likdami toli nuo tokių skaičių (9/33, 27 procentai).

Abi komandos naudojo devynių žaidėjų rotacijas, nors rungtynėms registravo po dvylika krepšininkų. „Šiauliai“ nuo suolo nepakėlė Antwano Walkerio, Deivido Žukausko ir Jokūbo Stropaus, Mažeikių komandos rezerve liko Tadas Pocevičius, Elvinas Nabažas ir išvykstantis Calebas Huffmanas.

Penkių pralaimėjimų serija „Betsafe-LKL“ sezoną pradėję mažeikiškiai iškovojo antrąją pergalę paeiliui, o šiauliečiai per penkis pastaruosius mačus netriumfavo nė karto.

„Šiaulių“ dabar laukia laisva savaitė – artimiausias jų mačas prieš Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (0/7) vyks tik kitą pirmadienį, lapkričio 6-ąją. Tuo tarpu „M Basket-Delamode“ šeštadienį lankysis Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (0/6) teritorijoje.

„Šiauliai“: Paulius Danusevičius 21 (7 atk. kam., 4 klaidos), Tomašas Pavelka 16 (7/10 dvitaškių, 12 atk. kam., 2 blokai, 30 naud. bal.), Jonathanas Davisas 15 (2/7 tritaškių, 5 rez. perd., 4 klaidos), L.J. Thorpe'as (6 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Danielis Baslykas (1/6 tritaškių, 6 atk. kam.) po 9.

„M Basket-Delamode“: Henri Kantonenas (3/3 tritaškių, 5 atk. kam.) ir Artūras Jomantas po 15, Martynas Gecevičius (4/8 tritaškių, 6 rez. perd.) ir Chauncey Collinsas (4 per. kam.) po 14, Kay'us Bruhnke (2/7 tritaškių, 6 atk. kam.) ir Giedrius Staniulis (4/11 dvitaškių, 7 atk. kam., 2 blokai) po 11.