Maža rotacija besirėmusi „Šilutė“ palaužė „Ežerūną“ © A.Čižos nuotr.

Septyniese rungtyniavę „Šilutės“ (18-8) krepšininkai VIKINGLOTTO-NKL pasiekė pergalę namuose. Kęstučio Mačijausko kariauna po atkaklios kovos 82:72 (24:25, 21:19, 13:12, 24:16) įveikė Molėtų „Ežerūną“ (11-16).

Po šio laimėjimo „Šilutė“ įsitvirtino trečioje turnyro lentelės vietoje. Ketvirtoje pozicijoje esanti Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ ekipa turi viena pergale mažiau ir vienu pralaimėjimu daugiau.

Šilutiškiams nepadėjo Omaras Alstonas ir Simonas Serapinas, o svečių komandoje nežaidė vidurio puolėjas Ignas Lukošius.

„Šilutės“ startinio penketo krepšininkai žaidė bent po 33 minutes. Paulius Poška ir Ernestas Sederevičius rungtyniavo bei keitimų, Andrus Gaidys aikštėje praleido beveik 38 minutes, Byronas Sanfordas – 37 minutes, o Linas Lekavičius – beveik 34 minutes.

Nuo suolo pakilo tik Tautvydas Rimkus (7 min. ir 37 sek.) bei Vytautas Jakubaitis (3 min. ir 49 sek.).

Prasidėjus priešpaskutiniai mačo minutei „Ežerūnas“ priartėjo iki 5 taškų (71:76), o tuomet Byronas Sanfordas pataikė abi baudas, netrukus baudos metimais pasižymėjo Andrius Gaidys ir Paulius Poška bei „Šilutė“ šventė pergalę.

„Šilutė“: Linas Lekavičius 25 (12/16 dvit.), Ernestas Sederevičius 21, Byronas Sanfordas 16 (9 atk. kam.), Andrius Gaidys (8 rez. perd.) ir Paulius Poška (14 atk. kam.) po 10.

„Ežerūnas“: Rokas Jukonis 17, Mantas Šerkšnas 13, Dominykas Zupkauskas 10 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Justas Šukelis 7.

Rungtynių apžvalga:

Savo namų aikštės tvirtovę apgynę Šilalės „Lūšies“ (7-19) krepšininkai pakilo nuo VIKINGLOTTO-NKL turnyrinės lentelės dugno. Šilalės ekipa Rietave 84:81 (18:16, 22:21, 23:15, 21:29) palaužė Mažeikių „Erelius“ (10-16).

Su septyniomis pergalėmis „Lūšies“ ekipa pakilo į keturioliktąją vietą. Paskutinėje vietoje atsidūrė 6 pergales turintis Tauragės krepšinio klubas.

Iki mačo pabaigos likus 26 sekundėms „Ereliai“ po Mantvydo Staniulio tritaškio išsiveržė į priekį 81:79, bet Mindaugas Čepauskas likus 6 sekundėms atsakė tritaškiu.

Roko Stankevičiaus metimas buvo blokuotas, todėl mažeikiškiai turėjo prasižengti. M. Čepauskas sumetė baudas ir įtvirtino „Lūšies“ triumfą.

Šilalės komandoje Valdas Undraitis per 33 minutes pelnė 25 taškus (7/9 dvit., 3/6 trit., 2/5 baudos), atkovojo 9 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus ir surinko 31 naudingumo balą.

Mažeikiškiams Rokas Stankevičius per 39 minutes pelnė 29 taškus (7/14 dvit., 5/7 trit.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 27 naudingumo balus.

„Lūšis“: Valdas Undraitis 25 (10/15 metimai, 9 atk. kam., 31 naud. bal.), Eimantas Žilius 14, Mindaugas Čepauskas 12 (7 rez. perd.), Modestas Jurkaitis 11, Deividas Kumelis 10 (8 atk. kam., 8 rez. perd.), Brandonas Boldenas 9.

„Ereliai“: Rokas Stankevičius 29 (5/7 trit.), Jameelas Tayloras 13 (9/10 baudos), Augustinas Venckus 11, Mantvydas Staniulis 7.

Galingai Nacionalinėje krepšinio lygoje (VIKINGLOTTO – NKL) žygiuojantys „Telšių“ (24-2) krepšininkai toliau yra neįkandami oponentams. Šeštadienį Ryčio Vaišvilos auklėtiniai namie 70:66 (17:20, 21:13, 10:18, 22:15) pranoko Vilniaus „Perlą“ (14-12) ir iškovojo keturioliktąją pergalę iš eilės.

Šį kartą dėl laimėjimo Žemaitijos sostinės ekipai teko kaip reikiant paprakaituoti. Prasidėjus ketvirtajam kėliniui „Perlas“ dar pirmavo 51:48, tačiau šeimininkai netruko rezultatą išlyginti, o 37-ąją mačo minutę jau pirmavo 62:57.

„Perlas“ paskutinėmis minutėmis pakilo į šturmą ir po Andreas Kalogiroso ir Pijaus Rimkaus tritaškių išlygino rezultatą – 66:66.

Visgi paskutinis žodis rungtynėse priklausė „Telšiams“. Tomas Rimša, likus žaisti 70 sekundžių, smeigė tritaškį ir „Telšiai“ vėl pirmavo – 69:66.

„Perlo“ žaidėjai per paskutinę mačo minutę prametė 3 metimus iš eilės, o pergalę telšiškiams įtvirtino viena taikli V. Pociaus bauda, likus žaisti 10 sekundžių.

Po šio laimėjimo „Telšiai“ išliko vienvaldžiais lygos lyderiais, o „Perlas“ žengia penktoje vietoje.

„Telšiai“: Tomas Rimša 20 (7 atk. kam.), Mindaugas Norkus 12, Ovidijus Kaminskis 9 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Mindaugas Stašys 7.

„Perlas“: Ąžuolas Tubelis 18, Pijus Rimkus 13, Andreas Kalogiros 11, Simas Jarumbauskas 10, Augustas Marčiulionis 9 (2/10 dvit., 0/4 trit., 6 rez. perd.).